fbpx
(0212) 234 34 91
0541 586 29 79
info@babuccu.com

IV Terapi


Süper Anti-oksidan Glutatyon

Glutatyon, sağlıklı kalmak ve hastalıktan korunmak için en önemli moleküllerden biridir. Süper antioksidan olarak adlandırılan Glutatyon, hücrelerin enerji santralleri olan mitokondrilerin sağlıklı bir şekilde çalışması için gereklidir. 

Sağlıklı kalmak, performansınızı artırmak, hastalıkları önlemek ve yaşlanmanın etkilerinden korunmak,  bağışıklık işlevi ve enflamasyonun kontrolü için glutatyon düzeyleri yüksek tutulmalıdır. Vücut doğal yoldan glutatyon üretmekte ancak yaşla birlikte üretim miktarları azalmaktadır. Yaş, beslenme, sigara ve alkol gibi nedenlere bağlı olarak da vücutta azalmaya başlayan glutatyonun takviye edilmesi oldukça yararlı.

Glutatyon takviyesi nasıl kullanılmalı?

Sağlıklı bir insanın vücudunda 10 gram kadar glutatyon bulunur. Günlük olarak besinlerle 100-150 mg kadar glutatyon alınabilir. Vücudun toplam glutatyon rezervi ne kadar yüksekse detoks işlevleri, bağışıklık hizmetleri de o kadar güçlü oluyor.

Glutatyonu birkaç şekilde alabilirsiniz. Doğru beslenme en sağlıklı ve sürdürülebilir olanı.  Glutatyon yapımında kullanılan besinleri tüketerek seviyeler yükseltilebilir. Glutatyondan zengin besinlerin başında kuşkonmaz, avakado, bamya ve brokoli gibi gıdalar gelmektedir. Soğan sarımsak, lahana ve maydanoz gibi besinlerde glutatyon üretimini uyarmaktadırlar.

Diğer destek yöntemi ise dışarıdan hazır glutatyon almak. Standart tablet formunda olanların emilim ve biyoyararlanım oranları yok denecek kadar az. Bu nedenle dilaltı ve liposomal formda olanlar ağızdan kullanım için tercih edilmelidir. En etkili takviye yolu ise damardan glutatyon verilmesi. ‘Damardan Glutatyon Terapisi’, hekim tarafından belirlenen kişiye özgü tedavi dozu ve uygulama sıklığı protokolleri ile düzenlenmeli, gerekli görüldüğünde kan düzeyleri ile takip edilmelidir. Bu tip tedaviler sıklıkla bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek, detox yapmak, vücuttaki inflamasyonu baskılamak ve antiaging destek amaçlı olarak tercih ediliyor.

ÜCRETSİZ Randevu ve Bilgi Formu

Size özel fırsatları kaçırmayın!

    Whatsapp