fbpx
(0212) 234 34 91
0541 586 29 79
info@babuccu.com

Tüm Vücut Germe


Kişiler kilo aldıkça deri altında yağ birikimi oluşur. Yağ dokusu arttıkça deriyi dışarı doğru genişletir. Zamanla kilo verildikçe yağ dokusu azalır ancak deri buna adapte olamaz ve cilt fazlalığı sebebiyle deride sarkmalar oluşur.

İnsanlar yapısal olarak yağlarını belirli bölgelerde biriktirme eğilimindedir. Kimi kadınlar kilo aldıklarında yalnızca kalçalarında büyüme meydana gelirken kimi kadınlarda kalça küçük kalırken karın, kollar ya da bacaklarda kalınlaşmalar olabilir. Bu sebeple kimi hastalar karın germe ameliyatı için birer adaydır, kimi hastalar yalnızca kol germe için, diğerleri ise yalnızca bacak germe için aday olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ancak hastada çok şiddetli kilo alımı gerçekleştiğinde tüm vücutta yağ depolaması gerçekleşir. “Ölümcül obezite” adı verilen bu tabloda kalçalarda, kol ve bacaklarda, yüz bölgesinde ve hatta sırtta dahi belirgin yağ depolanması gerçekleşir. Bu hastaların sıklıkla çok yüksek enerji/besin ihtiyacı olmaktadır ve hareket etme kabiliyetleri de belirgin ölçüde kısıtlanmıştır. Tüm bunlardan yola çıkarak kendi istekleri ile zamana yayılmış bir şekilde ve vücudun uyum sağlayacağı yavaşlıkta zayıflama ihtimalleri düşüktür. Bu sebeple bariatrik cerrahi denilen mide ameliyatları geliştirilmiştir. Toplumda “Tüp mide ameliyatı” ya da “mideye kelepçe takılması” gibi isimlerle de anılan bariatrik cerrahi hastalarında belirgin hızlı kilo kaybı gözlenmektedir. Bu hastaların bir kısmı 60-80 arası kilo vermekte ve bu kilo verme işlemi hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Hızlı kilo verme işlemi hastalara karın, meme, sırt, kol ve bacaklarda sarkma olarak geri dönmektedir.

Bu sebeple bariatrik cerrahi ile yoğun kilo vermiş hastalar tüm vücut germe işlemi için aday olmaktadır. Tüm vücut germe işlemi hastanın sağlığını tehdit etmemesi ve vücutlarının adapte olabilmesi amacıyla sıklıkla bir seansta yapılmamaktadır. İlk etapta karın ve sırt germe işlemi birlikte yapılmakta ve iç çamaşırı altında kalan alanda vücudu dairesel şekilde saran ince bir dikiş izi olmaktadır. Sonrasında ise meme dikleştirme, kol germe ve bacak germek işlemlerinden hastanın ihtiyaç duydukları gerçekleştirilir.

ÜCRETSİZ Randevu ve Bilgi Formu

Size özel fırsatları kaçırmayın!

    Whatsapp