fbpx
(0212) 234 34 91
0541 586 29 79
info@babuccu.com

PRP Uygulaması


PRP uygulaması nedir?: “platelet rich plazma” kelimelerinin baş harflerinden oluşur. Hastadan alınan bir tüp kanın içerisinde doğal olarak bulunan kan pulcuklarının kan plazması içinde toplanması sağlanır ve bu plazmanın ilgili yerlere verilmesi ile bir etki yaratılmak amaçlanır.

Kan pulcukları(plateletler) vücudumuzda çok önemli işlevlere sahip hücrelerdir. İçlerinde vücudun “işaret fişeği” olarak algıladığı pek çok madde taşır ve bir dokuya verildiklerinde bu maddeleri ortama salgılayarak pek çok yararlı hücrenin bu bölgeye gelmesine yol açar. Ortama gelen yararlı hücreler kollajen ve büyüme faktörleri salgılayarak ortamdaki kollajen miktarını artırarak deride sıkılaşma ve onarım sağlar. Bu sayede daha genç, saha sıkı ve daha parlak bir cilt elde edilebilmektedir.

Bu işlemin bir diğer yararlı etkisi ise saç folikülleri üzerinedir. Ömrü kısaldığı için erken dökülen saç foliküllerinin üzerinde büyüme faktörleri etkisi ile faydalı bir etki gösterir ve saçların ömründe uzamaya sebep olur. saç dökülmesinden muzdarip erkek ve kadın hastaların bu yöntemden yüksek düzeyde memnuniyet duyduğu gözlenmiştir.

ÜCRETSİZ Randevu ve Bilgi Formu

Size özel fırsatları kaçırmayın!