Search

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Estetik Gerekir mi?

İçerik Listesi

Deri sarkma deformasyonları tüp mide ameliyatı olanlarda sıklıkla görülen bir durumdur. Tüp mide ameliyatı sonrası aşırı kilo kaybı ile vücutta sarkan deriler hem kadınlar hem de erkekler için estetik açıdan hoş olmayan bir görünüme neden olabilir. Fiziksel olduğu kadar psikolojik açıdan da problemlere neden olabilen tüp mide ameliyatı sonrası sarkma sorunu yaz aylarında ise saklanamaz bir duruma gelir. Bu nedenle tüp mide ameliyatı sonrası estetik cerrahi önem kazanır. Aşırı kilo verme ile sarkan deriler yüzünden istediği gibi rahat hareket edemeyen, istediği gibi giyinemeyen ya da cilt sorunları yaşayan kişiler için tüp mide ameliyatı sonrası sarkma ameliyatı etkili bir çözüm sağlar. Tüp mide ameliyatı sonrası estetik ameliyatlar belki de kişiye yıllardır hayal ettiği sıkı ve estetik vücut formunu kazandırır.

Tüp Mide Ameliyatından Sonra Sarkma Olur mu?

Zayıflama sonrası vücut problemi denildiğinde liste başında deri sarkmaları yer alır. Deri sarkması maalesef tüp mide ameliyatı sonrası yoğun kilo veren kadın ya da erkek birçok kişinin yaşadığı estetik bir problemdir. Peki, tüp mide ameliyatı sonrası sarkma neden olur? Elastin cildimizin sağlıklı ve genç görünmesi için  kolajen kadar önemli bir moleküldür. 

Ciltte oluşan genişleme durumlarında elastin molekülü, belirli bir seviyeye kadar cildin eski haline dönmesi için destek verir. Fakat aşırı kilo alma durumlarında ciltte genişleme çok fazla olur. Bu genişleme, ciltteki elastin molekülleri bozar ve deri elastikiyetini kaybeder. Elastin molekülü bozulduğu için zayıflama sonrası cilt artık eski haline dönemez ve deri sarkmaları görülür. Tüp mide ameliyatı sonrası aşırı kilo verme durumunda da böyle bir süreç yaşanır. Bu kişilerde ayrıca deri yüzey olarak da genişlemiş durumdadır ve neredeyse vücudun her yerinde deri sarkmaları vardır. Yaşanan bu yoğun deri sarkmaları vücut estetiğini de bozar. Tüp mide ameliyatı sonrası kaç kilo verdikten sonra sarkma olur? Bu sorunun cevabı aslında kişinin özelliklerine göre değişe de genellikle 20 kilo sonrasında vücutta sarkma deformasyonları görülür. 40 kilo verme sonrasında da genelde boyun ve yüz gibi alanlarda sarkma olur.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Estetik hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Sarkma Hangi Bölgelerde Görülür?

Tüp mide ameliyatı sonrası deri sarkmasının görüldüğü bölgeler kişiden kişiye değişebilir. Çünkü herkesin vücut yapısı, kilo alma bölgeleri, fazla kilo miktarı ya da cilt kalitesi farklıdır. Bu nedenle zayıflama sonrası vücut problemi haline gelen deri sarkmaları herkeste farklı bölgelerde yoğunlaşabilir. Tüp mide ameliyatı sonrası sarkma birçok bölgede görülebilir. Aşırı kilo verme sonrası deri sarkması yaşanan alanlar; karın, bel çevresi, popo, sırt, bacak, kol ve meme bölgeleridir. Kilo verme oranı çok fazla ise yüz ve boyun bölgelerinde de deri sarkması görülebilir. Kadınlar ve erkekler en sık karın bölgesinden kilo aldıkları için tüp mide ameliyatı sonrası karın sarkması sorununu sıklıkla yaşarlar.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Sarkma Nasıl Engellenir?

