fbpx
(0212) 234 34 91
0541 586 29 79
info@babuccu.com

YÜZ ESTETİĞİNDE ALTIN KURAL: ALTIN ORANAltın oran estetik uygulamalarında özellikle;

  • Burun Estetiği. Burun Ucu Estetiği
  • Kepçe Kulak Estetiği
  • Çene Estetiği
  • Yüz Germe
  • Kaş Kaldırma
  • Göz Kapağı Estetiği
  • Boyun Gıdı Germe

İşimizin felsefesi gereği, güzellik tanımı oldukça önemlidir. GÜZELLİK: oran ve uyumun ön planda olduğu, hayranlık uyandıran, beğenilen bir niteliktir.

Her yıl keşfedilmeyi bekleyen, yeni bir güzellik kavramı karşımıza çıkıp, yeni ideal modeller tanımlansa da, bu işin değişmez kanunları vardır:

Çok basmakalıp bir tarif gibi gelse de bu işin altın kuralı: altın orandır.

Oran ve uyum söz konusu olduğunda ise akla ilk gelen Leonardo da Vinci ile popülerleşen ‘Altın Oran’ kavramı olarak ifade edilir.

Yüz estetiğinde bu oran yüzün, boynun genişliğine oranı, dudağın ve kaşların birleşim yerine oranı, burun genişliğinin burun deliklerine ve göz bebekleri arası ile kaşlar arasındaki mesafeye oranı gibi.

Yüz estetiğinde altın oran
Altın
Oran yaklaşımı neden bazı insanları daha
çekici bulduğumuza ışık tutuyor. 

Antik çağlardan günümüzdeki teknolojik tasarımlara kadar; sanatçı ve tasarımcılara ilham kaynağı olan Altın Oran; günümüzde estetik operasyonların planlanmasında da kullanılıyor. 

YÜZ DEĞERLENDİRİLMESİ VE TEDAVİ PLANI

Altın oran analizi, göz kararı, el yordamı olarak uygulanabilecek bir kavram değildir. Günümüz teknolojisinin sağladığı 3 boyutlu görüntüleme yöntemleri gibi imkanlar sayesinde, öncelikle kişinin var olan değerleri saptanır.

Bu veriler arasındaki oran ve uyum değerlendirilir. Son derece kişiselleştirilmiş olan bu veriler ışığında uygulanabilecek tedavi planları hazırlanır.

Sağlıklı görünen genç ve güzel bir yüzün tek seanslık mucizevi bir tedavisi olamaz elbette.  Bu bilgiler ışığında ve kişisel ihtiyaçların belirlenmesi ile birlikte kişisel estetik yaş yönetim takviminiz planlanır.

20’li yaşlarda düzenli ev ve klinik cilt bakımları ile başlayan süreç, 30’lu yaşlarda mimik çizgilerinin yerleşmesini önleyen botulinum toksin tedavileri ile devam eder. Nem terapilerine, vitamin desteklerine bu dönemde başlamak yine cildi koruma da ve iyileştirme de çok faydalı olacaktır.

40 lı yaşlar artık hacim kayıplarının görülmeye başladığı, yüz kontörünün bozulma belirtilerinin izlendiği bir döneme giriş olmakta; hacim ve lifting çalışmalarına başlanmaktadır.

Hacimlendirme, hyaluronic asit ve yeni nesil hybrid dolgu denilen kollajen uyarımı yapılan stimulant dolgular ile sağlanabilmektedir.

Lifting çalışmaları ise plazma lift, nokta lifting gibi teknikler ile desteklenebilir.

50’li yaşlara gelince tamamlayıcı uygulamalar olan boyun, dekolte ve el bakımları tedavi takvimiz eklenecektir.

Yüz germe ile ilgili Youtube videomuzu izlemenizi tavsiye ederiz;

Yayımlandığı Tarih: 3 Aralık 2019

ÜCRETSİZ Randevu ve Bilgi Formu

Size özel fırsatları kaçırmayın!

    Whatsapp