Search

Endoskopik Alın Germe

İçerik Listesi

Yüz güzelliğini ve bakışları direkt etkileyen alın bölgesi, son zamanlarda bu bölgeye yapılan estetik işlemler ile gündemde… Yüz üst bölgesinin güzelleştirilmesi, bakışlardaki canlılığının ve cazibenin arttırılması amacıyla yapılan endoskopik alın germe ameliyatı, alın bölgesindeki kırışıklık ve çizgileri yok ederek yüze daha genç bir ifade kazandırır. Endoskopik alın germe ameliyatı, kapalı üst yüz germe ameliyatı, alın kırışıklığı ameliyatı olarak da bilinir. Kişinin yüz profiline uygun bir alın germe tekniği ile alın estetiği sağlanır.

Endoskopik alın germe cerrahisi ile sağlanan alın şekillendirme sonrası yüz üst bölgesi daha estetik bir görünüm kazanır. Endoskopik alın germe kişiye sağladığı daha az kesi, daha az iz ve daha hızlı iyileşme süreci gibi birçok avantaj ile son dönemde oldukça sık tercih edilen bir estetik cerrahidir. Endoskopik alın germe gerekli görülürse, kaş kaldırma ameliyatı ve şakak germe ameliyatı ile kombine edilebilir. Alın bölgesine yağ enjeksiyonu da yapılarak daha çıkık, kavisli ve çekici bir alın görünümü elde edilebilir. Endoskopik alın germe son dönemde kadınlar kadar erkekler tarafından da tercih edilen bir estetik ameliyattır.

Alın Neden Sarkar? Alın Kırışıklığı Neden Oluşur?

Alın, yüze ilk bakışta göze çarpan bölgelerden biridir. Maalesef yaşın ilerlemesi gibi nedenlerle cildimizdeki kolajen miktarı günden güne azalma eğilimi gösterir. Alın bölgesi de yaşın ilerlemesi ile cilt elastikiyetini kaybeder. Alın bölgesinin cilt sıkılığını kaybetmesi alın kırışıklığı sürecini hızlandırır ve alın bölgesindeki deri zamanla sarkar. Alın kırışıklığı, alın bölgesinde oluşan birbirine paralel, yatay çizgilerdir.

Göz kapağı düşük olan kimselerde, kaşları kaldırarak bakma eğilimi alın bölgesinde ciddi derin kırışıklıklara yol açar. Kişi kapak düşüklüğünün yarattığı görme alanı kaybını, kaşlarını kaldırarak dolayısıyla alnını kırıştırarak tolere etmeye çalışır. Bu durumda alın germe ile birlikte Göz Kapağı Estetiği de yapılarak sorunlar giderilmeye çalışılır. 

Yaşın ilerlemesi gibi aşırı mimik kullanımı da alın çizgilerinin yer etme olarak tabir edilen belirginliğe ulaşmasını sağlar. Mimik hareketleri, alın bölgesinin hızlı bir şekilde kırışmasına neden olan bir etkendir. Bu alın çizgileri ilk başta ince bir haldeyken zamanla derinleşir ve mimik kullanımı olmadan da görünür hale gelebilir. Bu da yüze yorgun, yaşlı bir ifade katar. Özellikle otuzlu yaşlar sonrası kolajen hızla azalmaya başlar ve alın kırışıklığı sorununda artış gözlemlenir.

Bazı kişilerin ise alın bölgesi yapısal olarak dar ve düşük bir görüntüye sahiptir. Yani kişinin yaşı genç olsa da alın bölgesi yapısal olarak sarkık olduğu için alın kırışıklığı olmasa da olduğundan daha yaşlı bir görünüme sahip olabilir.

Endoskopik alın germe hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.​
Endoskopik Alın Germe

Endoskopik Alın Germe Estetiği Nedir?

Alın bölgesindeki ince çizgileri, kırışıklıkları gidermek için yapılan alın şekillendirme işlemine alın germe estetiği denilir. Kadın olsun erkek olsun her bireyin alın genişliği, alın yapısı farklı özelliktedir. Ancak bazı faktörlerle alın kırışıklığı zamanla artar ve bu da kişiyi kimi zaman olduğundan daha yaşlı, mutsuz, yorgun gösterir. Kişi bu durumda alın estetiğine yönelebilir.

