fbpx
(0212) 234 34 91
0541 586 29 79
info@babuccu.com

Jinekomasti (Erkekte Meme Büyümesi)


Jinekomasti erkeklerde memenin büyümesi ile oluşan bir tablodur. Erkekte memelerin büyümesi üç yaş grubunda olağan kabul edilmekte olup ek tedavi gerektirmez. Bunlar, yenidoğan dönemi, ergenlik dönemi ve yaşlılık dönemleridir. Yani ergenlik çağını tamamlamış bir erkekte meme büyümesi gerilememişse, ya da sonradan yeniden oluşmuş ise jinekomastiden bahsedilebilir.

Jinekomasti hastalarının bir kısmında altta hormon bozukluğu yatabilmektedir. Bu sebeple ameliyat öncesinde mutlaka bir endokrinoloji uzmanı hekim görüşü alınmalı ve gerekli hormon tetkikleri yapılmalıdır. Buna ek olarak memenin içerisinde olası bir kitlenin atlanmaması için ultrason ile memenin değerlendirilmesi gerekmektedir. Hormon bozukluğu olmayan ya da memesinde kitle bulgusu olmayan hastalar estetik ameliyatla jinekomasti düzeltilmesi için aday hale gelmektedir.

Göğüslerinde orta düzeyli büyüklük olan hastalarda sıklıkla liposuction işlemi yeterli olmaktadır. Liposakşın ile göğüs içeriği boşaltılmakta, geriye kalan meme dokusu ise birkaç milimetrelik bir kesiden girilerek çıkartılmaktadır. Göğüslerinde belirgin büyüklüğü olan hastalarımızda ise meme dokusunun cerrahi olarak çıkartılması gerekmektedir. Bunun için meme ucunu saran kahverengi alan alt yarımında açılan bir kesiden girilerek mevcut dokular çıkartılmakta ve göğüs içeriği boşaltılmaktadır. Bu hastalarımız ameliyat sonrasında tişört giyme gibi eskiden yapmakta rahatsızlık duyduğu aktiviteleri rahatlıkla yapabilir hale gelmektedir.

ÜCRETSİZ Randevu ve Bilgi Formu

Size özel fırsatları kaçırmayın!

    Whatsapp