Search

Obezite Cerrahisi Sonrası Boyun Germe

İçerik Listesi

Kişinin olduğundan daha yaşlı algılanmasına neden olan boyun sarkmaları sadece yaşın ilerlemesi ile oluşmaz. Obezite cerrahisi sonrası aşırı kilo kaybı ile de ince deri yapısına sahip olan boyunda sarkmalar meydana gelebilir. Bu ileri derece boyun sarkmalarında genellikle dengeli beslenme, egzersizler ya da ameliyatsız yöntemler bir toparlama sağlamaz. Kısacası, obezite cerrahisi sonrası aşırı kilo veren kişilerde boyun estetiği sağlamak için ameliyatsız boyun germe yöntemleri etkili olmaz. Peki, dış görünüşü olumsuz etkileyen ve kişiyi mutsuz eden bu boyun sarkma problemini gidermek için ve boyunda daha iyi bir görünüm yaratmak için hangi estetik ameliyatlar uygulanmalı? Özellikle kadınlar için vücut estetiğini bozan ve önemli bir deformasyon olan boyun sarkmasında etkili çözüm obezite cerrahisi sonrası boyun germe ameliyatı ile olmaktadır. Obezite cerrahisi sonrası boyun germe ameliyatı ile daha genç ve estetik görünen bir boyun görüntüsüne kavuşmak mümkündür.

Obezite Cerrahisi Sonrası Boyun Sarkması Neden Olur?

Boyun bölgesi vücudun ince deri yapısına sahip alanlarından biridir ve zaten kırışıklığa ve sarkmaya meyillidir. Boyun derisi; yaşın ilerlemesi, yer çekiminin etkisi, güneş ışınlarına maruz kalma gibi birçok nedenle incelir ve gevşer. Temel olarak bunlar boyun sarkması nedenleridir. Ancak aşırı kilo verme de boyun bölgesinde yoğun deformasyon yaratabilen önemli bir faktördür.

Özellikle bariatrik cerrahi; yani obezite ameliyatı gibi aşırı kilo vermeyi sağlayan operasyonlardan sonra kilo kaybının miktarına bağlı olarak vücutta bazı deformasyonlar oluşabilir. Boyun sarkması da obezite cerrahisi sonrası sıklıkla yaşanabilen deformasyon türlerinden biridir. Obezite cerrahisi sonrası verilen kilonun çok olması boyun sarkma deformasyon oranının da fazla olmasına neden olur.

Obezite cerrahisi sonrası aşırı kilo kaybı yaşayan kişinin boyun cilt yapısı bozulur. Kilo almaya bağlı olarak genişleyen cilt, kilo verme sonrası maalesef kendini toparlayamaz; çünkü boyun cildi artık elastik yapısını kaybetmiş durumdadır. Bu nedenle obezite cerrahisi sonrası aşırı kilo kaybı ile hacmini kaybeden boyun cildi gevşer ve aşağıya doğru sarkar.

Obezite Cerrahisi Sonrası Boyun Germe hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.

Obezite Cerrahisi Sonrası Boyun Germe Kimler İçin Uygundur?

Obezite cerrahisi sonrası aşırı kilo kaybı yaşayan ve boyun bölgesinde ileri seviyede boyun sarkması yaşayan kişiler için boyun germe ameliyatı ideal bir estetik operasyondur. Obezite cerrahisi sonrası aşırı kilo veren kadınlar ya da erkekler boyun germe estetiği yaptırabilir. Boyun sarkmasının genellikle 40 yaş sonrası görüldüğü düşünülür; ancak obezite cerrahisi sonrası yoğun kilo verme durumunda 40 yaşından önce de boyun sarkması görülebilir. 

Boyun germe ameliyatı, boyun sarkması probleminden kurtulmak ve daha sıkı ve genç görünen estetik bir boyun görünümüne sahip olmak isteyen 18 yaş üzeri herkese uygulanabilir. Boyun germe ameliyatını çoğunlukla kadınlar tercih ediyor gibi görünse de; artık günümüzde dış görünüşüne önem veren erkek sayısının artmasıyla boyun germe, erkekler tarafından da sıklıkla tercih edilen bir vücut şekillendirme estetiği haline gelmiştir.

