Search

Popo Kaldırma

İçerik Listesi

Protez ile popo büyütme\ popo kaldırma ameliyatı, kadınlara hayal ettiği dolgun, dik ve yuvarlak görünümlü kalça estetiği sunan bir cerrahidir. Her kadının popo şekilleri farklıdır. Düz, basık ya da küçük popo şeklinden memnun olmayan kişiler için popo büyütme\ popo kaldırma estetiği etkili bir çözümdür. Popo kaldırma ameliyatı, özellikle düşük ve düz poposu olan kişiler için ideal bir vücut şekillendirme operasyonudur.

Popo büyütme\ kaldırma ile kalça estetiği sonrası kişi; düz, basık kalça görünümünden kurtulup daha yuvarlak bir kalça yapısına sahip olur.

Popo Kaldırma / Büyütme Estetiği Nedir?

Kadınlar için ideal popo şekli, genelde hafif bir şekilde dışarıya doğru çıkık ve kalkık bir görünümdedir. Popo güzelleştirme sağlanırken popo şekli ve büyüklüğünün, vücudun diğer alanları ile orantılı olması gerekir. Her açıdan bakıldığında yuvarlak popo hattının belirgin olması ve pürüzsüz durması istenir. Popo büyütme\ kaldırma estetiği kadınlara hayal ettiği kalçaları, popo büyütme ve popo kaldırıcı teknikleri barındıran cerrahi yöntemi ile sunar.

Popo Büyütme / Kaldırma Estetiğini Kimler Yaptırabilir?

Hızlı kilo verme, spor yapmama, düzensiz beslenme ya da yapısal etkenler yuvarlak popo şeklinin kaybedilmesine yol açar. Düz, düşük ve dolgun olmayan bir kalça görünümü vücudu orantısız gösterir. Birçok kişi genetik sebeplerden dolayı düz kalça yapısına sahiptir. Popo kaldırma estetiğini dolgun ve kalkık popoya sahip olmak isteyen herkes yaptırabilir.

Popo kaldırma estetiği küçük poposu olan tüm kadınlara önerilebilir. Düz ve düşük poposu olan kadınlar genelde popo şeklini ortaya çıkardığı için dar pantolon, tayt ya da etek giyememekten şikayet ederler. Küçük, düz ve basık bir popoşekliniz varsa ve bu sizi mutsuz hissettiriyorsa popo büyütme\kaldırma estetiği ile bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Popo Büyütme / Kaldırma Estetiği Nasıl Yapılır?

Popo büyütme / kaldırma hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.​

Protez ile Popo Büyütme / Kaldırma Ameliyatı Nasıl Gerçekleştirilir?

Protez ile popo büyütme\ kaldırma ameliyatı popo şekil dengesizliğinden rahatsız olan kişiler için kalıcı bir etki yaratan kalça estetiğidir. Popo kaldırma için kullanılacak protezler sağlığa uygun ve kaliteli protezlerdir. Kullanılan protez ile popo kaldırıcı bir etki yaratılır; yani protez kalça yapısının daha dik hale gelmesini sağlar.

Tıpkı meme büyütme estetiği için kullanılan protezler gibi popo kaldırma ameliyatı için de kişiye özel protezler vardır. Bu protezler arasından kişinin istediği popo büyüklüğüne en uygun olan şekil tercih edilir. Popo kaldırma protezleri,kalça anatomik dokusuna uygun bir sertliğe sahiptir. Protez ile popo kaldırma ameliyatı sonrası kişiye belirgin, dolgun ve doğal bir kalça estetiği sağlanır.

Protez ile yapılan popo kaldırma ameliyatında kalça kuyruk sokumu denilen alanda küçük bir kesi yapılır. Bu kesiden popo kaldırma protezleri yerleştirilir. Bu popo protezleri kalçaları daha dolgun gösterir. Protezler kas içine yerleştirildiği için popoya dışarıdan bakıldığında anlaşılmaz. Genel anestezi altında gerçekleşen protez ile popo kaldırma ameliyatı yaklaşık olarak 3 saat sürer. Popo şekillendirme sağlayan bu ameliyat sonrası bir gün hastanede yatış gerekir.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Bacak Estetiği Öncesi ve Sonrası