Tüp mide ameliyatı sonrası aşırı kilo veren kişilerin en sık sorduğu soru: “Vücudum çok sarkık ne yapmalıyım?” oluyor. Tüp mide ameliyatı sonrası aşırı kilo verildiği için deri sarkması kaçınılmaz bir durumdur. Bu kişilerde deri sarkmaları çok yoğun olduğu için maalesef spor ya da ameliyatsız yöntemler fayda etmez. Bu sebeple tüp mide ameliyatı sonrası deri sarkma sorunlarında estetik operasyonlar gündeme gelir. Tüp mide ameliyatı sonrası estetik ile sarkma sorunlarına kalıcı çözümler sunularak vücut şekillendirme sağlanır. Kişinin yaşadığı deri sarkma deformasyonlarına göre estetik ameliyatlar planlanır. Aslında tüp mide ameliyatı sonrası estetik, fazla kilolarını vererek kendi yaşamı için attığı bu büyük adımın tamamlayıcı bir süreci olur.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Estetik

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Yapılan Estetik Operasyonlar Neler?

Tüp mide ameliyatı sonrası ya da halk arasında sıklıkla kullanılan diğer adıyla mide küçültme ameliyatı sonrası estetik operasyon süreci kişiye özel olarak planlanır. Kişinin durumuna göre vücut germe ameliyatları belirli bir sıralama ile gerçekleştirilir. Tüp mide ameliyatı sonrası estetik sürecinde kişinin sarkma sorunlarına göre; 360 derece vücut germe, karın germe, popo kaldırma, kol germe, bacak germe, yüz germe, liposuction, kadınlara meme dikleştirme, erkeklere jinekomasti gibi cerrahiler yapılır.

Bu süreçte öncelikle kişinin vücut estetiğini bozan problemleri belirlenir ve bunları çözmek için hangi vücut şekillendirme operasyonlarının yapılacağına karar verilir. Burada kişiye özel olarak estetik cerrahi adımlar belirlenir. Kısacası tüp mide ameliyatı sonrası estetik, kişiselleştirilmiş cerrahi prosedürü ile ilerler. Bazı estetik operasyonlar aynı seansta kombine edilebilir. Özellikle liposuction kilo verilmesine rağmen gitmeyen inatçı yağlar için etkili çözüm sağlar ve tüp mide ameliyatı sonrası estetik sürecine sıklıkla dahil edilir. Tüp mide ameliyatı sonrası sarkma vücutta genel bir deformasyon yaratmışsa estetik operasyonlar sıraya konularak uygulanır. Estetik ameliyat periyotları arasında belirli bir iyileşme süresi bırakılır. Tüm vücut germe operasyonlarında amaç, en az iz bırakma hedefi ile kilo verme sonrası sarkan derileri estetik bir biçimde almak ve vücuda sıkı bir form kazandırmaktır.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Estetik Kimler İçin Uygundur?

Tüp mide ameliyatı sonrası estetik, yoğun deri sarkma sorunu yaşayan kadınlar ve erkekler için uygun bir operasyondur. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, tüp mide ameliyatı sonrası kilo vermenin stabil hale gelmesidir. Kişi artık tüp mide ameliyatı sonrası kilo verme sürecini tamamlamış olmalıdır. Aksi takdirde tüp mide ameliyatı sonrası estetik operasyonlar bir anlam ifade etmez. Çünkü kilo verme durumu kişiyi tekrar deri sarkma sorunu ile karşı karşıya bırakır. Aynı şekilde kilo alma da tüp mide ameliyatı sonrası estetik operasyonunu olumsuz etkiler. Kilo alma ve verme dengesinin sağlanması öncelikli bir kriterdir. Bu nedenle kilo kontrolü sağlayabilecek kişiler tüp mide ameliyatı sonrası estetik sürecine başlamalıdır.

Tüp mide ameliyatı sonrası estetik operasyonlar için kişinin vücut kitle indeksinin 30’un üzerinde olmaması gerekir. Vücut şekillendirme operasyonları için genel sağlık durumunun iyi olması ve herhangi bir kronik hastalığının olmaması da önemlidir. Kişinin ruhsal sağlığı da bu süreci kaldırabilecek düzeyde olmalıdır. Tüm bu kriterleri karşılayan, 18 yaş üzeri bireyler için tüp mide ameliyatı sonrası estetik sürecine başlanabilir.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Estetik Konusunda Sık Sorulan Sorular

