Search

Obezite Cerrahisi Sonrası Karın Germe

İçerik Listesi

Obezite cerrahisi sonrası karın sarkması sporla düzelir mi? Obezite cerrahisi sonrası karın sarkmasına ameliyatsız çözüm mümkün mü? Obezite cerrahisi sonrası karın sarkması nasıl geçer? Tüp mide ameliyatı sonrası karın germe nasıl etki eder? Hem kadınlarda hem de erkeklerde obezite cerrahisi sonrası sarkma, aşırı kilo verme etkisi ile yaşanan bir durumdur. Karın sarkması da aşırı kilo verme sonrasında en sık karşılaşılan estetik problemlerdendir. Obezite cerrahisi sonrası karın germe ameliyatı ile karın bölgesindeki fazla derinin alınması, karnın daha sıkı ve estetik bir görünüm kazandırılması mümkün olur. Obezite cerrahisi sonrası karın germe ameliyatı ile kişiye hayal ettiği karın estetiği tek operasyon ile sağlanabilir. Obezite cerrahisi sonrası karın germe ameliyatı etkili bir vücut şekillendirme operasyonudur.

Obezite Cerrahisi Sonrası Karın Sarkması Neden Olur?

Obezite cerrahisi sonrası karın sarkmasının nedeni hızlı ve aşırı kilo vermedir. Aşırı kilo verme sonrası sarkma en çok karın bölgesinde yaşanır. Bu, hem kadınlar hem de erkekler için geçerlidir. Çünkü genellikle kadınların da erkeklerin de kilo alma bölgesi karındır. Aşırı kilo verme sonrası da ilk sarkan karın bölgesi olur. Deformasyon oranları farklı olsa da obezite cerrahisi sonrası hemen herkes karın sarkması ile karşı karşıya kalır. Karın sarkması halk arasında göbek sarkması olarak da adlandırılır. 

Aşırı kilo verme sonrası karın bölgesindeki dokularda gevşeme olur. Bu gevşeme, deri fazlalığı gibi bir problemi beraberinde getirir. Karın bölgesinde sarkan deri kendini aşağı doğru bırakır ve aşırı kilo verme sonrası sarkma kaçınılmaz olur. Obezite cerrahisi sonrası kilo verme ile karın sarkmasının tek nedeni derinin elastik yapısını kaybetmiş olması değildir. Karın derisi, yüzey olarak genişleyerek de yoğun bir deformasyon yaratır. Özetle, karın bölgesinde genişleyen cildin yapısı zayıflama sonrası bozulur ve toparlanamaz.

Obezite Cerrahisi Sonrası Karın Germe hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.

Obezite Cerrahisi Sonrası Karın Sarkmasına Ameliyatsız Çözüm Mümkün mü?

Obezite ameliyatı ile kilo veren birçok kişi obezite cerrahisi sonrası karın sarkmasına ameliyatsız çözüm arar. Bunun için sıklıkla sorulan soruların başında “obezite cerrahisi sonrası karın sarkması sporla düzelir mi?” olur. Obezite cerrahisi ile verilen kilolar sonrasında yoğun bir karın sarkma problemi yaşanırsa; bunun ameliyatsız tedavi edilmesi mümkün olmaz. Bu nedenle obezite cerrahisi sonrası karın sarkması sporla da giderilemez. Peki, o zaman obezite cerrahisi sonrası karın sarkması nasıl geçer? Obezite cerrahisi sonrası karın sarkması için etkili ve kalıcı tedavi yöntemi karın germe ameliyatıdır. Kişinin karın sarkma deformasyonunun yoğunluğuna göre belirlenen tekniklerle karın estetiği sağlanabilir.

Obezite Cerrahisi Sonrası Karın Germe Neden Gerekli?

