Search

Erkekler İçin Obezite Cerrahisi Sonrası Estetik

İçerik Listesi

Obezite cerrahisi sonrası uygulanan post bariatrik vücut şekillendirme operasyonları artık kadınlar kadar erkekler tarafından da oldukça ilgi görüyor. Obezite cerrahisi ile aşırı kilo veren erkekler de daha fit ve orantılı vücut hatlarına sahip olmak için estetik cerrahların kapısını çalıyor. Peki, obezite cerrahisi sonrası erkekler için estetik adımları neler? Obezite cerrahisi sonrası erkekler estetik olmak için ne kadar beklemeli? Erkekler için estetik sürecinde en sık hangi operasyonlar yapılıyor? Obezite cerrahisi sonrası erkek estetiği konusunda merak edilenleri yazımızda bulabilirsiniz.

Obezite Cerrahisi Sonrası Erkekler İçin Estetik Ameliyat Gerekli mi?

Obezite cerrahisi sonrası kişiler fazla kiloları vererek hem sağlıklarına hem de daha zayıf bir görünüme kavuşurlar. Ancak fazla kilo vermeye bağlı olarak vücutta sarkma ve deformasyonlar da kaçınılmaz olur. Bu, kadınlar kadar erkeklerin de yaşadığı estetik bir problemdir. Obezite cerrahisi sonrası erkekler, sarkma problemleri nedeniyle rahat hareket edememe, vücut deformasyonları nedeni ile psikolojik problemler yaşayabilmektedir. Bu noktada obezite cerrahisi sonrası erkekler için estetik cerrahi gündeme gelir. 

Obezite cerrahisi sonrası erkekler hızlı bir şekilde kilo kaybederler ve bu yoğun kilo kaybına bağlı olarak da birçok kişide aşırı derecede bir deri sarkması problemi görülebilir. Bu deri sarkma sorunu ile oluşan görüntü kişiyi oldukça rahatsız ve mutsuz eder. Erkek estetik cerrahisi bu sorunu yaşayan kişiler için ideal çözümler sunar. Bu açıdan post bariatrik cerrahi erkeklerin fiziksel görünümü iyileştirmek ve yaşam konforunu yükseltmek için önemli bir ameliyattır.

Erkekler İçin Obezite Cerrahisi Sonrası Estetik hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.

Obezite Cerrahisi Sonrası Erkeklerde Estetik Ameliyat İçin Doğru Zaman Nedir?

Obezite cerrahisi sonrası erkeklerde estetik ameliyatlar için net bir tarih vermek doğru olmaz. Çünkü bu kişiden kişiye değişebilen bir durumdur. Erkeklerde post bariatrik cerrahi için en doğru zaman kilo verme sürecinin sabitlendiği dönemdir. Kişinin kilo verme durumun 3-6 ay boyunca sabit hale gelmesi gerekir. Hedeflediği kiloya gelen ve kilo verme süreci duran erkekler estetik ameliyat olabilirler. Kilo verme devam ediyorsa erkeklerde estetik ameliyatlar bir süre daha ertelenmelidir. Her erkeğin ağırlığı, vereceği kilosu farklı olabildiği gibi kilo verme süresi de farklı olabilir.

Obezite Cerrahisi Sonrası Erkeklerde Estetik Operasyonlar İçin Planlama Nasıl Olmalı?

Obezite ameliyatı sonrası kilo verme sürecini tamamlayan erkekler estetik operasyonlar için uygun bir sağlık durumuna sahip olmalıdırlar. Kişinin sağlık durumu ve estetik ameliyatlara engel bir problemi olup olmadığı değerlendirilir. Bunun için gerekli tüm tahlil ve tetkikler operasyon öncesi yapılır.

