Search

Obezite Cerrahisi Sonrası Bacak Germe

İçerik Listesi

Aşırı kilo kaybı sonrası bacak sarkması birçok kişide meydana gelebilen estetik bir sorundur. İç bacak sarkması, uyluk sarması olarak da ifade edilen bacak sarkması özellikle obezite cerrahisi sonrası yoğun bir şekilde görülebilir. Bacak sarkması ile vücut estetiği bozulan ve bu durumdan rahatsız olan kişiler daha sıkı ve ince bacaklara sahip olmak için obezite cerrahisi sonrası bacak germe ameliyatlarını tercih eder. Tek seansta uygulanan obezite cerrahisi sonrası bacak germe ameliyatı ile bacak sarkma problemleri düzeltilerek daha sıkı ve formda bacaklar yaratmak mümkündür.

Obezite Cerrahisi Sonrası Bacak Sarkması Nasıl Olur?

Obezite cerrahisi sonrası bacak sarkması neden olur? Bacak sarkmasına yaşın ilerlemesi, yer çekiminin etkisi gibi birçok faktör neden olur. Bu faktörler kadar etkili olan bir neden de aşırı kilo kaybıdır. Obezite ameliyatı sonrası aşırı kilo verme bacak sarkmasının temel nedenidir. Obezite cerrahisi sonrası yoğun miktarda verilen kilolar tüm vücutta farklı deformasyonlar yaratabilir. Bacak sarkması da bu deformasyon türlerinden biridir. 

Kilo alma ve yağ birikimi sonrası bacak bölgesi gibi bacak derisi de esner ve genişler. Aşırı kilo verme sonrası ise bu genişleyen bacak cildinin içi boşalır; ama cilt kendini toparlayamaz ve aşağıya doğru sarkar. Cilt genişlemeye bağlı olarak artık elastik yapısını kaybettiği için zayıflama sonrası bacak sarkmaları meydana gelir. Kilo verme oranının fazla olması bacak sarkma probleminin de yoğunluğunu artırır. Özetle, obezite ameliyatı sonrası bacak bölgesindeki derinin altında biriken yağlar erir; ama cilt küçülmez ve esnekliğini kaybettiği için de bacak sarkma problemi oluşur. Oluşan bu yoğun bacak sarkması için etkili çözüm obezite cerrahisi sonrası bacak germe ameliyatı olur.

Obezite Cerrahisi Sonrası Bacak Germe hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.

Obezite Cerrahisi Sonrası Bacak Germe Ne Zaman Yapılmalı?

Obezite cerrahisi sonrası estetik ameliyat adımları için doğru zamanlama önemlidir. Ancak estetik ameliyatlarda herkes için geçerli net bir zamanlama yoktur. Obezite cerrahisi sonrası bacak germe ameliyatı için de bu kural geçerlidir. Obezite ameliyatı sonrası bacak germe estetiği için en doğru zaman kişinin kilo verme sürecini tamamladığı zamandır. Kilo verme sürecinin stabil hale gelmesi ile obezite cerrahisi sonrası bacak germe ameliyatı yapılabilir. Aksi takdirde tekrar kilo verme durumu yaşanırsa bacak sarkması yeniden oluşur ve uygulanan bacak germe ameliyatı bir etki sağlamaz.

Obezite cerrahisi sonrası bacak germe ameliyatı için kişinin genel sağlık durumu açısından da uygun olması gerekir. Zaten bir süre önce obezite ameliyatı yapılmış ve vücut cerrahi bir operasyona maruz kalmıştır. Bunun nedenle, obezite cerrahisi sonrası bacak germe ameliyatı için vücudun kendini toparlaması beklenmelidir. Obezite cerrahisi ve sonrasında kilo verme süreci gibi zorlu bir dönemden geçen kişinin ruhsal olarak da bacak germe ameliyatına hazır olması gerekir. Obezite cerrahisi sonrası bacak germe ameliyatı için doğru zamanlama bu kriterler çerçevesinde kişinin durumuna göre belirlenebilir.

Obezite Cerrahisi Sonrası Bacak Germe Ne İşe Yarar?

Obezite cerrahisi sonrası bacak sarkması vücut estetiğini bozan ve bu nedenle kişiyi oldukça mutsuz eden bir durumdur. Obezite ameliyatı sonrası bacak sarkması, kişide hem fiziksel hem psikolojik sorunlara yol açabilen estetik bir problem haline dönüşebilir. Bacak sarkması yoğunlukla iç bacak bölgesinde oluştuğu için iç bacak sarkması ya da uyluk sarkması olarak da adlandırılır. 

