Search

Yağ Enjeksiyonu İle Popo Büyütme (BBL)

İçerik Listesi

Yağ enjeksiyonu ile popo büyütme yöntemi dünyada en sık uygulanan kalça estetiği uygulamalarındandır. Poposu küçük olan kadınlar için ideal bir kalça büyütme yöntemi olan yağ enjeksiyonu ile popo büyütme yöntemi her kadının arzuladığı biçimli ve dolgun kalça profilini sağlar. Bu yöntemde popo büyütmek için kişinin kendi yağ dokusu kullanılır.

Popo büyütme ve kaldırma estetiğini ifade eden BBL; yani Brezilya kalça estetiğinin açılımı, Brasilian Butt Lift’tir. Yağ dokusunun yeterli olmadığı durumlarda silikon protezlerle Popo Kaldırma estetiği de yapılabilmektedir.

Yağ enjeksiyonu ile popo büyütme yöntemi için halk arasında kalça büyütme, yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme, kalçaya yağ enjeksiyonu, popoya yağ enjeksiyonu, kalça büyütme operasyonu, popo büyütme ameliyatı ya da kalça estetiği gibi terimsel ifadeler de kullanılabilmektedir.

Yağ Enjeksiyonu İle Popo Büyütme/Kalça Büyütme Nedir?

Her kadının popo şekilleri ya da diğer bir ifade ile kalça şekilleri farklıdır. Kimi kadınların büyük poposu varken kimi kadınların küçük poposu vardır ve düz kalça yapısına sahiptir.  Küçük ve düz kalça yapısı genelde kadınları mutsuz eden bir durumdur. Küçük poposu olan kadınlar daha dolgun kalça yapısına ya da daha büyük popo profiline ulaşmak ister. Bunun için kalça şekillendirme yöntemlerine başvururlar. Güzel popolar yaratma konusunda başvurdukları kalça estetiği yöntemlerinden biri de yağ enjeksiyonu ile popo büyütme işlemidir. Yağ enjeksiyonu ile popo büyütme yöntemi ile daha yuvarlak popo görünümü sağlanır. Brezilya popo ya da brezilya kalça denilen yuvarlak popo görüntüsü ile popo kaldırıcı bir etki yaratılır.

Yağ Enjeksiyonu İle Popo Büyütme İçin Kimler Adaydır?

Öncelikle popo şekli küçük ve düz olan kişiler yağ enjeksiyonu ile popo büyütme için en ideal adaylardır. Bu kişiler daha yuvarlak popo yapısı ile dolgun kalça görünümüne sahip olmak isterse popoya yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme sağlanabilir. Ancak popoya yağ enjekte edilmesi için öncelikle kişinin uygun yağ dokusuna sahip olması gerekir. Bu konuda vücut kitle endeksi (VKİ) normal ya da normale yakın olanlar kişiler bu konuda uygun profillerdir. Bu değeri karşılamayan zayıf kişilerde popoya yağ enjekte edilecek kadar yağ dokusu olmayabilir. Yeterli yağ dokusu olmazsa istenilen dolgun kalça volümü sağlanamaz ve ideal popo büyütme hedefine ulaşılamaz.

Zayıf olan ve popoya yağ enjeksiyonu için uygun yağ dokusuna sahip olmayan kişiler gibi aşırı kilolu ve obez kişiler de kalça büyütmek için doğru aday değildir. Yine yoğun sigara içen ve sağlıksız beslenen kişiler de yağ enjeksiyonu ile popo büyütme için uygun aday listesinde yer almazlar.

Popo Büyütme İçin Enjekte Edilen Yağlar Hangi Bölgelerden Alınır?

Popoya yağ enjekte edilerek kalça büyütme sağlanan bu yöntemde kullanılan yağ, kişinin vücudundan alınan kendi yağ dokusudur. Popo büyütme için popo bölgesine enjekte edilecek yağın nereden alınacağı kişinin vücut yapısına ve özelliklerine göre belirlenir. Örneğin; kişinin sırt, kol, karın gibi bölgelerinde yağ birikimi fazla ise bu alanlardan yağ alımı sağlanır. Daha sonra bu yağlar dolgun kalça görünümü için popoya yağ enjekte edilir. 

Kimi zaman da kişinin bel yapısı çok kalın olur. Bu durumda kalça büyütmek için bel bölgesi uygunsa yağ alımı sağlanır. Belden alınan yağ ile belin incelmesi sağlanır ve daha sonra da popo bölgesine yağ enjeksiyonu uygulanarak kişinin poposu daha dolgun bir görünüme getirilir. Böylelikle kişi hem ince bel hem de yuvarlak popo, estetik dolgun kalça görüntüsüne sahip olur. Kısacası yağ enjeksiyonu ile popo büyütme işlemlerinde her zaman kişiye özel bir planlama uygulanır.