Obezite cerrahisi sonrası erkeklerde estetik operasyonlar için bir diğer adım sarkma ve deformasyon yaşanan bölgelerin ve yoğunluklarının tespit edilmesidir. Erkekler genelde kiloyu elma tip denilen bir şekilde; yani daha çok bel, karın, göğüs gibi alanları kapsayan bölgelerden alırlar ve obezite cerrahi sonrası fazla kiloları verdiklerinde ise bu alanlarda deformasyon yaşarlar. Kişinin istek ve beklentileri de göz önüne alınarak vücut deformasyonlarına yönelik erkek estetik cerrahi türleri ve kombine ameliyatlar belirlenir. Var olan sarkma ve deformasyonlara göre tek seans bir ameliyatta ya da belirli aralıklar bırakılarak 2-3 ameliyatta hedeflenen estetik görünüm sağlanır. Bu süreçte tamamen kişinin problemlerine yönelik olarak hareket edilir; yani kişiye özel estetik ameliyatlar ve takvim planlaması oluşturulur. Yapılacak tüm estetik ameliyatlarda kişinin hem fiziksel form hem de fonksiyonel kazanımları göz önünde bulundurulur.

Erkekler Için Obezite Cerrahisi Sonrası Estetik

Obezite Cerrahisi Sonrası Erkekler İçin Hangi Estetik Operasyonlar Uygulanabilir?

Erkekler daha çok elma tipi denilen şekilde karın, bel, göbek bölgesinden kilo aldıkları için obezite cerrahisi sonrası verdikleri kilolardan sonra bu alanlarda sarkma ve deformasyon yaşarlar. Bunun nedenle obezite cerrahisi sonrası erkek estetik ameliyatları genellikle bu bölgelerde yoğunlaşır. Erkekler için post bariatrik cerrahi daha çok karın germe, 360 derece vücut germe, jinekomasti, yüz estetiği, yağ aldırma (liposuction) gibi ameliyatları içerir. Bacak germe, kol germe gibi operasyonlar da kişinin durumuna göre obezite cerrahisi sonrası erkek estetik sürecine dahil edilebilir.

ERKEKLERDE KARIN GERME 

Erkeklerde karın germe, obezite ameliyatı ile aşırı kilo veren ve karın, göbek altı bölgesinde deri sarkması olan kişiler için ideal bir estetik operasyondur. Erkekler aşırı kilo verme sonrası karın bölgesinde hem yatay hem de dikey bir şekilde sarkma ile karşı karşıya kalırlar. Bunun için sadece klasik bir karın germe ameliyatı yapılmaz; karın daraltma tekniği de uygulanır. Karın duvarı çok gevşemişse karın duvarı sıkılaştırma da yapılır. Bu nedenle aşırı kilo verme sonrası erkeklerde karın germe estetiği geniş kapsamlı bir teknik içerir. Erkeklerde karın germe ameliyatı 3-4 saat kadar sürebilir. 

ERKEKLERDE 360 DERECE VÜCUT GERME

Erkeklerde aşırı kilo verme sonrası sarkmanın sadece karın bölgesi ile kalmayıp kalça, sırt, uyluk, kuyruk sokumu gibi daha geniş bir alanı içermesi durumunda 360 derece vücut germe ameliyatı uygulanır. Erkeklerde 360 derece vücut germe ameliyatı ile karın ön ve arka bölgesinden fazla yağ ve deriler alınır. Aynı zamanda karın kasları dikilir ve güçlendirilir. Kısacası yoğun bir biçimde sarkma yaşanan bölgelerde gerdirme sağlanır. 360 derece vücut germe, obezite cerrahisi sonrası yoğun kilo veren erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen bir operasyondur. Çünkü erkekler için estetik vücut profili sağlayan önemli bir ameliyattır. Erkeklerde 360 derece vücut germe 4-5 saat kadar süren bir estetik operasyondur.

