fbpx
(0212) 234 34 91
0541 586 29 79
info@babuccu.com

Meme Dikleştirme


Meme sarkması kadınlar için önemli bir estetik sorun ve özgüven kaybı sebebi olarak karşımıza çıkmaktadır. Giysi ve sütyen ile sarkmış bir meme rahatlıkla saklanabilmekte iken, kişi kıyafetlerini çıkardığında yüksek düzeyde özgüven kaybına yol açabildiği bilinmektedir. Vücudumuzdaki tüm yumuşak dokular belirli düzeyde esneme ve gelişen değişikliklere adapte olma kapasitesine sahiptir. Meme ise içten zayıf bir ligament (bağ) desteği ile, dıştan ise meme derisi ile yerinde tutulmaya çalışılır. Oysa ki bu iki kuvvet normal şartlarda 350-400 gram ağırlığında olan bu organı yerçekimi etkisinden korumak için yeterli olmamaktadır. Bu sebeple hastanın yaşı ilerledikçe memelerde sarkmalar sıklıkla görülebilmektedir. Kişinin deri elastikiyeti yapısal olarak zayıf olduğunda ise sarkma daha yüksek oranda oluşmaktadır. Kilo alma ya da gebelik gibi durumların ortadan kalkması ile memelerin hacminde azalma olmakta ancak deri sıkılaşması yeterli düzeyde olmadığından içi boşalmış ve sarkmış bir meme ile sonuçlanmaktadır. Sarkmış bir meme, alt sınırda bulunan kıvrımın daha altına inmekte, meme ucu ise karşıya değil değişik şiddetlerde aşağı doğrultuya bakmaktadır.

Bu durum meme dikleştirme ameliyatı ile çözülebilmektedir. Meme dikleştirme ameliyatında meme ucu normal olmayan konumdan yukarı doğru taşınarak olması gereken yere getirilmekte, memenin alt kısmındaki doku fazlalıkları ise çıkartılmakta ya da memenin ileri doğru çıkıklığını artırmak için kullanılmaktadır. Meme ancak olması gerektiği şekilde olduğunda estetik ve güzel görünür. Meme dikleştirme ameliyatı ile meme estetik, güzel ve dik görünümlü bir hale getirilir.

Ameliyat sonrasında hastalarımızın bir hafta içerisinde ağır aktiviteler içermeyen gündelik işlerine dönebilecekleri öngörülmektedir.

ÜCRETSİZ Randevu ve Bilgi Formu

Size özel fırsatları kaçırmayın!

    Whatsapp