fbpx
(0212) 234 34 91
0541 586 29 79
info@babuccu.com

Yağ Alma (Liposuction)


Yağ Alma (Liposuction) – Lazer Liposuction

Vazer Liposuction – Lazer Liposuction – Su Jeti

Liposuction estetik cerrahinin en sık yapılan ameliyatları arasında gelmektedir. Tüm dünyada oldukça sık talep görmektedir. Liposuction deri altında bulunan yağ dokusunun farklı yöntemler ile önce sıvı hale getirilmesi, ardından bu sıvının dışarı çekilmesi ilkesine göre yapılır. Tüm işlemler kanül adı verilen ince borular ile yapılmaktadır. Bu boruların çeşitli alanlarda derinin altına girebilmesi için milimetrik birkaç delik açılır ve tüm işlem bu minik delikle aracılığıyla gerçekleştirilir. Yağ dokusunun sıvılaştırılması için ve sıvı hale geçen yağ dokusunun dışarı çekilebilmesi için kullanılacak malzemeler için aynı alan rahatlıkla kullanılabilir.

Güvenli
İzsiz
Zahmetsiz
Sıkı Görünüm
Kısa Sürede Tedavi
Sosyal Hayatınıza Hızlıca Geri Dönün

 

Liposuction Teknikleri

Yağ dokusunun sıvı hale getirilmesi için birkaç farklı teknik kullanılmaktadır. Bunlar mekanik teknik (klasik liposuction), lazer kullanılan teknik ve ultrason dalgalarının kullanıldığı tekniklerde. Mekanik teknikte yağ dokusu kanüller aracılığıyla mekanik olarak minik parçalara ayrılır ve sıvılaştırılır, sonrasında da çekme aparatları (suction) aracılığıyla vücut dışına alınır. Lazer liposuction’da kanül ucunda lazer dalgaları veren bir kısım bulunur ve yağ dokusuna verilen lazer ile yağlar parçalanır. Diğer yöntemde ise aynı amaçla ultrason dalgaları kullanılır.

 

Klasik Yöntem

Yağ dokusu yağ alma kanülü ile alınabilecek boyuta getirilir.

Vaser

Yağ dokusu ses dalgaları ile parçalanır ve alınmaya uygun hale gelir. Özellikle sırt gibi sert dokusu olan alanlarda çok işe yarar. Klasik tekniğe göre cerrahi süre biraz daha uzundur.

Laser

Adından da anlaşılacağı gibi yağ dokusunun emilecek hale gelmesinde lazer enerjisinden yararlanılır. Yağ alımından sonra sarkma ihtimali varsa en iyi seçenektir. Kullanımı daha fazla tecrübe ister.

Motorlu Kanüller

Klasik yönteme göre çok büyük bir avantajı yoktur.

Su Jeti

Yağ dokusu özel olarak tasarlanmış kanülün ucundan verilen basınçlı su ile parçalanıp alınır. Nispeten yeni bir teknolojidir, henüz çok yaygınlaşmamıştır.

 

Liposuction Neden Yapılır?

Vücudunda yağ dokusu fazlalığı olan ve liposuction ile bu duruma çözüm bulmayı planlayan hastalarımız için en önemli konu liposuction’un bir zayıflama aracı olmadığının akılda tutulmasıdır. Kimi hastalar fazla kilo aldıklarını, ve bu durumu liposuction ile çözmek istediklerini beyan etmektedir. Oysa ki bu hastalarımızın uygun bir diyet, spor ve yaşam tarzı değişikliği ile fazla kilolarını vermeleri, bu çabalarına rağmen kurtulamadıkları bölgesel yağ dokusu birikimlerinin liposuction ile çözüme kavuşturulmasının en yarayışlı yöntem olduğunu bir defa daha hatırlatmak isteriz.

ÜCRETSİZ Randevu ve Bilgi Formu

Size özel fırsatları kaçırmayın!

    Whatsapp