 • Popo büyütme\ kaldırma ameliyatı öncesinde sigara içiliyorsa en az 3 hafta önce bırakılması istenir.
 • Ameliyat öncesinde kan sulandırıcı ilaçların bırakılması gerekir. Bunun için kullandığınız tüm ilaçları hekiminize belirtin. 
 • Protez ile popo kaldırma ameliyatından 6-8 saat önce bir şey yemeyin.
 • Popo büyütme\ kaldırma ameliyatı sonrası 4-6 hafta kadar korsenin devamlı kullanılması gerekir.
 • Operasyon sonrası 7 gün ev istirahati önerilir. Kişi, 7 gün sonra iş hayatına dönebilir.
 • Popo kaldırma operasyonu sonrası ilk 7 gün ağır işler yapmayın.
 • Kalça dikleştirme için yapılan bu ameliyat sonrası işleme bağlı olarak ödem, şişlik ve morluk görülebilir. Bu etkiler 1 hafta içinde geçer.
 • Operasyon sonrası hafif ağrılar da olabilir. Bu ağrılar da basit ağrı kesici ilaçlarla kontrol altına alınabilir.
 • Popo kaldırıcı etki yaratan bu ameliyattan sonra 2 gün banyo yapmayın.
 • Popo kaldırma ameliyatı sonrası ilk 1 ay spor yapmayın.
 • Ameliyattan birkaç gün sonra kendinizi iyi hissediyorsanız hafif tempolu yürüyüşler yapabilirsiniz.
 • Kalça estetiği sonrası ilk 2-3 gün yan ya da yüz üstü yatın.

Popo Büyütme / Kaldırma Konusunda Sık Sorulan Sorular

Düz kalça görünümünden popo büyütme estetiği ile kurtulmak mümkündür. Yağ enjeksiyonu ve protez gibi cerrahi işlemlerle kalıcı bir şekilde popo kaldırma etkisi yaratılabilir. Ameliyatsız popo kaldırma tekniği ise dolgu uygulaması ile yapılabilir. Kişinin kalça profili uygunsa dolgu ile kalça büyütme ve popo şekillendirme sağlanabilir.

Dolgu ile popo kaldırma genelde kalça büyüklüğü normal; ama yuvarlak ve dolgun görünümünde eksiklik olan kişilere önerilir. Dolgu işlemi, lokal anestezi ile kalça bölgesinin uyuşturulması ile yapılır. Dolgu ile ameliyatsız kalça büyütme ve popo kaldırma etkisi kişiden kişiye değişse de 6-8 ay kadar sürer.

Popo büyütme\kaldırma ameliyatı sürecinde protez kalça bölgesinde yapılan küçük bir kesiden konulur. Bu küçük kesi kuyruk sokumu alanında yapılır. Bu iz başta belirgin olsa da zaman içerisinde gözle görülmeyecek kadar belirsizleşir. Protez ile popo kaldırma sonrası kalıcı belirgin bir iz olmaz.

Protez ile popo büyütme sonrası 2-3 hafta kadar bir süre üzerine oturulmaması gerekir. Bu işlem sonrasında kişi yaşam boyunca kalçadan enjeksiyon olmamalıdır. Protez takılan kalça bölgesine sert darbe alınmamalıdır. Kalça üzerine sert düşmemek de dikkat edilmesi gereken bir noktadır.

Popo kaldırma estetiğinde kullanılan protezler, meme büyütme ameliyatında kullanılan silikon protezlerle benzer teknolojik yapıdadır. Dayanıklı ve güvenli olan bu protezler kalça yapısına uygun bir tasarıma sahiptir. Farklı marka ve kalitede popo silikon protezler bulunmaktadır. Kalıcı ve doğal bir etki için popo protezlerinin kalitesi oldukça önemlidir. Popo kaldırma amacıyla tasarlanan güvenilir ve kaliteli kalça silikonlarını kişi yaşamı boyunca kullanabilir. Yapılan araştırmalar da popo silikon protezlerinin sağlığa olumsuz bir etki yaratmadığını göstermektedir.

Popo kaldırma estetiği sonrası kalça görünümü daha hacimli ve yuvarlak; yani halk arasında kullanımı ile daha kadınsı bir şekil alır. Protez ile popo kaldırma ameliyatında kişinin istediği kalça büyüklüğü ve popo şekillendirme etkisine göre farklı tipte protezler arasından en uygun seçim yapılır. Özetle kişiye göre belirlenen popo protezi seçimi ve popo kaldırma ameliyat süreci vardır. Popo kaldırma ameliyatı ve kombine edilebilecek diğer estetik işlemlere göre operasyon fiyatı değişiklik gösterebilir. Bunun için standart bir popo kaldırma ameliyat fiyatı bulunmamaktadır.

Bize ulaşarak popo büyütme fiyatları konusunda bilgi alabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times