Search

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Estetik

İçerik Listesi

Tüp mide ameliyatı sonrası estetik, özellikle kilo verme sonrası sarkma sorunu yaşayan birçok kişinin vücutlarında sevmediği, beğenmediği noktaları düzeltmek için çözüm sunan rutin bir operasyon haline geldi. Artık kadınlar kadar erkekler de estetik ameliyatlar konusundaki önyargılarını bir kenara bırakıp vücut şekillendirme için estetik cerrahların kapısını çalıyor. Alanında uzman ve deneyimli cerrahlar tarafından uygulanan tüp mide ameliyatı sonrası estetik ameliyatları yüz güldüren olumlu sonuçlar sunuyor. Peki, tüp mide ameliyatı sonrası estetik denildiğinde en sık uygulanan 5 vücut şekillendirme operasyonu nedir? Tüp mide ameliyatı sonrası estetik sürecinde; karın germe, 360 derece vücut germe, kol ve bacak germe, meme dikleştirme ve liposuction ile yağ aldırma ilk beşte yer alan operasyonlar…

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Karın Germe Estetiği

Tüp mide ameliyatı sonrası estetik denildiğinde akla ilk gelen operasyon karın germe estetiğidir. Tüp mide ameliyatı gibi aşırı kilo verme sağlayan obezite cerrahi yöntemleri sonrasında sarkma problemi kaçınılmaz olur. Bu deri sarkma sorunu da sıklıkla karın sarkması olarak karşımıza çıkar. Çünkü genellikle kilo alınan ve yağlanma sorunu yaşanan bölge hem kadınlarda hem de erkeklerde göbeklenme olur. Kilo verme sonrası deri sarkması yaşanan karın bölgesindeki deri artık elastik yapısını kaybeder ve zayıflama olsa da cilt  toparlanamaz. Kısacası karın bölgesi artık eski haline dönemez ve sarkar. Kimi zaman kat kat bir görünüm bile alabilir. Vücut estetiğini bozan bu görüntü fiziksel orantıyı bozmasının yanında kişinin giyimini, hareket etme kabiliyetini de etkiler duruma gelir. Bu durum, kişi için hem fiziksel hem de psikolojik olarak zor bir süreci beraberinde getirir. Kişi, aynaya baktığında kendini beğenmemeye başlar ve mutsuz olur. Zamanla bu durum psikolojisine yansır; kişinin kendini sosyal hayatından soyutlamasına kadar gidebilir.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Karın Germe Estetiği Nasıl Yapılır?

Tüp mide ameliyatı sonrası estetik sürecinde uygulanan karın germe ameliyatı klasik bir karın germe ameliyatından farklı noktalar içerir. Bu kişilerde deri sarkma sorunu yoğun olduğu için karın germe ve karın daraltma teknikleri bir arada uygulanır. Bu nedenle bir kasıktan diğer kasığa kadar uzanan bir cerrahi kesiye ek olarak, göbek deliğinden aşağıya inen bir cerrahi kesi de olabilir. Ayrıca bu hastalarda karın duvarında gevşeme varsa karın duvarı sıkılaştırma teknikleri de yapılır. Tüp mide ameliyatı sonrası estetik operasyonlardan karın germe genellikle 4 saat içinde tamamlanır. Ek estetik operasyonların planlanması halinde bu süre artabilir.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Estetik hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası 360 Derece Vücut Germe

Tüp mide ameliyatı sonrası estetik sürecinde sıklıkla uygulanan vücut şekillendirme operasyonlarından biri de 360 derece vücut germedir. Tüp mide ameliyatı sonrası verilen kilolar ile yaşanan sarkma sorunu bazı kişilerde karın bölgesi ile sınırlı kalmaz. 360 derece vücut germe ameliyatında karın, bel, kalça bölgelerinde komple bir vücut estetiği sağlanır; yani bel çevresine 360 derece olacak şekilde müdahale edilir. Bu nedenle de 360 derece vücut germe ismini alır. 360 derece vücut germe aynı zamanda “belt lipektomi” ya da “kuşak germe ameliyatı” olarak da bilinir.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası 360 Derece Vücut Germe Nasıl Yapılır?

Tüp mide ameliyatı sonrası estetik sürecinde 360 derece vücut germe ameliyatı, sarkma sorunu sadece karın bölgesi ile kalmayan aynı zamanda dış uyluk, kalça, kuyruk sokumu hatta sırt bölgelerinde de sarkma olan kişiler için ideal bir operasyondur. Genel olarak bakıldığında karın germe ve popo kaldırma ameliyatlarının özel tekniklerle kombine edildiği bir estetik ameliyattır. Sarkan deriler alınarak 360 derece bir vücut germe tekniği uygulanır. Ayrıca karın kasları biçimlendirilir ve güçlendirilir. Popo bölgesinde sarkan deriler estetik bir şekilde alınır ve tıpkı pantolonu yukarı çeker gibi popo yukarıya doğru çekilir. Tüp mide ameliyatı sonrası estetik sürecinde uygulanan 360 derece vücut germe ameliyatı genel olarak 5-6 saat aralığında devam eder.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Meme Dikleştirme