Yağ Enjeksiyonu İle Popo Büyütme

Yağ Enjeksiyonu İle Popo Büyütme/Kalça Büyütme Nasıl Yapılır?

Popoya yağ enjeksiyonu sağlanabilmesi için öncelikle uygun alanlardaki fazla yağlar, Yağ alma (liposuction) işlemi ile alınır. Bu süreçte yağ alınan bölgelerde de vücut şekillendirme sağlanır. Popo bölgesine enjekte edilen bu yağlar öncelikle özel bir arındırma işleminden geçer. Popo büyütme işleminin ilk adımı olarak yağlara yapılan bu işlem, yağ hücreleri canlılığını destekleme ve yağ enjeksiyonu kalıcılığını artırma amaçlıdır. Liposuction ile alınan bu yağlar, kişinin isteğine bağlı olarak yağ enjeksiyonu ile meme büyütme işlemi için de kullanılabilir.

Popo büyütme işlemi çoğunlukla genel anestezi altında gerçekleşir; ancak daha küçük hacimdeki yağ transferlerinde lokal anestezi de kullanılabilir. Yağ alma ve yağ enjeksiyonu işlemlerinin büyüklüğüne ve kişinin durumuna göre anestezi tipi belirlenir. Liposuction ile alınan ve özel işlemden geçirilen yağlar, kalça şekillendirme için yapılan birkaç küçük kesi üzerinden popo bölgesine transfer edilir. Yağ enjeksiyonu ile popo büyütme işlemi toplamda 1-2 saatlik bir işlemdir. Kalça büyütme genel anestezi altında gerçekleşmişse bir gün hastanede yatış gerekir.

Yağ enjeksiyonu ile popo büyütme hakkında bilgi almak için formu doldurun.

İdeal Popo Büyütme İçin Ne Kadar Yağ Enjekte Edilmeli?

İdeal popo büyütme için her kişinin vücut yapısına göre doğru oranda popoya yağ enjeksiyonu gerçekleşmelidir. Doğal bir kalça estetiği için temel kural, doğru miktarda yağın doğru bir planlama ile uygun alanlara transfer edilmesidir. Bunun için yağ enjeksiyonu ile popo büyütme konusunda deneyimli bir hekim moderatörlüğünde kalça estetiği sağlanmalıdır. Her bireyin kalça yapısı, popo şekli farklıdır. Bunun için yağ enjekte edilecek bölgeleri ya da yağ oranı da farklı olur.

Yağ Enjeksiyonu İle Popo Büyütme

Popoya Yağ Enjeksiyonu İle Popo Büyütme Öncesi

 • Popoya yağ enjeksiyonu öncesinde doktorunuzla işlem sonucunda “nasıl bir popo şekli” istediğinizi yani beklentilerinizi paylaşın.
 • İşlem öncesi gerçekleşen fiziksel muayene ile yağ enjeksiyonu ile popo büyütme için yağ alımının hangi bölgelerden yapılabileceği planlanır.
 • Kalça estetiği öncesi sağlık durumunuz konusunda doktorunuzu mutlaka bilgilendirin.
 • Popoya yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme işlemi öncesinde bazı ilaçların bırakılması gerekir. Bunun için kullandığınız tüm ilaçları hekiminize belirtin. 
 • Kalça büyütme işlemi öncesinde sigara ve alkol kullanımının bırakılması gerekir.
 • Popoya yağ enjeksiyonu işleminden 6-8 saat önce yemek yenmemelidir.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Popoya Yağ Enjeksiyonu İle Popo Büyütme Sonrası

 • Popoya yağ enjeksiyonu ile popo büyütme sonrası ilk günlerde ödem ve şişlik sebebi ile kalça yapınız olduğundan daha büyük görünebilir. 2-3 hafta içinde popo şekli daha doğal ve biçimli hale gelir.
 • Popo büyütme sonrası 4-6 hafta kadar korse kullanması önerilir.
 • Kalça büyütme işleminden 2 gün sonra banyo yapmanızda bir sakınca yoktur. 
 • Yağ enjeksiyonu ile popo büyütme sonrası ilk 2 gün popo üzerine oturmamaya çalışın.
 • Kalça estetiği sonrası ilk 2-3 gün yan ya da yüz üstü yatın.
 • Popo büyütme sonrası dönemde de alkol ve sigaradan uzak durulması gerekir. Sigara ve alkol, iyileşme süresini geciktirir ve operasyonun etkisini azaltabilir.
 • Kalça büyütme sonrasında cerrahi uygulanan alanlarda ödem ve morluk olabilir. Bu ödem ve morluk durumları 1-2 hafta içinde geçer.
 • Popoya yağ enjeksiyonu sonrası ağır kaldırmayın ve ağır ev işleri yapmamaya dikkat edin.
 • Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme sonrası 5 gün ev istirahati önerilir.
 • Popo büyütme operasyonundan 5 gün sonra kişiler sosyal hayatına ve ağır olmayan işleri varsa iş yaşamına dönebilir.
 • Spor, popo büyütme işleminden 1 ay sonra doktor onayı ile yapılabilir. İlk haftalarda sadece yürüyüş yapılması tavsiye edilir.