Aşırı kilo verme sonrası bacak sarkması yarattığı hareket etme sorunu nedeni ile kişinin gündelik yaşam konforunu da etkiler. İç bacak sarkması ya da diğer adıyla uyluk sarkması durumunda iki bacağın iç kısımları yürürken birbirine sürter. Bu da, o bölgedeki cildin tahriş olmasına, pişik, mantar gibi cilt sorunlarının ortaya çıkmasına neden olur. Bu durum, kişiyi oldukça rahatsız eder. 

Obezite cerrahisi sonrası bacak sarkma sorunu yüzünden kişi istediği gibi kısa kıyafetler giyemez ve sürekli bacak deformasyonlarını kapatmak ile uğraşır. Çünkü kısa etek, şort ya da bikini giyerken bacak sarkması net bir şekilde ortaya çıkar. Bu sorun zamanla kişiyi psikolojik olarak da etkiler duruma gelebilir. Bacak sarkmaları yüzünden vücudunu beğenmeyen kişi zamanla özgüvenini de kaybedebilir. Bu, hem özel ve hem de sosyal yaşamını olumsuz etkiler. Bacak sarkma deformasyonu özellikle dış görünüşüne önem veren ve vücut estetiğini önemseyen insanları mutsuz ve rahatsız eden bir sorundur.

Obezite cerrahisi sonrası bacak germe ameliyatı ile birçok kişiyi hem fiziksel hem de psikolojik olarak etkileyen bacak sarkma sorunu ortadan kaldırılabilir. Oldukça başarılı sonuçlar ortaya koyan bacak germe ameliyatı ile daha sıkı ve estetik bacaklara sahip olunabilir. Bacak estetiği ile kişi hem hayal ettiği fiziksel görüntüye hem de özgüvenine kavuşur. Aşırı kilo kaybı sonrası bacak germe ameliyatı ile kişi istediği gibi giyinme ve hareket etme özgürlüğünü geri kazanır.

Obezite Cerrahisi Sonrası Bacak Germe

Obezite Cerrahisi Sonrası Bacak Germe Nasıl Yapılır?

Obezite ameliyatı sonrası sıklıkla görülen bacak sarkma sorunu için uygulanan bacak germe ya da diğer adıyla uyluk germe estetiği iç bacak bölgesindeki fazla derinin alınarak vücut şekillendirme sağlanan bir operasyondur. Obezite cerrahisi sonrası bacak germe ameliyatında gerekli görülürse yağ fazlalıkları da alınarak vücut estetiği desteklenebilir. Bacak germe estetik ameliyatı öncesinde yapılan muayenede iç bacak sarkma sorununun derecesi analiz edilir ve nasıl bir cerrahi teknik uygulanacağına adım adım karar verilir. Bacak germe ameliyatında genellikle bacak içi orta bölümden, yukarı kasık çizgisine doğru bir kesi yapılır. Sarkan deriler bu hat boyunca alınır ve bacak iç yüz derisi yukarıya çekilir. Bazı kişilerde ise bacak sarkması sadece kasık bölgesinde olur. Böyle bir durumda da bikini bölgesine gizlenen bir kesi ile uyluk germe\bacak germe tamamlanır. 

Aşırı kilo kaybı sonrası üst bacakların iç bölgesinde sarkan deriler bacak germe ameliyatı ile estetik bir şekilde çıkarılır. Eğer bacaktaki yağ oranı fazla ise ve bu yağlar vücut estetiğini bozuyor ise  liposuction ile yağ aldırma cerrahisi uygulanır. Liposuction gibi kişinin durumuna göre popo kaldırma, karın germe gibi farklı estetik ameliyatlar da obezite cerrahisi sonrası bacak germe ile kombine edilebilir. Tüm bu bacak germe estetiği sürecinde kişinin yaşadığı bacak sarkma sorununa göre hareket edilir.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Obezite Cerrahisi Sonrası Bacak Germe Konusunda Sık Sorulan Sorular

Bacak germe ameliyatı genel anestezi altında uygulanan bir vücut şekillendirme cerrahisidir. Obezite ameliyatı sonrası yapılan bacak germe estetiğinin süresi aslında kişinin yaşadığı bacak sarkma probleminin derecesine ve yayılımına göre değişir. Ancak kişinin durumuna göre değişse de 2-3 saat içinde bacak germe ameliyatı tamamlanır. Bacak germe ameliyatının liposuction ya da farklı estetik operasyonlarla kombine dilmesi bu süreyi uzatabilir.

