fbpx
(0212) 234 34 91
0541 586 29 79
info@babuccu.com

Karın Germe Ameliyatı


Karın germe ameliyatı ile dümdüz bir karına sahip olabilirsiniz. Gebelik sonrası ve hızlı kilo kaybında karın gerdirme ameliyatı önemli hale gelebilir.

Karın dokusu erkek ve kadınlarda yağ depolamasının belirgin olduğu alanlardan birisidir. Yapısal olarak erkekler her ne kadar istemese de yağlarını karın bölgesinde biriktirir. Kadınlarda ise genelde karın bölgesinde belirgin düzeyde yağ birikimi olmasa da gebelik esnasında karın cildinde önemli ölçüde esneme olmaktadır. Gebelik sonrasındaysa karın cildi gebe kalınmadan önceki haline tam olarak geri dönemeyebilir. Bu gibi durumlardan dolayı karın cildinde fazlalık olan hastalarımız karın germe ameliyatı için aday hale gelir.

Karın germe ameliyatında göbek deliği altında kalan kısım uygun bir şekilde çıkartılır ve göbek deliği üzerinde kalan kısım gerilerek aşağı uzatılır. Dikiş hattı özel olarak tasarlanır ve iç çamaşırı altında kalması sağlanır. Bu sayede ince bir bikini giyilmesine dahi olanak sağlanmış olur. Kesi hattı kapatılırken estetik dikiş tekniği kullanıldığı için oldukça ince bir iz geride kalır. Dikiş uzunluğu yapılacak ameliyatın şekline göre hastadan hastaya değişiklik göstermekle birlikte, olabildiğince kısa tutulmaya çalışılmaktadır.

Karın Germe Ameliyatı Karın Kaslarına Etkisi Var Mıdır?

Karın germe ameliyatının önemli unsurlarından bir tanesi de zayıflamış karın kaslarının sıkılaştırılmasıdır. Gebelik ya da kilo alımı gibi durumlarda karın derisinin altında bulunan ve orta hatta yukarıdan aşağı inen kaslar birbirlerinden ayrılıp her iki yan tarafa doğru yer değiştirebilir. Karın germe ameliyatı esnasında derinin altında bulunan ve birbirlerinden uzaklaşmış olan bu kaslar orta hatta getirilir ve sıkılaştırılır. Bu sayede karnın düzleşmesine önemli bir katkı sağlanmış olur.

Karın germe ameliyatında göbek deliği gerilen karın derisinde en uygun ve en estetik görünümü sağlayacak bir noktaya taşınmakta ve bu sayede doğal bir görünüm elde edilmektedir.

Karın dokusu yan taraflarında yani bel bölgesine doğru uzanım gösteren yağ birikimi olan hastalarda ise karın germe ameliyatına ek olarak her iki yan bölgeye liposakşın uygulamak gerekebilmektedir. Burada amaç düz bir karın elde etmeye ek olarak orantılı ve çekici bir bel-karın uyumu yakalamaktır.

ÜCRETSİZ Randevu ve Bilgi Formu

Size özel fırsatları kaçırmayın!

    Whatsapp