Yağ Enjeksiyonu İle Popo Büyütme Hakkında Sık Sorulan Sorular

Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme estetiğinde, liposuction ve yağ transferi işlemlerinin gerçekleştiği bölgelere göre farklı alanlarda küçük kesiler olur. Ancak popo büyütme işleminde gerçekleşen bu kesiler nedeniyle oluşan izler zamanla geçer. Yağ enjeksiyonu ile popo büyütme sonrası iz kalmaması için kişinin de kalça estetiği sonrası bazı şeylere dikkat etmesi gerekir. Kalça büyütme sonrası belirtilen pansumanların yapılması ve operasyondan sonra sigara içilmemesi iz kalmaması açısından önemlidir.

Kişiye göre bu durum değişse de kalça büyütme \ popo büyütme sonrası sızlama şeklinde hafif ağrılar olabilir. Ancak ağrılar olsa da bu durum birkaç gün sürer ve ağrılar her geçen gün azalma eğilimi gösterir. Kalça büyütme sonrası oluşabilecek bu hafif ağrılar için basit ağrı kesiciler kullanılabilir. Doktorunuz, popo büyütme ameliyatı sonrası kullanabileceğiniz ilaçları size reçete edecektir. 

İstenilen estetik vücut görüntüsüne kavuşabilmek için kimi zaman popo büyütme işlemine ek olarak başka estetik operasyonlar da yapılabilmektedir. Yağ enjeksiyonu ile popo büyütme sağlayıp kalça estetiği yaptıranlar genellikle bu operasyonla beraber karın germe ve yüz germe gibi estetik ameliyatlarını da istemektedirler. Burun estetiği de popoya yağ enjeksiyonu ile aynı seansta sıklıkla yapılması istenen bir cerrahidir.

Yağ enjeksiyonu ile popo büyütme hakkında detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçin.

Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme ya da diğer adıyla popo büyütme sürecinde kişinin kendi yağı kullanılır. Kullanılan yağlar kendi vücudundan alınan yağ dokuları olduğu için kişide alerjik reaksiyon gibi herhangi bir sorun yaratmazlar. Kalça şekillendirme sürecinde enjekte edilen bu yağlar, kimi zaman özel bir işlemden geçirilmeden de kullanılabilir. Çünkü bu yağlar kişinin vücudundan alınan doğal yağ dokularıdır. Kısacası popo büyütmek için kişinin kendi yağ dokuları enjekte edilir ve bu yağ dokuları alerjik etki barındırmaz ya da enfeksiyon riski yaratmaz.

Yağ enjeksiyonu ile popo büyütme işlemi doğru bir planlama ile yapılırsa kalıcı ve etkisi oldukça tatmin edicidir. Ancak popoya yağ enjeksiyonu sonrası yağların bir kısmında erime olabilir. Çünkü kullanılan yağlar kişinin kendi doğal yağ dokusudur ve bu erime normaldir. Sigara içmek ve aşırı kilo kaybı gibi kişiye bağlı faktörler nedeniyle de popo büyütme amacıyla enjekte edilen yağ dokusunda erimeler görülebilir. Enjekte edilen yağın bir kısmında erime gerçekleşmiş ise ya da istenilen dolgun kalça profiline tek seans ile ulaşılamamışsa yağ enjeksiyonu ile popo büyütme işlemi 1 yıl sonra tekrar edilebilir. İlk liposuction işleminde alınan ve kullanılmayan fazla yağların depolanması ile 2. seans popo büyütme işlemi bu kez liposuction yağ alım aşaması yapılmadan tekrarlanabilir.

Popo büyütme için uygulanan kalçaya yağ enjeksiyonu fiyatları değişkenlik gösterir. Çünkü kalça büyütme için yağ alınacak ve yağ enjeksiyon sağlanacak alanın büyüklüğü bu konuda önemli bir etkendir. Bu oran, her kişide farklıdır ve bunun için yağ enjeksiyonu ile popo büyütme süreci her bireyde farklı planlanır. Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör de aynı seansta yapılabilecek başka estetik işlemlerdir. Farklı estetik işlemlerin uygulanabilme olasılığı da olduğu için standart bir kalçaya yağ enjeksiyon fiyatı belirtmek doğru olmaz.

Bize ulaşarak yağ enjeksiyonu fiyatları konusunda bilgi alabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times