Bacak germe ameliyatı sonrası bir gün hastane yatışı gerekir. Eğer farklı estetik ameliyatlarla kombine edilmişse bu kalış süresi 2 gün de olabilir. Her şey yolunda ise bacak germe ameliyatından 1-2 gün sonra taburculuk sağlanır. Taburcu edilen kişinin bacak germe sonrası 7 gün evde ağır işler yapmadan istirahat etmesi tavsiye edilir. 7 günlük dinlenme sonrası kişi masa başı bir işte çalışıyorsa işine geri dönebilir. Ancak fiziksel olarak ağır beden gücü gerektiren bir işte çalışıyorsa biraz daha istirahat gerekebilir. Hızlı bir iyileşme süreci için kişinin de bacak germe ameliyatı sonrası dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Bacak germe estetiği sonrası sigara içilmemesi, ameliyat bölgesinin güneş ışınlarından korunması, sauna ya da hamam gibi sıcak ortamlardan en az 4 hafta uzak durulması, spor için 4-8 hafta kadar beklemesi önemli noktalardır.

Obezite cerrahisi sonrası yapılan bacak germe ameliyatı da her estetik ameliyat gibi belirli bir kesi ile gerçekleşir ve bu operasyon sonrasında hafif bir miktar iz kalır. Bacak germe estetiği için yapılan cerrahi kesiler bacak içi, kasık kıvrım alanı, iç çamaşırı bölgesi gibi alanlara saklanır. Bu cerrahi izlerin iyileşmesi birkaç hafta sürer. İlk günlerde bu kesi izleri çok daha belirgin olsa da zamanla silikleşir. Obezite cerrahisi sonrası bacak germe ameliyatı izlerinin tam olarak iyileşmesi 6 aylık bir süreyi bulabilir.

Obezite cerrahisi sonrası bacak germe ameliyatının ardından korse kullanımı zorunludur. Deri sarkma sorunun giderildiği bacak germe estetiği sonrası bacak bölgesinin korunması, bacağın form kazanması ve bacakta ödem oluşmaması için korse gereklidir. Bacak şekline göre özel olarak yapılan bu korsenin bacak germe ameliyatı sonrası düzenli bir şekilde kullanılması gerekir. Bacak germe sonrası yaklaşık olarak 4-8 hafta bacak korsesi kullanılır.

Obezite cerrahisi sonrası bacak sarkma sorunu yaşayan çoğu kişinin aklındaki ilk soru “aşırı kilo kaybı sonrası ameliyatsız iç bacak germe mümkün mü?” olur. Eğer deri sarkması minimal düzeyde ise ameliyatsız bacak germe yöntemleri bir miktar toparlanma sağlayabilir. Ancak obezite cerrahisi sonrası kişi onlarca kilo kaybeder. Kısacası aşırı kilo kaybı olur ve böyle bir durumda yaşanan bacak sarkma yoğunluğu da fazla olur. Obezite cerrahisi sonrası bacak sarkmalarında ameliyatsız iç bacak germe istenilen sonuca ulaştırmaz. Bacak germe egzersizleri de bu yoğun bacak sarkmasına bir etki sağlamaz. Çünkü bacak sarkma oranı ileri derecededir. Obezite cerrahisi sonrası karşılaşılan bu yoğun bacak sarkma şikayeti ancak bacak germe ameliyatı ile çözümlenebilir.

Obezite cerrahisi sonrası yaşanan bacak sarkma sorunu gidermek için yapılan bacak germe ameliyatı kişinin durumuna göre planlanan bir süreçtir. Bunun için obezite cerrahisi sonrası bacak germe ameliyatı fiyatları fiziksel muayenesi yapıldıktan sonra uygulanacak cerrahi prosedüre göre belirlenebilir. Çünkü bu süreçte bazı kişilere fazla deriyi almak için sadece germe ameliyatı uygulanırken; bazı kişilerin bacak germe sürecine liposuction gibi yağ aldırma işlemleri de eklenir. Örneğin; istenilen vücut estetiğinin sağlanması için kimi zaman da bacak germe tek başına yeterli olmaz ve bu sürece karın germe, popo kaldırma gibi bir ya da birkaç estetik ameliyat dahil edilir. Tüm bu detaylara göre bacak germe ameliyatı fiyatları belirlenebilir. Kısacası herkes için geçerli, standart bir bacak germe ameliyatı fiyatı verilemez.

Bacak sarkma ameliyatı hakkında bilgi almak ve obezite cerrahisi sonrası bacak germe ameliyatı fiyatı öğrenmek için bizimle iletişim kurun.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times