Obezite cerrahisi sonrası karın sarkması sağlık açısından çok önemli problemlere yol açmasa da fiziksel hareketi engelleme, kıyafet seçiminde kısıtlama gibi yaşam kalitesini düşüren sorunlara yol açabilir. Bu hem kadınları hem de erkekleri oldukça rahatsız ve mutsuz beden bir durumdur. Çünkü sarkan karın herkes için hayatı zorlaştırır ve rahatsız edici olur. Karın sarkması ile gevşeyen deriler cilt lezyonları ve tahrişler de yaratabilir.

Karın sarkması, vücut estetiğinden hoşnut olmayan kişiler için psikolojik problemleri de beraberinde getirebilir. Örneğin; özgüven kaybı, iş ve günlük yaşamda çekingen olma, bedeninden utanma, sosyal hayattan kendini soyutlama gibi durumlar yaşanabilir. Obezite cerrahisi sonrası karın germe ameliyatı ile kişi daha sıkı ve formda bir karın estetiğine sahip olabilir. Bu da kişiyi bedeni ile barışık bir hale getirir ve daha mutlu olmasını sağlar.

Obezite Cerrahisi Sonrası Karın Germe

Obezite Cerrahisi Sonrası Karın Germe Nasıl Yapılır?

Obezite cerrahisi sonrası karın germe ameliyatında klasik bir karın germe estetiği uygulanmaz. Çünkü obezite cerrahisi sonrası kilo verme oranı fazla olduğunda karın bölgesindeki deri de yoğun bir şekilde sarkar ve tıpkı önlük gibi bir görüntü oluşur. Obezite cerrahisi sonrası karın sarkmasındaki deri fazlalığı sadece dikey eksende değil aynı zamanda yatay eksendedir. Bu durumda klasik bir karın germe yeterli olmaz ve karın daraltma da uygulanır. Obezite cerrahisi sonrası karın germe estetiği fazla deri alınmasının çok ötesindedir. Aşırı kilo veren kişilerde karın duvarı da yoğun bir derecede gevşer. Bu nedenle karın duvarı sıkılaştırma da yapılır. 

Obezite Cerrahisi Sonrası Karın Germe Ameliyatı İçin İdeal Zaman Nedir?

Obezite cerrahisi sonrası karın germe ameliyatında herkes için geçerli olan ideal bir zaman yoktur. Burada dikkat edilmesi gereken nokta obezite cerrahisi sonrası kilo verme sürecinin stabil hale gelmesidir. Özetle, kişinin artık kilo vermiyor olması ve kilosunu koruyor olması istenir. Çünkü obezite cerrahisi sonrası karın sarkma ameliyatının ardından yaşanan kilo alma ve kilo verme durumları karın germe ameliyatının etkisini ortadan kaldırır. Bunun için obezite cerrahisi sonrası karın germe ameliyatında ideal zamanlamada temel kriter kilo vermenin tamamlanmasıdır. Karın germe ameliyatına genel sağlık durumu ve fiziksel olarak hazır olan kişinin aynı zamanda psikolojik olarak da yeni bir ameliyata hazır olması ideal zamanlama açısından önemli bir kriterdir.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Obezite Cerrahisi Sonrası Karın Germe Konusunda Sık Sorulan Sorular

Obezite cerrahisi sonrası karın germe ameliyatı genel hatlarıyla bakıldığında 3-5 saat içinde tamamlanan bir vücut estetiğidir. Karın germe ameliyatı kişiye özel olarak planlanan ve bu çerçevede cerrahi tekniklerin uygulandığı bir süreçtir. Bu nedenle karın germe ameliyatı süresi kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Çünkü her bireyin aşırı kilo verme sonrası sarkma yoğunluğu farklıdır. Kimi zaman karın germe ameliyatı ile liposuction ya da meme dikleştirme gibi farklı estetik ameliyatlar da kombine edilebilir. Bu da estetik ameliyat süresini biraz daha uzatabilir.

