Search

Göz Altı Işık Dolgusu

İçerik Listesi

Göz altı ışık dolgusu, göz altı morlukları ve göz altı torbaları gibi sorunlar için en sık tercih edilen medikal estetik uygulamasıdır. Göz altı morlukları ve göz altı torbaları kadınlarda ve erkeklerde oldukça sık görülen estetik bir problemdir. Bu sorunlar kişide zamanla estetik kaygı oluşmasına yol açmaktadır. Göz altı ışık dolgusu, göz altı morlukları ve göz altı torbalarına çözüm üretmeye yardımcı olur ve kişinin göz çevresinde kaybolan nem ve canlılığı tekrar geri kazandırır.

Göz Altı Morlukları Ve Göz Altı Torbaları Neden Olur?

Göz altı morlukları ve göz altı çökmesi sorunları genellikle yaşın ilerlemesine bağlı olarak ortaya çıkar. Çünkü yaş ilerledikçe cildimizdeki hyalüronik asit miktarı azalır ve cilt zamanla daha önceki canlılığını ve parlaklığını kaybeder. Göz altı çökmesi ve koyu renkli halkalanma sorunları da çoğunlukla hyalüronik asit eksikliği ile olur.

Hyaluronik asit, cilt için çok önemlidir; çünkü yoğun su tutucu etkisi nedeniyle cildin nemli kalmasını sağlar ve cildi diri tutar. Yaşın ilerlemesi ya da genetik sebepler nedeni ile bu canlılığı kaybeden göz çevresinde göz altı morlukları ve göz altı çökmesi oluşur. Göz altı morarması ve göz altı torbaları yapısal olarak kişiden kişiye değişse de; yorgunluk, uykusuzluk ve sağlıksız yaşam gibi etkenler de bu sorunları artırabilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Göz altı ışık dolgusu isminden de anlaşılacağı gibi enjeksiyonla gerçekleşen bir dolgu işlemidir. Kısaca göz çevresinde göz altı dolgusu desteği ile gençleştirme sağlar. Göz altı ışık dolgusu; halk arasında göz altı ışıltısı, göz altı dolgusu şeklinde de ifade edilmektedir. Göz altı ışık dolgusu göz çevresini yenileyen popüler bir yüz gençleştirme uygulamasıdır. Göz altı dolgu enjeksiyonu bu konuda eğitim alan ve deneyimli plastik cerrah ya da dermatologlar tarafından uygulanmalıdır.

Göz Altı Dolgusu İçeriği Nedir?

Göz altı ışık dolgusu işleminde kullanılan göz altı dolgusu içerisindeki temel madde hyaluronik asittir. Bunun haricinde antioksidanlar, amino asitler, B 6 vitamini gibi cildi besleyen özel karışımları da içerir. Hyaluronik asit, cilt dolgu maddeleri arasında oldukça başarılı ve etkili bir maddedir. Çünkü cildi nem, canlılık ve parlaklık kazanması için besler. Hyaluronik asit enjeksiyonu ile gerçekleşen göz altı ışık dolgusu, çökmüş ve doğal rengini kaybetmiş göz altı görünümünü iyileştirir. Göz altı ışık dolgusu enjeksiyonunda kullanılan özel içerikli bu dolgu, cildi nemlendirir ve cilde esneklik katar.

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu Kimlere Uygulanır? Göz Altı Işık Dolgusu İçin Yaş Sınırı Var Mı?

Günümüzde birçok kişi göz altı morluğu ve göz altı torbaları gibi sorunlarından kurtulmak ister. Üstelik bu sorunları sadece kadınlar değil erkeklerin büyük bir kısmı da yaşar. Özellikle kadınlar yoğun kapatıcı makyaj ürünleri kullanarak göz altı torbaları ve göz altı morlukları gibi sorunlarını kapatmaya çalışır. Göz altı ışık dolgusu bu sorunların giderilmesi ve kamufle edilmesi için oldukça etkili bir yöntemdir.

