fbpx
(0212) 234 34 91
0541 586 29 79
info@babuccu.com

Meme Küçültme


Meme her ne kadar kadınlık algısı ile ilgili bir organ olsa da önemli olan kişiyi rahatsız etmeyen, şekli düzgün ve makul boyutlarda bir meme sahibi olmaktır. Bazı kadınlar yapısal olarak büyük memelere sahiptir. Ancak kilo alma ile ya da gebelikler ile memelerin hacmi de artmakta, kilo verdikten sonra ya da gebeliğin bitmesi sonra ise maalesef tüm kadınlarda eski haline geri dönememektedir. Bu sebeple orta büyüklükteki memeye sahip kadınlar dahi zaman içerisinde büyük bir memeye sahip olma adayı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Büyük memelerin yol açtığı bazı önemli sorunlar vardır. Örneğin meme ağırlığı arttıkça kişinin boynuna, sırtına ve kollarına binen yük artmakta, kişide belirgin yorgunluğa yol açmakta ve hatta mevcut boyun fıtığı gibi hastalıkların şiddetini artırabilmektedir. Buna ek olarak memelerin altında sürekli terleme, kötü koku oluşumu ya da tekrarlayan egzamalar gibi durumlar sebebiyle kişinin hijyeni bozulabilmekte ve sosyal özgüveninde azalma oluşabilmektedir.  Vücuda oranla daha büyük olan memelerin yarattığı bir diğer sorun ise, hastaların kıyafet bulma güçlüğü yaşamalarıdır. Gövdelerine uygun kıyafetler tercih edildiğinde memeler büyük görünmekte, memelere uygun kıyafetler tercih edildiğinde ise kişi olandan daha kilolu görünmektedir.  Tüm bu durumların ortadan kaldırılabilmesi için hastaların büyük olan memeleri ameliyatla küçültülebilmekte ve günlük hayattaki konfor artırılabilmektedir.

Meme küçültme ameliyatı esnasında hastaların mevcut süt bezlerinin bir kısmı çıkartılmakta olsa da, geride kalan süt bezlerinin işlevini artırdığı, bu sebeple isteyen hastaların emzirmeye devam edebileceği ön görülmektedir. Ancak bazı kadınların meme ameliyatı olmasa dahi süt üretme fonksiyonunun oluşmadığı bilinmektedir. Bundan yola çıkarak meme küçültme ameliyatı sonrasında kişinin emzirebilmesi hiçbir cerrah ya da merkez tarafından garanti edilemez. Fakat yine de, meme küçültme ameliyatı olup sonrasında emzirebilen birçok kadın bulunmaktadır.

ÜCRETSİZ Randevu ve Bilgi Formu

Size özel fırsatları kaçırmayın!

    Whatsapp