Obezite cerrahisi sonrası karın germe ameliyatı ile sarkan karın görüntüsü giderilerek estetik bir vücut şekillendirme yapılır. Göbek sarkması probleminin ortadan kaldırıldığı karın germe ameliyatı sonrası belirli bir süre korse giyilir. Karın germe korsesi vücudun şekillenmesinde önemli bir detaydır. Karın germe ameliyatı yaptıranlar yaklaşık olarak 1-2 ay bu korseyi düzenli bir şekilde kullanmalıdır.

Her estetik operasyon gibi obezite cerrahisi sonrası karın germe ameliyatı da belirlenen bir kesi planı ile gerçekleşir. Obezite cerrahisi sonrası karın germe estetiğinde kasıktan kasığa düz cerrahi bir iz olur. Bu cerrahi iz ameliyatın ilk günlerinde yoğun bir şekilde görülse de 6 aylık bir süre içinde iyileşir ve daha belirsiz bir hal alır. Karın germe sonrası oluşan bu izin, hızlı bir şekilde iyileşmesi için operasyon sonrası sigara içilmemesi ve güneşten korunması gerekir.

Obezite cerrahisi sonrası uygulanan karın germe ameliyatının ardından dikkat edilmesi gereken birkaç nokta bulunmaktadır. İlk olarak karın germe sonrası dengeli beslenme ile kilo kontrolü sağlanmalıdır. Aksi takdirde operasyon sonrası kilo alma verme durumu karın sarkma problemini yeniden gündeme getirir. Kilo kontrolü sağlamada spor da oldukça önemlidir. Ancak karın germe ameliyatı sonrası yaklaşık olarak 4-8 hafta boyunca spor yapılmaması gerekir. Doktor onay verdikten sonra kilo kontrolü için sporu yaşamınızın bir parçası haline getirin. 

Korse kullanımı da karın germe ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gereken noktalardandır. Belirtilen şekilde karın germe korsesini estetik operasyon sonrası düzenli bir şekilde kullanın. Karın germe estetiği aslında bir deri sarkması ameliyatıdır. Sarkan karın özel tekniklerle sıkı bir forma getirilir ve karın bölgesinde hafif derecede bir gerginlik olur. Bu nedenle ilk günlerde eğik yürüyebilirsiniz. Dik yürümek için kendinizi zorlamayın. Günler geçtikçe karın estetiğine bağlı olan bu gerginlik geçer ve dik yürümeye başlarsınız.

Karın germe ameliyatı sonrası 1-2 gün hastane yatışının ardından taburculuk sağlanır. Sarkan karın için uygulanan bu vücut şekillendirme ameliyatından sonra 7 gün evde, ani hareketler yapmadan ve ağır kaldırmadan dinlenmeye çalışın. 7 gün sonra eğer masa başı bir işte çalışıyorsanız işinize geri dönebilirsiniz; ancak fiziksel güç gerektiren daha ağır işlerle uğraşıyorsanız karın germe sonrası biraz daha dinlenmeniz gerekebilir. Bu durumda istirahat süresi 14 günü bulabilir. Obezite cerrahisi sonrası uygulanan karın germe ameliyatından sonra tam iyileşme 3-6 ayı bulabilir.

Obezite cerrahisi sonrası karın germe ameliyatı kişinin karın sarkma problemine göre planlanan kişiselleştirilmiş bir cerrahi sürecidir. Örneğin; hedeflenen karın estetiğinin sağlanması için kimi zaman liposuction ile yağ aldırma gibi bir işlem sürece eklenebilir. Bazı kişilere ise yağ aldırma işlemi gerekmez. Karın germe ameliyatı duruma göre kol germe ya da bacak germe gibi cerrahilerle de kombine edilebilir. Bu nedenle standart bir karın germe ameliyatı fiyatı belirtilemez. Obezite cerrahisi sonrası karın germe ameliyatı fiyatları kişiye özel olarak belirlenebilir. Ameliyat öncesi yapılan muayenede süreç planlanabilir ve karın germe fiyatları belirlenebilir.

Obezite cerrahisi sonrası karın germe ameliyat fiyatı öğrenmek ve cerrahi süreç hakkında bilgi almak için bizimle iletişim kurun.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times