Göz altı morlukları ve göz altı torbaları gibi sorunları yaşayan tüm yetişkinlere göz altı ışık dolgusu uygulanabilir. Kan sulandırıcı ilaç kullanan kişilere uygulanması doğru değildir.

Yaş ilerledikçe kimi kadın ve erkeklerin göz altı hacminde azalma meydana gelir. Göz altı çökmeleri yaşanır ve koyu renkli bir görünüm oluşur. Göz altı hacim kaybı ve renk değişimi yaşayan kişiler, gençlik kaybına uğramışlık duygusu yaşar. Bu tablodan rahatsızlık duyan kişiler için göz altı ışık dolgusu ideal bir tedavi yöntemidir.

Burun dolgusu hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.​

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Göz altı ışık dolgusu işlemi ile göz altı morlukları tedavisi sağlanır. Göz altı ışık dolgusu için genel anestezi kullanılmaz. Sadece göz altı dolgusu öncesinde anestezik; yani uyuşturucu bir krem enjeksiyon uygulanacak cilde sürülür. Böylelikle kişi göz altı dolgusu esnasında bir acı hissetmez. Kremin etki göstermesi için 5-10 dakika kadar beklenir. Ardından kişinin sorunlarına yönelik olarak planlanan göz altı dolgu işlemi gerçekleşir. Göz altı dolgu enjeksiyonu ince uçlu iğnelerle sağlanır. Ağrılı bir işlem değildir.

Bu işlemde göz altı çökmesi yaşanan bölgeler orantısal bir şekilde doldurulur ve böylelikle göz altı çukurlukları yanaklar ile aynı seviyeye getirilerek yükseltilir. Yine enjekte edilen özel göz altı dolgusu içeriği ile dokuların yenilenmesi sağlanır ve göz altı morluk görünümü iyileştirilir. Göz altı ışık dolgusu işleminde enjeksiyon sağlandıktan sonra morarma ve toplanma gibi olası sorunları önlemek için elle yani manuel olarak kısa süreli bir bastırma hareketi uygulanır. 

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Göz Altı Işık Dolgusu İşleminde Enjeksiyon Uygulama Tekniği Nedir?

Göz altı ışık dolgusu işleminde enjeksiyon yavaş ve çok titiz bir şekilde gerçekleşir. Enjekte edilecek dolgu hacmi de etkili sonuç alınması için önemli bir kriterdir. Göz altı ışık dolgu işleminde kullanılacak dolgu hacmi kişinin durumuna göre belirlenir. Göz altı ışık dolgusu çoğu zaman tek seans yeterli olur ve ilk seans itibari ile fark edilir bir değişiklik yaşanır. Ancak göz altı ışık dolgusu işleminin tam anlamıyla oturması için 10 gün geçmesi gerekir.Bazı hastaların göz altı morluk sorunları daha derin olduğu için de birkaç seans tekrarlanması gerekebilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Öncesi Sonrası

Göz altı ışık dolgusu öncesi doktorunuza genel sağlığınız hakkında bilgi verin. Kullandığınız tüm ilaçları doktorunuza bildiriniz. Dolgu uygulamalarından  en az 3 gün önce alkol alınmaması gerekir. Göz altı ışık dolgusu işlemi yatış gerektirmeyen bir işlemdir ve ayrı bir hazırlık süreci gerektirmez. 

Gözaltı ışık dolgusu işlemi sonrası da çoğunlukla sorunsuz ve konforlu bir dönemdir. Göz altı dolgusu sonrası ilk 2-3 gün hafif morarma ve ödeme bağlı şişlik olabilir. Ancak bu kişinin yapısına göre değişen bir durumdur. Çoğu hastada bu belirtiler olmaz ve hemen sosyal yaşamına dönebilir. Göz çevresinde yaşanması olası morluk ve şişme gibi sorunları önlemek için göz altı ışık dolgusu işleminden sonra buz uygulaması yapılır. Doktorunuz soğuk press uygulamasının süresi ve sıklığı konusunda sizi bilgilendirecektir.

