fbpx
(0212) 234 34 91
0541 586 29 79
info@babuccu.com

Meme Büyütme


Meme büyütme ameliyatı tüm dünyada en çok talep edilen estetik ameliyatlar arasında yer almaktadır. Meme büyütme ameliyatında silikon protez adı verilen bir madde kullanılmaktadır. Meme her ne kadar emzirme gibi bir fonksiyona sahipse de kadınlık algısı açısından da son derece önemli bir yer tutmaktadır.

Meme hacmi ameliyatla artırılan hastaların öz güvenlerinde belirgin bir artış olduğu gözlenmiştir. Meme büyütme ameliyatı sonrasında hastalarda yüksek tatmin oranları oluşmakta ve yapılan işlemle hastalar son derece mutlu olmaktadır.

Gelişen teknoloji sayesinde vücutla tamamen uyumlu bir şekilde üretilmekte olan protezler yüksek düzeyde güvenli olarak kabul edilmektedir. Hastanın ameliyat öncesi meme şekline tam uyumlu olabilmesi açısından yuvarlak ve damla şekilli olarak iki farklı şekilde üretilmiştir.

Hangi protezi Kullanılacağına karar verme?

Hangi protezin kullanılacağına memenizin var olan şekli ile ilgili olarak cerrahınızın yaklaşımı ve sizin beklentileriniz doğrultusunda karar verilir. Protezlerin bir diğer özelliği ise yüzey yapısıdır. Kimi protezler düz yüzeye sahipken, kimi protezler pürtüklü bir yüzeye sahiptir. Protezin yerinde hareket etmemesi, dokularınıza daha iyi uyum sağlaması ve daha az reaksiyon oluşturması amacıyla yüzeyi pürtüklü olarak üretilmiştir.

Protezin memenizin içine konulabilmesi için birkaç farklı seçenek mevcuttur. Bu yöntemlerin birbirlerinden daha avantajlı olduğu yönler olduğu gibi daha az avantajlı olduğu yönler de bulunabilmektedir. Bu sebeple bazı yöntemler diğerlerinden daha sık kullanılmaktadır. Protez meme dokusuna sıklıkla ya meme altında açılan kısa bir kesiden girilerek konulmakta, ya da meme ucu etrafındaki kahverengi alan altında açılan yarım daire şekilli bir kesiden girilerek konulmaktadır.

Protezin memede hangi katmanlar arasına konulacağı da farklılıklar gösterebilmektedir. Meme altındaki kasın altına, bu kasın zarının altına ya da direk olarak meme dokusunun altına konulabilmektedir. Ancak tek bir iyi seçenek mevcut değildir, bu sebeple hastadan hastaya değişen bir karar verme mekanizması kullanılmaktadır. Kimi hasta için kas altı seçeneği daha uygunken, kimi hastada meme altı daha uygun olabilmektedir. Bu seçenek hakkında karar verilirken sıklıkla protezin iyi saklanabilmesi ve dışarından fark edilmemesi amaçlanmaktadır.

Meme büyütme ameliyatı sonrasında hastalarımız 5-7 gün içerisinde günlük hayatlarına geri dönebilmekte ve masa başı işlerde rahatlıkla çalışabilmektedir. Meme altında açılan kesi izinin estetik dikiş tekniğiyle dikilmesi sebebiyle büyük oranda dikkat çekmeyen ve hastaları mutsuz etmeyen bir iz geride kalmaktadır. Meme ameliyatı sonrası kapsül oluşumu ile ilgili merak ettiklerinizi buradaki yazımızdan okuyabilirsiniz.

ÜCRETSİZ Randevu ve Bilgi Formu

Size özel fırsatları kaçırmayın!

    Whatsapp