fbpx
(0212) 234 34 91
0541 586 29 79
info@babuccu.com

Kök Hücre Tedavisi


Kök Hücre Tedavisi

Kök hücre ile cilt gençleştirme tedavisi etkisi yüksek düzeyde olan ve oldukça kuvvetli bir tedavi seçeneği olarak karşımıza çıkmaktadır. Derimizin dizaynını binaların dizaynına benzetebiliriz. Nasıl ki binaların yapısında, onları ayakta tutan demirler kullanılırsa, cildimizde de benzer etkiye sahip kollajen adı verilen bir tutucu yapı mevcuttur. Kollajenlerin yapısındaki bozulma cildin yaşlı görünmesi için önde gelen sebeplerden birisidir. Gençlerde gergin bir kollajen yapısı, yaşılarda yerini gevşek ve aralıkları açılmış bir kollajen yapısına bırakır. Yapısı bozulan kollajenin eski sıkılığına ulaşamamasındaki en önemli faktörlerden birisi de üretimindeki azalmadır.

Güvenli
İzsiz
Zahmetsiz
Sosyal Hayatınıza Hızlıca Geri Dönün

 

Kollajen fibroblast adı verilen hücrelerden sentezlenmektedir. Birey yaşlandıkça fibroblastların da sentez yeteneği azalır. Cilt sıkılaştırıcı kozmetik işlemlerin birçoğu fibroblastlardan kollajen sentezini artırırken, kök hücre tedavilerinde amaç genç fibroblast oluşumu sağlamaktır.

Kök hücreler diğer hücrelere dönüşebilen hücrelere verilen isimdir. Deriden, yağ dokusundan ya da kemik iliğinden alınan minik bir örnek içindeki kök hücreler ayrıştırılır ve son teknoloji ürünü laboratuvarlarda çoğaltılarak yüksek sayılara ulaştırılır. Bu çoğaltma işlemi üç hafta kadar sürmektedir. Üç haftanın sonunda elde edilen yüksek miktardaki kök hücre gençleşme hedeflenen alanda deri altına verilir ve orada fibroblastlara dönüşmesi amaçlanır. Genç ve aktif yeni fibroblastlar hızlı ve seri bir biçimde kollajen üreterek etkili bir cilt gençleşmesi sağlamaktadır.

ÜCRETSİZ Randevu ve Bilgi Formu

Size özel fırsatları kaçırmayın!