ERKEKLERDE YAĞ ALDIRMA \ ERKEK LİPOSUCTİON

Obezite ameliyatı sonrası fazla kilolar verilse de inatçı denilen yani kalan son yağlardan kurtulmak için liposuction teknolojisinden faydalanılabilir. Yağ aldırma ya da diğer adıyla liposuction artık kadınlar kadar erkeklerin de tercih ettiği bir işlemdir. Erkek liposuction işlemi de klasik yağ alma teknikleri ile gerçekleşir. Belirlenen bölgelerden yağ alma işlemi küçük deliklerden vücuda giren kanüller ile yapılır. Erkeklerde yağ aldırma sürecinde klasik liposuction, lazer liposuction ya da vaser liposuction tekniklerinden kişi için en uygun olan yöntem tercih edilir. Ancak erkekler, kadınlar gibi kıvrımlı değil de daha keskin vücut hatlarına sahip olmak istedikleri için yağ alma planlaması buna göre sağlanmalıdır. Erkeklerde yağ aldırma işlemi genellikle göğüs, bel, karın, boyun ve çene bölgelerine tercih edilir. Obezite cerrahisi sonrası fazla kilolar verilse de kimi zaman meme bölgesindeki yağlar gitmez. Bu durumda yine erkek liposuction yağ alma teknikleri uygulanabilir. Erkek liposuction işlemi kişinin duruma göre germe ameliyatları ile kombine edilebilir.  Yağ fazlalığının yoğunluğuna göre erkek liposuction işlemi 1-2 saat içinde tamamlanabilir.

ERKEKLERDE MEME ŞEKİLLENDİRME: JİNEKOMASTİ

Obezite cerrahisi sonrası ideal kilo hedefine ulaşsa da bazı erkekler memelerinde istedikleri küçülmeyi elde edemezler. Çünkü erkeklerde meme büyümesi olarak bilinen jinekomasti de fazla kilolardan sonra istedikleri estetik görüntünün önünde bir engel olur. Jinekomasti ameliyatı ile erkeklerin bu sorundan da kurtulmaları ve hayal ettikleri göğüs yapısına kavuşmaları mümkündür. Eğer meme bölgesindeki deri fazlalığı çok fazla ise buna göre bir teknik belirlenerek rahatsız edici meme görünümü cerrahi ile ortadan kaldırılır ve göğüs kasları daha belirgin bir şekle getirilir. Erkek vücut estetiği için önemli bir ameliyat olan jinekomasti operasyonu 1-2 saat aralığında sürer.

ERKEKLERDE YÜZ ESTETİĞİ

Yüz estetiği, obezite ameliyatı sonrası yoğun kilo veren erkekler tarafından tercih edilebilen bir ameliyattır. Çünkü yoğun kilo vermeye bağlı olarak erkeklerde yüz ve boyun bölgesinde deri sarkmaları yaşanabilir. Yüz germe ve boyun germe ameliyatları, obezite cerrahisi sonrası erkekler için daha gergin bir yüz hattı, daha keskin bir çene kontürü ve daha net bir boyun görünümü elde etmeyi sağlar. Tabi ki erkek yüzü sakallı ve cildi daha sert olduğu için erkek yüz germe ameliyatlarını farklı kılan noktalar vardır. Uygulanan özel tekniklerle erkek yüz estetiği sonrası profilin erkeksi, keskin hatlara sahip olması sağlanır. Erkek yüz germe ameliyatlarında tüm bu noktalara dikkat edilerek kaslar, yağ tabakası ve kılıfları ile birlikte yukarı doğru kaldırılır ve sarkma sorunu giderilir.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Erkeklerde Post Bariatrik Cerrahi Konusunda Sık Sorulan Sorular

Obezite cerrahisi sonrası erkek estetik operasyonları; yüz germe, boyun germe, karın germe, 360 derece vücut germe, liposuction gibi farklı birkaç ameliyatı içerebilir.  Deri sarkmalarını gidermek, cildi daha gergin hale getirmek kısacası vücudu toparlamak için uygulanacak olan estetik operasyonlara göre elbette cerrahi kesiler yapılacaktır. Özetle, erkek vücut estetiği türüne göre cerrahi izler olacaktır. Ancak bu izler, estetik dikişlerle kapatılır ve cerrahi tekniklerle görünmeyecek alanlara gizlenir. Estetik operasyon sonrası kişinin belirtilen kurallara uymasına, yaşına, cilt yapısına bağlı olarak değişse de genellikle 6 ay için cerrahi izleri belirsiz hale gelmeye başlar.