Boyun germe ameliyatı için kişinin kendini psikolojik olarak hazır hissetmesi ve bu konuda istekli olması kadar genel sağlık durumu da önemlidir. Boyun deri sarkma problemini ortadan kaldıran boyun germe cerrahisi için kişinin genel sağlık durumunun iyi olması gerekir. Kişinin herhangi bir hastalığı ya da sağlık problemi varsa öncelikle bu sorunlar ortadan kaldırılmalı, daha sonra boyun germe estetiği yapılmalıdır. Boyun germe estetiği sürecinde de obezite cerrahisi sonrası yapılan diğer estetik ameliyatlarda olduğu gibi operasyon sonrası kilo kontrolü sağlamak önemli ve dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Boyun germe ameliyatı sonrası kilo kontrolünü sağlayabilecek kişiler boyun estetiği yaptırmalıdır. Operasyon sonrası yaşanan bir kilo alma verme durumu, boyun sarkma problemini yeniden yaratarak vücut estetiğinin bozulmasına yol açar.

Obezite Cerrahisi Sonrası Boyun Germe İçin Doğru Zaman Nedir?

Obezite ameliyatı sonrası boyun germe estetiğinde herkes için doğru sayılabilecek net bir zamanlama yoktur. Çünkü bu süreçte herkesin fazla kilo oranı ve bu kiloyu verme süresi farklıdır. Bu konuda dikkat edilmesi gereken nokta, kişinin kilo verme sürecini tamamlamasıdır. Obezite cerrahisi sonrası bu süre, bazı kişiler için 12 ay olurken; bazı kişiler için 18 ayı bulabilir. 

Özetlemek gerekirse; obezite cerrahisi sonrası hedeflediği kilo fazlalıklarını veren ve en az 3-6 ay kilo sabitliğini koruyan kişiler boyun germe ameliyatı olabilir. Tabi obezite cerrahisi sonrası kilonun stabil hale gelmesi kadar kişinin kendini bu estetik ameliyat sürecine hazır hissetmesi de önemlidir. Sonuçta boyun germe estetiği cerrahi bir süreçtir ve kişi bu operasyona ruhsal olarak da hazır olmalıdır.

Obezite Cerrahisi Sonrası Boyun Germe

Boyun Sarkmaları İçin Neden Boyun Germe Yapılmalı?

Aşırı kilo verip boyun sarkma problemi ile karşı karşıya kalan birçok kişi bu noktada “boyunda sarkan deri kendini toparlar mı?” ya da “egzersiz ya da krem ile boyun sarkması geçer mi?” diye düşünür. Obezite cerrahisi sonrası boyun sarkması probleminde kişinin yaşı kaç olursa olsun doğru planlanmış estetik cerrahi bir işlem yapılmadıkça boyun bölgesi kendini toparlayamaz. Bir noktadan sonra artık boyun sarkmalarına egzersiz ya da krem de etki etmez. Çünkü bu tarz boyun sarkma problemlerinde deformasyon yoğunluğu oldukça fazladır ve boyun germe ameliyatsız bir yöntemle çözülemez.

Obezite cerrahisi sonrası uygulanan boyun germe ameliyatı, sarkık görüntüdeki boyun bölgesinde toparlanma sağlayarak; boyna sıkı ve gergin form kazandıran bir estetik ameliyattır. Obezite cerrahisi sonrası yoğun kilo verme etkisi ile görülen boyun sarkması kişinin yüz profiline de etki eder ve olduğundan daha yaşlı görünmesine neden olur. Boyun germe estetiği aynı zamanda boyun gençleştirme sağlayan bir özelliktedir.  

Boyun sarkma problemi dekolte bölge estetiğine de olumsuz etki ederek görüntüyü bozar. Sarkan boyun görüntüsünü kıyafetlerle kamufle etmek de oldukça zordur. Boyun sarkmasını gizlemek için kişinin çoğunlukla boğaz bölümünü kapatan kıyafetler tercih etmesi ya da yine boyun bölgesini kapatan şal, fular gibi aksesuarlar takması gerekir. İstediği gibi boyun ve dekolte bölümünü ortaya çıkaran kıyafetler giyemez ya da kolye gibi takıları takamaz. Özellikle yaz aylarında boyun sarkmaları gizlenemez. Kişi, boyun sarkma problemi nedeniyle aynaya baktığında kendini fiziksel olarak beğenmez ve bu durum zamanla psikolojisini de etkiler. Boyundaki deri sarkması rahatsız ve mutsuz hissettirir. Bu nedenle kişi sosyal yaşamdan kendini uzaklaştırabilir. Çünkü boyun sarkma deformasyonlarının hiç kimse tarafından görülmesini istemez.

Kısaca, boyun sarkması kişiye hem fiziksel hem de psikolojik zorluklar yaratır. Bunun için boyun bölgesinde daha genç bir görünüm elde etmek adına uygulanan boyun germe ameliyatı önemli bir vücut şekillendirme operasyonudur. Obezite cerrahisi sonrası yapılan boyun germe ameliyatı, boyun sarkma problemini giderirken; boyun kırışıklarında da etkili olur. Boyun estetiği ile çene hattı daha belirgin olur. Boyun germe ameliyatı kişiye sıkı, pürüzsüz ve zarif görünen bir boyun profili kazandırır.