Tüp mide ameliyatı sonrası estetik; karın germe, bacak germe, meme dikleştirme gibi vücut şekillendirme sağlayan operasyonları içeren bir süreçtir. Tüm bu vücut gerdirme operasyonlarında deri fazlalıkları vücutta belirlenen bölgelerde yapılan kesilerden alınır. Bu nedenle vücut gerdirme ameliyatlarında bir miktar iz olur. Kesi izleri, operasyon türüne göre vücudun daha az görünen hatlarına gizlenir. Örneğin; meme dikleştirme yapılacaksa meme kıvrımına, kol germe yapılacaksa koltuk altına ve kol içine, karın germe yapılacaksa da bikini bölgesi alanına gizlenir. Tüp mide ameliyatı sonrası estetik izlerinin bu şekilde daha az görünmesi sağlanır. Bu izler, 6 ay içinde silikleşir ve belirsiz bir hal almaya başlar. Bu noktada kişinin yaşı, cilt kalitesi, güneşten koruması ya da operasyon sonrası sigara içmeme gibi belirtilen kurallara uyması önem kazanır.

Tüp mide ameliyatı sonrası estetik sürecinde cerrahi operasyonlar tek tek ya da kombine edilerek uygulanabilir. Burada kişinin deri sarkma yoğunluğuna ve genel sağlık durumuna göre bir planlama izlenir. Vücut şekillendirme amaçlanan tüm bu estetik operasyonlar genel anestezi altında gerçekleşir ve 3-5 saat aralığında tamamlanır. Kişinin deri sarkma yoğunluğu fazla ise ameliyat süresi biraz daha uzayabilir. Tüp mide ameliyatı sonrası estetik operasyonların süresi deri sarkma sorunu için uygulanan ameliyatların türüne ve sayısına göre değişebilir. Örneğin; kol germe ameliyatı, 360 derece vücut germe ameliyatına göre daha kısa sürede tamamlanabilir. 

Tüp mide ameliyatı sonrası uygulanan estetik operasyonlardan sonra 1-2 gün hastanede yatış gerekir. Bu hastane istirahatinin ardından kişinin durumu iyiyse taburculuk sağlanır. Estetik operasyon sonrası evde 7-14 günlük dinlenme önerilir. Bu süre; uzanma, ağır kaldırma, öne eğilme gibi vücudu zorlayabilecek hareketler yapmadan dinlenerek geçirilmelidir. Bu süre sonunda kişi kendini iyi hissederse işine geri dönebilir.

Yaklaşık olarak 4-8 hafta ağır spor yapılmamalıdır; ama hafif tempo yürüyüşler yapılabilir. Havuz, hamam, sauna gibi aktivitelerden de bu süre zarfında uzak durulmalıdır. Ameliyat bölgelerini iz kalmaması için güneşten korumak önemlidir. Mutlaka güneş koruyucu krem kullanın. Estetik ameliyatlardan sonra vücut şekillendirme sürecini desteklemek amacıyla korse kullanımı olur. Örneğin; karın germe yapılmışsa sadece karın bölgesini saran özel bir korse kullanılır. Bu korse kullanımı yaklaşık olarak 4-8 hafta kadar devam eder. Düzenli bir şekilde kullanılması ameliyat bölgelerinin korunması, ödemin engellenmesi ve vücut estetiği için önemlidir.

Tüp mide ameliyatı sonrası estetik için standart bir fiyat belirtmek doğru olmaz. Çünkü tüp mide ameliyatı sonrası estetik operasyonlar kişiye özel olan cerrahi adımlarla planlanan bir süreçtir. Bu süreçte herkese farklı vücut şekillendirme operasyonları uygulanır. Kişinin deri sarkma deformasyonuna göre bacak germe, karın germe, kol germe, popo kaldırma, meme dikleştirme operasyonlarından hangilerinin yapılacağına karar verilir. Kişinin bölgesel yağ problemi varsa liposuction da sürece eklenebilir. Bu çerçevede tüp mide ameliyatı sonrası estetik fiyatları kişiye özel olarak belirlenir.

Tüp mide ameliyatı sonrası estetik fiyatları hakkına bilgi almak için bizimle iletişim kurun.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times