Search

Dolgu Uygulamaları

İçerik Listesi

Yaşlanma etkilerini ortadan kaldırmak ve önlemek için etkili işlemlerden biri olan dolgu uygulamaları, yüzde lifting etkisi yaratan ve hacim kazandıran popüler bir medikal estetik yöntemidir. Özellikle yüz bölgesindeki ince çizgilerin ve kırışıklıkların giderilmesi konusunda etkili olan dolgu; dudak, yanak, elmacık kemiği gibi hacim kaybı yaşanan alanlarda dolgunlaştırma sağlar.

Dolgu Nedir?

Ameliyatsız uygulamalar listesine bakıldığında en sık tercih edilen işlemlerden biri olan dolgu, anti aging konusunda oldukça başarılı sonuçlar sunar. Yüz bölgesinde her alan için farklı çözümler ortaya koyan dolgu işlemleri kısa zamanda daha güzel ve daha çekici bir yüz profili sağlar. Bazı yüz dolguları yüz bölgesinde yeniden şekillenme sağlarken; bazı dolgu uygulamaları ise yüzün doğal görünümünü bozmadan sadece canlı ve parlak bir cilt görünümü için cilt kalitesini artırır. Dolgu uygulamaları, bu konuda deneyimli hekim ve kliniklerde yapıldığı sürece pratik, etkisiz ve güvenli işlemlerdir. Günümüzde hem kadın hem erkekler ameliyatsız olması ve etkilerini hemen görebilme avantajlarından dolayı dolgu işlemini tercih etmektedir.

Dolgu Çeşitleri Nelerdir?

Medikal estetik alanında en sık tercih edilen yöntemlerden biri olan dolgu uygulamasının birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. En sık uygulanan dolgu çeşitlerini şöyle sıralayabiliriz:

Yapısal nedenlerin dışında yaşın ilerlemesi, hızlı kilo kaybı gibi faktörler yüz bölgesinde yağ dokularının zamanla erimesine ve bu yüzden hacim kaybı yaşanmasına neden olur. Yüz bölgesinde hacim kaybı yaşanan alanlar genellikle dudak bölgesi ve elmacık kemiğidir. Elmacık kemiği dolgusu yüzün “V” formuna sahip olmasını desteklerken; yanakların da daha belirgin ve estetik bir hale gelmesini sağlar. Elmacık dolgusu derin nazolabial olukların azaltılmasında da bu bölgeye lifting sağlayarak destek olur. 

İnce ve hacimsiz dudakların dolgunlaştırılması ile yüze daha çekici bir hava katan dudak dolgusu da en çok istenilen yüz dolgu işlemlerindendir. Dudak dolgusu sadece dudakları hacimlendirmekle kalmaz; aynı zamanda dudak bölgesi asimetri problemlerini giderme ya da dudak şekillendirme amacıyla da kullanılır.

Hafif derece burun kemeri ya da burun ucu düşüklüklerinde burun şeklini değiştirmek için ameliyatsız çözüm sunan dolgular önemli bir alternatif tedavidir. Burunda belirlenen alanlar dolgu ile şekillendirilerek kemersiz ve kalkık burun görüntüsü sağlanır.

Yüz bölgesindeki oluşan bazı asimetri sorunları için de dolgular kullanılabilir. Elmacık kemiği bölgesi ve çene hattındaki asimetriler dolgular ile düzeltilebilir. Hem çene ucuna hem de çene hattına uygulanabilen dolgular ile kadınlar daha güzel ve estetik, erkekler daha maskülen bir profile sahip olabilirler. Çene dolgusu aynı zamanda burun ve çene orantısının da düzeltilmesini sağlar. Jawline dolgu da çene hattını keskinleştirerek sağ ya da sol profilden bakıldığında yüze daha estetik bir görünüm kazandırır.

Yüz bölgesinde en sık sorun yaşanan alanlardan biri göz altı bölgesidir. Genellikle yaşın ilerlemesi ile ortaya çıkan göz altı morlukları ve göz altı çökmesi gibi sorunlar kişiyi oldukça rahatsız eder. Göz altı ışık dolgusu ile göz çevresinde kısa zamanda bir gençleştirme sağlanır. Boyun bölgesi cilt bakımında genelde ihmal edilen bir alandır. Bu yüzden yüz bölgesi gibi kırışıklık ve sarkma sorunları erken dönemde bu alanda da görülebilir. Boyun dolgusu, boyunda meydana gelen yatay çizgiler ve sarkmalar için etkili sonuçlar sağlar. 

Yüz bölgesinde kırışıklık, hacim kaybı gibi sorunların oluşmasının temel nedeni aslında vücutta hyalüronik asit miktarının azalmasıdır. Doğal bir madde olan hyalüronik asit, bağ dokusunun önemli bir elemanı olan kolajenin yapı taşıdır ve cildimiz için çok önemlidir. Saten dolgu, nem dolgusu, mezo dolgusu ya da yüz ışıltısı dolgusu gibi cildin nem oranını artıran bu hyalüronik asit içerikli dermal dolgu yöntemleri cildi besler ve canlandırır.

Dolgu uygulamaları hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.