Obezite Cerrahisi Sonrası Boyun Germe Nasıl Yapılıyor?

Gelelim en çok merak edilen konuya: “Obezite cerrahisi sonrası aşırı kilo verme ile yaşanan boyun sarkmaları nasıl geçer?” Obezite ameliyatı sonrası birçok kişinin yaşadığı boyun sarkma problemini çözmede İstenilen etkiyi yaratacak tedavi boyun germe ameliyatıdır. Boyun germe ameliyatı aynı zamanda gıdı estetiği olarak da bilinir. Boyun germe ameliyatı ile tek seans bir cerrahi ile kişi boyun sarkma sorunundan kurtulabilir. 

Genel anestezi altında gerçekleşen boyun germe ameliyatında her iki kulak arkasından saçlı deriye doğru küçük birer kesi yapılır. Bu küçük kesilerden sarkan deriler alınır ve kalan boyun derisi yukarı doğru gerilir. Boyun germe estetiği sürecinde cilt altında gevşeyen boyun kasları da toparlanır. Boyun germe için yapılan bu kesiler estetik dikişlerle kapanır.

Eğer bölgesel yağlanma sorunu varsa liposuction ile yağ aldırma işlemi de uygulanır. Gerekli görüldüğü takdirde boyun germe ameliyatı yüz germe operasyonu ile kombine edilebilir. Boyun germe ameliyatı, kişinin durumu uygunsa meme estetiği, kol germe gibi farklı estetik ameliyatlarla da birleştirilebilir. Burada kişinin yaşadığı boyun sarkması gibi tüm deformasyonlarına göre bir planlama oluşturulur.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Obezite Cerrahisi Sonrası Boyun Germe Konusunda Sık Sorulan Sorular

Obezite cerrahisi sonrası kilo verme oranına göre boyun sarkma sorununun yoğunluğu kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Kilo verme oranının fazla olması boyun sarkma sorunun da yoğunluğunu artırır. Bu da boyun germe ameliyatı süresine etki eder. Obezite cerrahisi sonrası boyun sarkmaları için uygulanan boyun germe ameliyatı genellikle 3-4 saat kadar sürer. Ancak boyun germe ameliyatına liposuction, kol germe gibi farklı estetik cerrahilerin eklenmesi durumunda bu süre artar.

Boyun germe ameliyatı kulak arkasındaki saçlı deride oluşturulan küçük kesilerle gerçekleşen bir estetik operasyondur. Özel tekniklerle kesiler oluşturulur ve estetik dikişlerle kapanır. Kulak arkasındaki saç çizgisi hattında olduğu için de boyun germe ameliyatı net bir şekilde görünen belirgin bir iz bırakmaz. Bu cerrahi izler, boyun germe sonrası ilk haftalarda belirgin olsa da; zamanla iyileşir ve 1-2 ay gibi bir sürede görünmez hale gelir. İz riskini en aza indirmek için boyun germe sonrası sigara içilmemelidir ve güneşten olabildiğince korunma sağlanmalıdır.

Başarı bir şekilde tamamlanan boyun germe ameliyatı sonrası hastanede bir gün yatış gerekir. Tüm kontroller yapıldıktan sonra her şey yolunda ise kişi hastaneden taburcu edilir. Boyun germe sonrası, ani hareketler yapmadan ve ağır kaldırmadan evde 7 gün kadar istirahat edilmelidir. Boyun germe estetiği sonrası morluk ya da şişlik gibi sorunlarını engellemek için 7-10 gün kullanılan destekleyici bandajlar önerilebilir. Yine kişinin durumuna göre hafif ağrılar yaşanabilir. Tavsiye edilen ağrı kesici ilaçlar ile bu etki hafifler. Boyun germe ameliyatı sonrası boyun ideal görüntüsüne 1-2 ay gibi bir sürede kavuşur.

Obezite cerrahisi sonrası boyun germe ameliyatı fiyatı kişinin yaşadığı boyun sarkma deformasyonun yoğunluğuna, uygulanan tekniğe, bölgesel yağlanma varsa liposuction uygulanıp uygulanmayacağına ve farklı estetik ameliyatların kombine edilip edilmeyeceğine göre değişir. Bu nedenle herkes için geçerli bir boyun germe fiyatı belirtilemez. Yapılan kontrol muayenesi ile istenilen vücut estetiğine ulaşmak için gerekli olan tüm işlemler kişiye özel olarak belirlenir. Bu çerçevede de boyun germe fiyatı belirtilebilir.

Boyun sarkma probleminden kurtulmak ve boyun germe ameliyatı fiyatı almak için bizimle iletişim kurun.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times