Tüp mide ameliyatı sonrası kilo kaybına bağlı olarak sarkma sorunu görülen bir alan da meme bölgesidir. Yaşın ilerlemesi ya da yer çekiminin etkisi ile zaten sarkma eğiliminde olan göğüsler özellikle aşırı kilo verme sonrası da hızlı bir şekilde hacim kaybeder ve sarkar. Tüp mide ameliyatı sonrası meme sarkma sorunu, fiziksel görünümü olumsuz etkilemesinin yanı sıra kişinin rahat hareket etmesini de engelleyen bir durum haline gelir. Bu nedenle tüp mide ameliyatı sonrası aşırı kilo veren kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen bir estetik operasyondur.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Tüp mide ameliyatı sonrası estetik sürecinde yapılan meme dikleştirme operasyonunda birkaç teknik bir arada uygulanır. Bu süreçte uygulanan teknikler; memeyi dikleştirme, memeye hacim kazandırma ve memeyi göğüs kafesinde olması gereken yere getirmektir. Meme dikleştirme için meme ucu meme altı kıvrımının üstünde bir bölgeye çıkarılır; ardından fazla deriler alınır. Memeye hacim kazandırmak; yani meme büyütme tekniği için silikon protez uygulanır. Hasta için doğru bir teknikse tüp mide ameliyatı sonrası kendi yağ dokusu ile meme büyütme de sağlanabilir. Bu süreçte uygulanan son teknik ise aşağı doğru kayan memenin yerleşimini ve kıvrımını doğru yere getirmektir. Meme dikleştirme ve meme büyütme operasyonlarında “ters T” ya da çapa tarzı denilen bir iz olur. Tüp mide ameliyatı sonrası estetik döneminde uygulanan meme dikleştirme ameliyatı yaklaşık olarak 3 saat sürer. 

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Estetik

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Kol ve Bacak Germe

Tüp mide ameliyatı sonrası aşırı kilo verme nedeniyle kol ve bacak deri esnekliğinde meydana gelen azalma ile kol ve bacak sarkma sorunları karşımıza çıkar.  Yoğun kilo verme sonrası kol ve bacak derisi artık eskisi gibi kas dokusunu saramaz ve gevşeyerek alttaki dokudan uzaklaşır. Bu da deri sarkma sorunu yaşanmasına sebep olur. Kol bölgesinde kol altı, bacak bölgesinde de iç bacak, uyluk denilen kısımda genellikle deri sarkması gözlemlenir. Örneğin; tüp mide ameliyatı sonrası yoğun kilo verme, kol bölgesinde koltuk altından aşağıya doğru uzanan ve “yarasa” denilen bir sarkma deformasyonuna yol açar. Yine yoğun kilo verme sebebiyle bacak bölgesinde de cilt altı yağ dokusu incelir ve özellikle uyluk iç alanında aşağıya doğru bir deri sarkması olur. Tüp mide ameliyatı sonrası kilo verme oranına göre bu sarkma sorunları daha fazla olur. Tüp mide ameliyatı sonrası estetik sürecinde uygulanan kol germe ve bacak germe operasyonları ile bu sarkıklıklar giderilerek daha sıkı kol ve bacak yapısına sahip olunabilir.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Kol Ve Bacak Germe Nasıl Yapılır?

Tüp mide ameliyatı sonrası estetik cerrahi denildiğinde akla gelen ve sıklıkla uygulanan kol ve bacak germe operasyonlarında daha önce muayenede belirlenen sarkan deriler alınır. Kol bölgesinde yapılan germe ameliyatında kesi izi, dirsekten koltuk altına doğru kolun iç tarafında olur. Eğer sarkan deri fazlalığı koltuk altından aşağıya doğruysa bu bölgeye de müdahale edilir. Tüp mide ameliyatı sonrası sarkma sorunu çok fazla ise bacağın iç tarafında, kasıktan dize kadar inen bir cerrahi iz olur. Kol ve bacak germe ameliyatlarında izin en az derecede görünmesi amaçlanır. Tüp mide ameliyatı sonrası estetik sürecinde gerçekleştirilen kol ve bacak germe ameliyatları birlikte uygulandığında 3-4 saat içinde tamamlanır.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Liposuction ile Yağ Aldırma

Tüp mide ameliyatı sonrası hem kadınlar hem erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen bir işlem de liposuction ile yağ aldırma operasyonudur. Tüp mide ameliyatı sonrası kilolar verilse de bazı kişilerde bölgesel yağlar kalıcı olur ve bu inatçı yağlar vücut estetiği önünde bir engel oluşturur. Kişi aşırı kilo verse de bölgesel yağları yüzünden kalın ve orantısız bir vücut görünümüne sahip olur. Örneğin; karın, kalça, kol, bacak içi gibi birçok bölgede oluşan bu yağlanmalar vücut hatlarının ortaya çıkmasını engeller. Bu durumda tüp mide ameliyatı sonrası estetik sürecinde bölgesel yağların alınması için liposuctiona ihtiyaç olur.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Liposuction İle Yağ Aldırma Nasıl Yapılır?