Dolgu Uygulamalarının İçeriği Nedir?

Yüze hacim kazandıran dolgu işlemlerinde kullanılan içeriğin temel maddesi hyalüronik asittir. Hyalüronik asit, cildin nemlenmesi ve cilt elastikiyetinin artmasını destekler. Hyalüronik asit zaten vücutta bulunan doğal bir maddedir. Bunun için yüz dolgusu sonrası herhangi bir alerjik reaksiyon yaratmaz. Hyalüronik asit temelli dolgular oldukça güzel değişimler yaratan etkili; ama geçici bir özelliktedir. İstenildiği takdirde eritilebilen bir dolgu türüdür. Hyalüronik asit içerikli dolguların vücuda hiçbir zararı yoktur. Zaten FDA (Food and Drug Administration-Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından onaylıdır ve hayvansal bir içeriği yoktur.

Nem dolgusu, mezo dolgu gibi işlemlerde hyalüronik asit maddesine ek olarak cildin nemi tutması için fayda sağlayabilecek farklı içerikler de kullanılabilir. Cildimizde zaten doğal olarak bulunan bu maddeler, özel bir karışımla cilt altına verilir ve ciltte kolajen üretimini teşvik eder. Amino asitler, kolajen peptitleri ve vitaminler gibi doğal olan faydalı birçok etken madde özel bir formülasyon ile dolgu işlemlerinde kullanılır.

Dolgu Uygulamalarının Amacı Nedir?

Dolgu işlemlerinin temel amacı yüz bölgesindeki ince ve derin kırışıklıkların giderilmesini sağlamaktır. Bu çizgilerin doldurulması ile cilt, daha pürüzsüz bir görünüm alır. Özellikle boyun bölgesine uygulanan boyun dolgusu işlemi yatay çizgilerin hızlı bir şekilde giderilmesini sağlar. Dolgu işlemi hacimsiz dudakların dolgunlaştırılmasını sağlar ve dudaklara net bir kontur verir. Aynı şekilde yanak, elmacık kemiği, şakak gibi alanlara da hacim kazandırır. Burun, çene, çene hattı asimetri problemleri gibi yüz profilini etkileyen durumlara doğal dokunuşlarla mutlu eden sonuçlar ortaya koyar. Yüz ışıltı dolgusu gibi içeriğinde hyalüronik asit üretimini destekleyen doğal içeriklere sahip dermal dolgu yöntemleri akne ya da yara izlerinin giderilmesini, cildin nem kazanmasını hedefler.

Randevu Talep Edin

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Dolgu İşlemi Nasıl Yapılır?

Yüz dolguları, mikro enjeksiyon uygulamaları ile gerçekleşen ameliyatsız işlemlerdir. Kişinin problemine yönelik olarak en uygun dolgu uygulamasına cilt analizi sonrası karar verilir. Tüm dolgu işlemlerinde uygulama yapılacak alanlara öncelikle herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmemesi için anestezik krem sürülür. Dolgu işlemi için kullanılan iğneler çok ince yapıdadır. Bazı alanlarda kanül adı verilen ucu keskin olmayan araçlar kullanılır. Sorunlu bölgelere planlama çerçevesinde birkaç kez tekrarlanan küçük enjeksiyon ile dolgu cilt altına verilir. Yüze hacim kazandıran dolgu işlemlerinde doğal sonuçlar için dolgu maddesinin doğru oranda ve doğru noktalara uygulanması gerekir. Dolgu işlemleri uygulama yapılacak bölge sayısına ya da dolgu türüne göre değişse de 15- 30 dakika içinde tamamlanır. Dolgu uygulamalarından sonra kişi hemen iş ya da sosyal yaşamına devam edebilir. Dolgu işlemlerinden sonra yüzdeki değişim net bir şekilde fark edilir. Zamanla cildin su tutma kapasitesi arttıkça dolgunun da etkisi artar. Dolgu, kişinin cilt yapısına bağlı olarak 8-12 ay arasında bir süre boyunca etki gösterir.

Dolgu Uygulamaları

Dolgu İşlemi Kimlere Yapılabilir?

Dolgu işlemi daha çok kadınlar tarafından tercih edilse de erkeklere de uygulanabilir. 18 yaşını geçen, önemli bir hastalığı bulunmayan herkese yüz dolgu işlemleri yapılabilir. Estetik ameliyat olmak istemeyen kişiler için önemli bir alternatif yaratır. Dolgu işlemi hamilelik ya da emzirme dönemlerinde de uygulanmaz.

Dolgu Fiyatları Nedir?

Kırışıklık, sarkma ve yüz bölgesi kontur bozukluklarında etkili bir tedavi olan dolgu uygulaması kişiye özel bir planlama ile uygulanır. Bunun için standart bir dolgu fiyatı belirtmek mümkün değildir. Kişinin hacim kaybı ya da kırışıklık gibi sorunlarının yoğunluğuna göre kullanılan dolgu oranı değişir. Bu nedenle kişiye özel bir planlama çerçevesinde dolgu işlemi uygulanır.

Tüm dolgu uygulamaları konusunda bilgi almak ve randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçin.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times