Tüm operasyonlarda olduğu gibi erkekler de estetik operasyonlar sonrası hızlı iyileşmek ve operasyonun kalıcılığı için belirli kurallara dikkat etmelidirler. İlk kural, sigara içilmemelidir. Sigara zaten genel sağlığımız için de faydalı değildir ve oldukça zararlıdır. Post bariatrik cerrahi sonrası iyileşme sürecini olumsuz etkilemesi ve iz kalma riskini artırması nedeniyle sigara içilmemesi önerilir. 

Post bariatrik cerrahi sonrası operasyonun türüne göre erkeklerin de korse giymesi gerekir. Örneğin; erkeklerde karın germe sonrası sadece karın bölgesini saran bir korse kullanılmalıdır. Erkekler estetik vücut profilini desteklemek ve korumak için korse kullanımına dikkat etmelidirler. Özellikle ilk 1-2 ay boyunca operasyon bölgesini güneşten korumak iz kalma riski oluşturmaması için önemlidir. Bu nokta da estetik ameliyatlar sonrasında göz ardı edilmemelidir.

Erkekler genelde daha ağır spor yapmayı severler; ancak estetik ameliyatlar sonrasında en az 1-2 ay boyunca ağırlık kaldırma içeren spor aktivitelerinden uzak durmalıdırlar. Eğer fiziksel güç gerektiren bir iş kolunda çalışıyorlarsa da iyileşme süreçlerini tamamlamadan işlerine geri dönmemeleri tavsiye edilir. Erkekler estetik operasyonlar sonrası ideal kilolarını korumaya da önem vermeliler. Çünkü kilo alma durumu erkekler için estetik ameliyatların yarattığı başarı oranını düşürür.

Obezite ameliyatı sonrası erkekler için estetik cerrahi süreci bir ya da birkaç operasyonu kapsayabilir. Bu estetik ameliyatlar sonrası birkaç gün ağrı hissedilmesi normaldir. Operasyon türüne bağlı olarak deformasyonların giderildiği bölgelerde morarma, şişlik, ödem de olabilir. Bir hafta içinde bu etkiler hafiflemeye başlar ve zamanla geçer. Bu süreçte ameliyat bölgelerinin hijyenine dikkat edilmesi gerekir. Operasyonun türüne göre değişebilse de erkeklerde post bariatrik cerrahi sonrası 7-14 gün istirahat önerilir. Özellikle kombine estetik ameliyatlar sonrası 14 gün dinlenme gerekebilir. İyileşme sürecinin daha hızlı olması için belirtilen kurallara uymak önemlidir.

Obezite cerrahisi sonrası erkekler için estetik ameliyatlar konusunda net bir fiyat belirtmek mümkün değildir. Çünkü her estetik ameliyatta olduğu gibi erkek estetiği sürecinde de kişiye özel bir planlama yapılır. Bu çerçevede istenilen estetik görüntüye ulaşmak için bazı erkeklere 2, bazı erkeklere 3 vücut şekillendirme ameliyatı planlanabilir. Kısacası, yoğun kilo verme sonrası her erkeğin karşı karşıya kaldığı sarkma ve deformasyon sorunları aynı derecede ya da aynı türde olmaz. Bunlar operasyon öncesi belirlenir ve kişiye özel uygulanacak operasyonlara göre de estetik ameliyat fiyatları belirtilir.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times