Search

Altın İğne Radyofrekans (Scarlet)

İçerik Listesi

Altın iğne radyofrekans ya da iğneli radyofrekans ciltte oluşan kırışıklıkları azaltan, leke problemini gideren, yaşlanma belirtilerini düzelten bir cilt bakım ve onarım uygulamasıdır. Altın iğne tedavisi kısa zamanda cilde kaybettiği sıkı, canlı ve genç görünümü yeniden kazandırır. Ciltte onarım sistemini harekete geçiren altın iğne radyofrekans işlemi cilt sorunlarında iyileşme sağlayarak cilt kalitesinde gözle görülür bir artış yaratır. Günümüz cilt bakım ve yenileme uygulamaları arasında oldukça popüler bir işlem olan altın iğne, her mevsimde her cilt yapısına güvenle uygulanabilir. 

Altın İğne Nedir?

Vücudumuzun en büyük organı olan cildimiz, yaşın ilerlemesi ya da birçok çevresel faktörün etkisi ile zaman içerisinde olumsuz bazı değişiklere maruz kalır. Sigara içmek, hava kirliliği, güneşe maruziyet, uykusuzluk, alkol, stres, yaşın ilerlemesi, sağlıksız beslenme, su içmeme gibi birçok etken cildimizi yaşlandıran faktörlerdir. Kimi zaman yapısal olarak da daha genç yaşlarda da cildimiz canlılığını kaybedebilir.

Cildimiz yaşlandığında ilk oluşan belirti, aynaya baktığımızda karşılaştığımız kırışıklıklar olur. Cildimiz kurur ve nem dengesini kaybeder. Cilt eski sıkılığını artık koruyamaz ve sarkma eğilimi göstermeye başlar. Tüm bu faktörlerin neden olduğu yaşlanma belirtilerini geciktirmek için uygulanabilen etkili tedavi yöntemlerinden biri de altın iğne tedavisi olarak bilinen fraksiyonel radyofrekans işlemidir.

Altın iğne radyofrekans (Golden Needle Radiofrequency); fraksiyonel radyofrekans, scarlet, altın iğne cilt bakımı gibi farklı isimlerle kullanılabilmektedir. Altın iğne radyofrekans için kısaca cilt gençleştirme ve güzelleştirme uygulaması diyebiliriz. Çünkü altın iğne teknolojisi, ciltte yeniden bir yapılandırma başlatır. Böylelikle cilt kendini onarır ve daha genç bir görünüm alır. Altın iğne denilmesinin sebebi işlemde kullanılan iğnelerin altın ile kaplı olmasıdır. Altın iğne tedavisi ile cildin yüzeyine etki etmeden birçok sorunun asıl kaynağı olan cilt altı dokularına ulaşılır. Altın iğne uygulaması ile birçok cilt sorunun tedavisinde kullanılabilir.

Fraksiyon başlığında bulunan altın iğnelere gönderilen radyofrekans, cildin en derin katmanlarına kadar ulaşabilir. Altın iğne boyutları işlem sırasında kişiye göre belirlenir. Altın iğne tedavisi ile cilt altına verilen radyofrekans dalgaları ile deri altında bir ısınma yaratılır. Bu şekilde kolajen ve elastin dokular harekete geçirilir. Cilt bu uyarı ile kendi dokularını doğal bir şekilde onarmaya başlar. Böylelikle altın iğne tedavisi ile sağlıklı, canlı, sıkı ve parlak bir cilde kavuşulur. Altın iğne radyofrekans yaz ya da kış her mevsimde uygulanabilir. Ameliyatsız bir tedavi imkanı sunan altın iğne işlemi hiçbir yan etki göstermez. Altın iğne radyofrekans tedavisi mutlaka bu konuda deneyimli hekimler tarafından hijyen koşullarının sağlandığı güvenilir merkezlerde yapılmalıdır. Altın iğne tedavisi bazı ciltlerde en iyi sonuçlara ulaşmak için PRP ya da Mezoterapi işlemleri ile kombine edilebilir.

Altın İğne Tedavisi Hangi Sorunlarda Kullanılır?

Cilt sorunlarını giderme ve cilt gençleştirme amacıyla başta yüz olmak üzere tüm vücuda altın iğne radyofrekans uygulanabilir. Altın iğne tedavisi birçok cilt probleminde uygulanan bir yöntemdir. En sık kullanım alanlarından biri ilk yaşlanma belirtileri olan kırışıklıklardır. Yüz bölgesinde beliren ince çizgilerin giderilmesi için altın iğne tedavisi etkili bir işlemdir. Göz çevresi morlukları için altın iğne tedavisi uygulanabilir. Kilo alıp verme ya da hamilelik sonrası oluşan çatlaklar konusunda altın iğne sonuçları oldukça başarılıdır.