Göz altı ışık dolgusu sonrası ilk gün banyo yapılması istenmez. Yine ilk gün gözler ovuşturmamalı ve göz çevresi darbelere karşı korunmalıdır Göz altı ışık dolgusu ardından ilk 7 gün yüz üstü yatılmamalıdır. İşlem sonrası ilk 7 gün başınızı yüksekte tutmaya çalışın. Uyku pozisyonunuz yine başınız dik olacak şekilde olmalıdır. Uygulanan işlem bir dolgu işlemi olduğu için göz altı ışık dolgusu işleminden sonra 2 gün yoğun mimik hareketlerinin yapılmaması gerekir. Göz altı ışık dolgusu enjeksiyonundan 7 gün sonra kendinizi iyi hissediyorsanız spor hayatınıza geri dönebilirsiniz. Ancak ilk 7 gün sadece hafif tempo yürüyüşler tavsiye edilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Hakkında Sık Sorulan Sorular

Bu işlemi yaptıracak olan kişilerin en çok merak ettiği sorulardan biri “ Göz altı ışık dolgusu kalıcı mı ” oluyor. Göz altı morluk ve göz altı torbaları için uygulanan göz altı ışık dolgusu işleminin kalıcı etkisi kişiden kişiye değişebilir. Göz altı ışık dolgusu enjeksiyonunun genel olarak kalıcılık etkisi 1 yıldır. Bu süreden önce ya da sonra göz altı dolgusu etkisinin azalması durumunda işlem tekrarlanabilir. Göz altı ışık dolgusu işleminin belirli frekansta düzenli bir şekilde tekrarlanması kalıcılık etki süresini artırabilir. Göz altı ışık dolgusu yaptıranlar arasında 2 yıl sonuna kadar etki gördüğünü söyleyen kişiler de mevcuttur.

Hamilelik özel bir süreçtir ve bu dönemde acil durumlar dışındaki müdahaleler dışında bir işlem yaptırılması önerilmez. Her ne kadar sağlığa ve hamileliğe olumsuz bir etkisi olmasa da göz altı ışık dolgusu işleminin hamilelik döneminde yapılması uygun değildir. Göz altı morluk ve göz altı torba sorunları varsa anne adayının göz altı ışık dolgusu için doğum ve emzirme sonrasını beklenmesi daha doğru olur.

Göz altı ışık dolgusu içeriğinde bulunan madde hyaluronik asittir. Hyaluronik asit, vücutta zaten var olan bir maddedir ve azaldığı için göz altı morlukları oluşur. Bunun için enjeksiyon yapılan göz altı ışık dolgusu herhangi bir alerjik etki yaratmaz. Sadece kişinin yapısına bağlı olarak enjeksiyon yapılan alanda kızarıklıklar olabilir. Göz altı ışık dolgusu sonrası bu kızarıklık en fazla 2-3 gün kadar sürer. Yine kişinin cilt yapısına bağlı olarak morarma ve şişlik gibi yan etkiler de 2-3 gün olabilir. Bunlar dışında bir etki göz altı dolgusu sonrası görülmez. Çoğu hastada bu belirtiler de olmaz.

Göz altı ışık dolgusu, 15 dakikalık yatış gerektirmeyen ve ayaktan yapılan bir işlemdir. Bu işlem sırasında kişi herhangi bir ağrı hissedilmez. Göz altı dolgu işleminin oldukça konforlu bir süreci vardır.  Bu yüzden gerekli görülmüşse ve hastanın isteğine bağlı olarak Dudak Dolgusu işlemi aynı seansta yapılabilir. Yine Botoks Uygulaması da kişinin durumuna göre bu seansta yapılabilen medikal estetik uygulamalardandır.

Göz altı ışık dolgusu kişinin göz altı torba ve göz altı morluk derecesine bağlı olarak seans sayısının belirlendiği bir planlama ile yapılır. Yine göz altı çökmesi ve göz altı morluk sorununun derecesine bağlı olarak tek bir seansta kullanılacak dolgu hacmi belirlenir. Bunun için standart bir göz altı ışık dolgusu fiyat bilgisi vermek doğru değildir.

Göz altı ışık dolgusu fiyat bilgisi için bizimle iletişim kurun.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times