fbpx
(0212) 234 34 91
0541 586 29 79
info@babuccu.com

Yağ Enjeksiyonu ile Popo Büyütme


Liposuction yöntemi ile elde edilen sıvılaştırılmış yağ dokusu vücudun çeşitli bölgelerine enjekte edilebilmekte ve o bölgede kontür düzeltilmesi amacıyla kullanılabilmektedir. Yakın zamana kadar yağ dokusu enjeksiyonu sonrasında yağ dokusunun deri altındaki sağ kalımı, konulabilecek maksimum yağ miktarı, oluşabilecek olası senaryolar hakkında plastik cerrahlar olarak fazla bilgi sahibi değil idik. Ancak son 10-20 senede yapılan geniş tıbbi çalışmalar ve klinik uygulamalardan elde edilen tecrübeler sonucunda yağ dokusunun kullanılabilirliği konusunda yeterli düzeyde bilgi elde edilmiş hale geldi ve tüm dünyada yaygınca kullanılmaya başlandı.

Popo, kadınlık algısı için en önde gelen bölgeler arasında yer almaktadır. Biçimli ve feminen bir popo ile kadınların özgüveninin daha yüksek olduğu, giyilen kıyafetlerin kendilerine daha çok yakıştığı anlayışı yaygınca hakimdir. Çekici bir poponun bazı özellikleri mevcuttur. kararlı düzeyde çıkıklık, yuvarlaklık, dolgunluk, alt ve üst kontürlerin belirgin olması, basenlerin makul genişlikte olması ve bel-kalça oranı gibi konseptlerdeki değişiklikler bir poponun çekici olup olmamasını belirlemektedir.

Liposuction yöntemi ile elde edilen sıvılaştırılmış yağ dokusu enjeksiyon ile poponun eksik alanları doldurularak çekici bir popo görünümüne ulaşabilmek mümkündür.

Kimi hastalar yalnızca popo estetiği için başvurmaktadır. Bu hastalarımızda liposuction yöntemi ile vücudun çeşitli kısımlarından yağ dokusu elde edilebilmektedir. liposuction işlemi esnasında poponun dış konturlarının oluşturulması, olağandan geniş basenlerin azaltılması, bel-popo oranının makul hale getirilebilmesi amaçlanarak öncelikle bu alanlardan yağ elde edilir. Bu sayede poponun çekici bir hale getirilmesi sağlanmış olur.

Kimi hastalar ise vücut şekillendirme ameliyatı için başvurmaktadır. Eğer vücut şekillendirme ameliyatı esnasında liposuction da yapılacaksa, ve hastanın popo estetiği talebi de varsa, elde edilen yağ dokusu bu amaç için rahatlıkla kullanılabilir. Tatmin düzeyi yüksek bir ameliyattır.

ÜCRETSİZ Randevu ve Bilgi Formu

Size özel fırsatları kaçırmayın!

    Whatsapp