Güneş lekeleri ya da akne izleri konusunda altın iğne ile tedavi sağlanabilir. Leke problemlerinde oldukça etkili bir yöntem olduğu için altın iğne radyofrekans işlemi iğneli leke tedavisi olarak da anılmaktadır. Geniş gözenek problemi olan ciltlerde gözenek sıkılaştırma için altın iğne yönteminden faydalanılabilir. Ciltte görülen sarkma problemleri için de etkilidir. Son olarak boyun, gıdı ya da dekolte bölgelerinin estetik görünümünün düzeltilmesi için de altın iğne kullanılabilir.

Altın İğne Radyofrekans hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.

Altın İğne Radyofrekans Nasıl Yapılır?

Altın iğne radyofrekans yönteminin sunduğu bu sistem oldukça yeni bir teknolojidir.  Altın iğne radyofrekans işlemi için cilt öncelikle temizlenerek işleme hazır hale getirilir. İşlemde uygulanacak küçük iğne enjeksiyonları nedeni ile bir acı hissedilmemesi için anestezik bir krem sürülür ve 15-20 dakika kadar beklenir. Uyuşma süresi tamamlanınca iğneli radyofrekans aşamasına geçilir. Yüze iğne batırmak gibi bir düşünce sizi kötü hissettirebilir; ancak uygulanan anestezik krem ve kullanılan mikro altın iğneler ile bu işlemde acı neredeyse yok denecek kadar azdır.

İğneli radyofrekans işleminde çok minik boyutta altın iğneler kullanılır. Altın iğne sisteminde bulunan iğnelerin uzunlukları 0.5 mm ile 2.0 mm arasında değişir. Bu altın iğneler fraksiyonel bir başlıkta bulunur. Altın iğne radyofrekans teknolojisi ile radyofrekans dalgaları altın iğneler ile cildin alt kısımlarına iletilir. Bu süreçte kişinin cilt yapısına uygun altın iğne boyutu ve yine kişinin cilt yapısına uygun doz belirlenir. 

Başlık, tüm cilt yüzeyinde özellikle problemli bölgelerde birçok kez geçişler yapılarak gezdirilir. Başlıkta bulunan altın iğneler cilt yüzeyinde fraksiyonel mikro delikler oluşturur. Daha sonra altın iğneler ile radyofrekans dalgaları derinin ilk tabakası olan epidermise dokunmadan orta tabaka; yani dermise ulaşır. Altın iğnelerin ilettiği radyofrekans dalgaları ile cilt altına iletilen ısı derecesi 60 dereceye kadar çıkabilir. İğnelerin altın olması enerji iletiminin en iyi şekilde gerçekleşmesini sağlar. İğneli radyofrekans sistemi ile verilen bu ısınma uyarısı cilt yüzeyine; yani epidermise bir hasar vermez. Dermis tabakasında bulunan kolajen ve elastin üretimi tetikler. Altın iğne radyofrekans tedavisi uygulama bölgesine göre değişse de genellikle 15-20 dakika kadar sürer.

Altın İğne Radyofrekans

Altın İğne Etkisini Ne Zaman Gösterir? Altın İğne Etkisi Ne Kadar Sürer?

Altın iğne işleminin etkisini gösterme süresi kişinin cilt yapısına, yaşına, cilt problemine göre farklılık gösterebilir. Ancak altın iğne yaptıranlar genelde kısa zamanda ciltlerinde gözle görülür net değişikliklerin olduğunu ifade ederler. Çoğunlukla altın iğne tedavisi etkisini cilt yapısında düzelme ile ilk seanstan itibaren göstermeye başlar.