Tüp mide sonrası estetik için uygulanan liposuction (liposakşın) bir estetik cerrahidir. Liposuction yağ aldırma cerrahisi ile bölgesel bir vücut şekillendirme sağlanır. Genellikle vücut germe ameliyatları ile kombine edilse de tek başına da uygulanabilir. Liposuction işleminde bölgesel yağlanma belirlenen alanlardan girilen birkaç kanülle yağ alma yapılır. Bu kanüllerin girişi için cilde milimetrik cerrahi kesiler açılır.

Tüp mide ameliyatı sonrası estetik sürecinde yağ alma işlemi 3 ayrı teknikle yapılabilir. Bunlar; klasik liposuction, lazer liposuction ve vaser liposuction teknikleridir. Kişinin durumuna göre tüp mide ameliyatı sonrası estetik için yağ aldırma konusunda en uygun tekniğe karar verilir. Bu 3 tekniğin ayrıldığı nokta, yağ hücrelerinin parçalanıp eritilme aşamasıdır. Klasik liposuctionda kanüllerden gönderilen bir sıvı, lazer liposuctionda lazer, vaser liposuction da ise ultrasonik dalgalar yağ hücrelerin parçalanmasına yardımcı olur. Ardından parçalanan yağların vakumla dışarı atılması aşamasına geçilir. Yağları çekmek için yine kanüller kullanılır. Bu kanüller aynı zamanda özel bir vakum sistemine bağlıdır. Yağ alma sürecinde kullanılan bu kanüller 2-5 milimetre gibi ince bir yapıdadır. Tüp mide ameliyatı sonrası estetik sürecinde yapılan liposuction, kişinin yağ alınacak bölge sayısına ve yoğunluğuna göre süresi değişse de genellikle 1-2 saat içinde tamamlanır.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Estetik İşlemler Konusunda Sık Sorulan Sorular

Tüp mide ameliyatı sonrası kilo verme oranı ne kadar fazlaysa sarkma sorunu o derecede yoğun olur. Çünkü aşırı kilo verme ile cilt yapısı bozulur, elastik yapısını kaybeder ve toparlanamaz. Bu nedenle aşırı kilo verme sonrası deri sarkma problemi kaçınılmaz bir sonuç olur. Tüp mide ameliyatı sonrası estetik planlaması ile sarkma sorunundan kurtulmak mümkündür.

Tüp mide ameliyatı sonrası estetik olmak isteyen kişiler için en önemli kriter kilo verme süreçlerini tamamlamalarıdır. Kişi tüp mide ameliyatı sonrası kilo vermeye devam ediyorsa estetik ameliyatların hiçbiri uygulanamaz. Kısacası kilo verme süreci stabil hale gelmeli ve bundan sonra da kilo kontrolü sağlanmalıdır. Vücudunda sarkma sorunu olsa da kilo verme süreci tamamlanmadan tüp mide ameliyatı sonrası estetik operasyonlar yapılamaz.

Bu sorunun cevabı tabi ki kişinin isteğine göre değişse de; fiziksel açıdan bakıldığında tüp mide ameliyatı sonrası estetik gereklidir. Çünkü tüp mide ameliyatı sonrası verilen aşırı kilolar sonrasında vücudun çeşitli yerlerinde deri sarkmaları olur. Bu sarkma sorunu başta fiziksel olarak kişiyi zorlayabilir. İstediği gibi giyinememe, sürekli sarkan bölgeleri kamufle etme gibi problemler yaşarlar. Vücuttaki sarkma sorunları kimi zaman kişinin rahat hareket etmesine bile engel olabilir. Bu şekilde maalesef zamanla kişinin yaşam kalitesi de düşer. Aynaya baktığında kendini beğenmeyen, bedeniyle mutlu olmayan kişi özgüven sorunları yaşar ve zamanla sosyal hayattan kendini uzaklaştırabilir. Bu nedenle tüp mide ameliyatı sonrası estetik hem fiziksel hem de psikolojik sorunları önlemek için bir gereklilik haline dönüşür.

Tüp mide ameliyatı sonrası korse kullanımı önemlidir. Estetik ameliyatın uygulandığı bölgeye özel korse 1-2 ay gibi bir süre kullanılır. Farklı estetik operasyonlarına farklı tipte korseler belirlenir. Tüp mide ameliyatı sonrası estetik ameliyatların ardından korse kullanımı vücut estetiği sağlanması için gereklidir. Belirtilen süre boyunca düzenli bir şekilde korse kullanılmalıdır.

Estetik operasyonlar hakkında bilgi almak ve tüp mide ameliyatı sonrası estetik fiyat bilgisi öğrenmek için bizimle iletişim kurun.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times