Ciltte parlaklık, gerginlik ve toparlanma etkileri ise altın iğne işleminden sonra 2 hafta içinde görülür. Altın iğne uygulaması sonrasında cilt onarımı ve cilt yenileme bir süre devam eder. Her geçen gün cilt yapısında canlılık, nem ve elastikiyet artar. Bu etki, 3 ay sonuna kadar devam eder ve altın iğne işleminden beklenen maksimum etki; yani en iyi sonuçlar bu dönemde alınır.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Altın İğne Öncesi ve Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Altın iğne öncesi kronik hastalıklarınız ve kullandığınız kan sulandırıcı gibi tüm ilaçlar hakkında doktorunuzu bilgilendirin.
 • Yüzünüzde botoks ya da dolgu varsa altın iğne cilt bakımı yaptırmadan önce bu konuda hekiminizi bildirin.
 • Altın iğne yaptıranlar işlem sonrası hemen iş ve sosyal hayatlarına devam edebilir.
 • Altın iğne sonrası kızarıklık görülebilir. Kızarıklık oluşumu cilt yapısına göre oluşabilen bir durumdur. Altın iğne sonrası kızarıklık birkaç saat devam edebilir.
 • Cilde altın iğne uygulaması sonrası 2 gün makyaj yapmayın.
 • Altın iğne tedavisi yaptırdıktan sonra yoğun güneş ışığından birkaç gün korunun. Yüksek koruma faktörlü güneş koruyucu krem kullanabilirsiniz.
 • Altın iğne işlemi sonrasında işlem yapılan bölgeye 24 saat boyunca su değdirmeyin. 
 • İlk gün banyo yapmayın. Sonraki günlerde de ılık su kullanarak yüzünüzü yıkayın ya da duş alın.
 • Altın iğne uygulaması sonrası 1-2 hafta kadar havuz, solaryum, sauna, hamam gibi aktivitelerden uzak durun.
 • Altın iğne sonrası ilk gün yoğun terleme yaratacak spor aktiviteleri yapmayın.
 • Cilde altın iğne uygulaması sonrası 2 hafta kadar lazer, peeling, ağda gibi işlemler yaptırmayın.
 • Yüz bölgesine uygulanan altın iğne işleminden sonra 24 saat boyunca yüzüstü yatmayın. İlk gün sırt üstü ve başınız hafif yüksekte kalacak şekilde uyumaya çalışın.
 • Altın iğne cilt bakımı sonrası ciltte hafif kabuklanma yaşanabilir. Bu kabuklanma 2-3 gün içinde geçer.
 • Hekiminizin önerdiği kremleri altın iğne işleminden sonra düzenli bir şekilde kullanın.
 • Altın iğne tedavisi sonrası genelde görülmese de hafif şişlik ya da morluk gibi etkiler olabilir. Bu etkiler kişinin cilt yapısına göre oluşabilen ve oldukça normal durumlardır. Birkaç gün içinde de bu etkiler geçer.

Altın İğne Radyofrekans Konusunda Sık Sorulan Sorular

Altın iğne tedavisinin seans sayısı kişiden kişiye değişebilir. Genelde ayda bir yapılan 2-3 seans altın iğne işlemi etkili sonuçlara ulaşmayı sağlar. Ancak cilt problemi daha yoğun olan kişilerde 4-6 seans altın iğne işlemi gerekebilir. Düzenli seanslar ile gerçekleşen altın iğne sonuçları oldukça memnun edicidir. Altın iğne radyofrekans seanslarının düzenli bir şekilde yapılması işlemin etkinlik süresini uzatır ve bu etki bir yıl boyunca devam eder. Cildin yapısında düzelme gibi amaçlanan altın iğne sonuçlarına kaç seansta ulaşılabileceği muayene esnasında kişinin durumuna göre belirlenebilir.

Altın iğne tedavisi; her cilt tipine ve her cilt rengine uygulanabilen bir cilt yenileme sistemidir. Altın iğne uygulaması için en ideal adaylar cildinde kırışıklık, sarkma, leke, akne, yara izi, siyah nokta ya da nem sorunu olan kişilerdir. Altın iğne tedavisi; 18 yaşını geçen, sağlık durumu iyi, herhangi bir kronik hastalığı olmayan kadın ya da erkek herkese uygulanabilir. Eğer uygulama bölgesinde mevcut bir enfeksiyon, uçuk, yara gibi cilt problemleri varsa altın iğne yapılması doğru değildir. Altın iğne tedavisi hamilelik ve emzirme dönemlerinde uygulanmaz. Kanser ya da epilepsi hastalarına da altın iğne uygulanmamalıdır.

Altın iğne radyofrekans uygulaması kişiye özel olarak planlanan bir süreci içerir. Bunun için standart bir altın iğne fiyatı belirlemek mümkün değildir. Altın iğne fiyatı, cilt yapısı ve cilt problemi çerçevesinde planlanan seans sayısına göre belirlenir. Ciltte sorunların, deformasyonların fazla ve yoğun olması durumunda altın iğne seansları artabilir. Yine uygulama yapılacak bölge sayısı ve dozu da altın iğne fiyatına etki eden bir noktadır. Çünkü uygulama yapılan bölge sayısı, büyüklüğü ve dozu her kişi için değişiklik gösterir. Bu nedenle işlem öncesi muayenede öncelikle kişinin cilt analizi sağlanır. Daha sonra planlamaya bağlı olarak altın iğne fiyatı belirtilebilir. Ciltte birçok problemi yok etme ve cilt yenileme gibi altın iğne faydaları göz önünde bulundurulduğunda iğneli radyofrekans tedavisi oldukça uygun maliyetli bir cilt gençleştirme işlemidir.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times