Alın estetiği açık ya da kapalı teknikle; yani endoskopik teknik ile sağlanabilir. Alın şekillendirme sağlanan bu cerrahide alın yapısı incelendikten sonra kişi için en iyi yöntem belirlenir. Klasik denilen açık alın germe ameliyatı artık günümüzde çok az yapılmaktadır; çünkü kişiye hem kozmetik hem de genel sağlığı açısından daha fazla avantaj sağlayan endoskopik alın germe ameliyatı daha fazla tercih edilmektedir. Alın estetiğinin kapalı yöntemle yapılmasına endoskopik alın germe ameliyatı denir. Endoskopik alın germe ameliyatında hedef, alın gerdirme ile alın kırışıklığı sorununu gidermek ve kusursuz bir alın görünümü elde etmektir.

Endoskopik Alın Germe Estetiği Nasıl Yapılır?

Endoskopik alın germe ameliyatı, kişinin alın yapısı incelendikten sonra yüz profiline en uygun plan çizilerek gerçekleşir. Alın şekillendirme sürecinde cerrahi endoskopik; yani kapalı bir teknik ile gerçekleşir. Alın gerdirme için sağ şakak ve sol şakak alanlarına birer tane, alın sağ üst ve sol üst bölgesindeki saçlı deride de birer tane olacak şekilde küçük kesiler açılır. Bu kesilerden gönderilen kamera ile bütün alın germe süreci yönetilir.

Endoskopik alın germe cerrahisinde, alın bölgesinde boydan boya olarak tabir edilen uzun bir çizgi şeklinde kesi yapılmaz. Bu küçük deliklerden girilerek cilt yukarı doğru çekilir ve alın germe sağlanarak kırışıklıklar yok edilir. Alın gerdirme ile daha sıkı bir hale gelen alın bölgesinde çizgilenmelere yol açabilecek kaslar da bu süreçte gerekli görülürse zayıflatılır. Endoskopik alın germe ameliyatı genel anestezi altında gerçekleşir. Alın germe sırasında kişi bir acı ya da ağrı hissetmez. Endoskopik alın germe operasyonu sonrası kişi bir gün hastanede misafir edilir. Bir gün sonra taburculuk işlemleri sağlık durumuna göre yapılır.

Endoskopik Alın Germe

Endoskopik Alın Germe Estetiği Ne Kadar Sürer?

Endoskopik alın germe ameliyatı kişiye özel bir planlama süreci içerir. Ancak ortalama olarak bir endoskopik alın germe ameliyatı 60-90 dakika kadar sürer. Alın germe sürecine endoskopik kaş kaldırma, şakak germe ameliyatı gibi artı işlemlerin eklenmesi cerrahi süresini uzatabilir. Yine alın germe operasyonu, farklı estetik operasyonlarla da kombine edilebilir. Bu tamamen kişinin durumuna göre şekillenen bir cerrahi süreçtir.

Endoskopik Alın Germe Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Endoskopik alın germe, alın bölgesindeki sarkma görünümünden ve alın kırışıklığı sorunundan şikayetçi olan kişiler için ideal bir alın estetiği yöntemidir. Alın kırışıklıkları için botoks gibi ameliyatsız yöntemlerden artık fayda göremeyecek seviyeye gelmiş ya da daha kalıcı bir çözüm isteyen kişiler için de alın germe ameliyatı oldukça etkili sonuçlar sağlar. 

Endoskopik alın germe ameliyatı bir çeşit alın güzelleştirme estetiği olup, alın bölgesinde kavisli ve düzgün bir görünüm elde etmeyi hedefler. Genel anestezi altında gerçekleşen endoskopik alın germe cerrahisi, anestezi almasına engel olabilecek bir sağlık sorunu olmayan kadın erkek herkese uygulanabilir. Endoskopik alın germe ameliyatı için yaş sınırı 18’dir.

Yaşı genç olmasına rağmen yapısal olarak alın bölgesi dar, kaşları düşük olan kişilerin yüzünde yaşlı, yorgun bir ifade olur. Yine alın kırışıklığı kişiye daha kızgın, mutsuz bir olumsuz görünüm de sağlayabilir. Bu tarz bir görünüm özellikle kadınları oldukça mutsuz eder ve alın estetiği işlemlerine yönlendirir. Endoskopik alın germe estetiği ile bu yorgun, kızgın, mutsuz ifadeden kurtulmak mümkündür.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Endoskopik Alın Germe Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

Endoskopik alın germe ameliyatında alın şekillendirme, kapalı cerrahi teknikler ile sağlanır. Bu, kişiye hem kozmetik hem de iyileşme süreci açısından birçok avantaj sağlar. Öncelikle büyük bir kesi yapılmadığı için iyileşme süreci daha hızlı olur. Endoskopik alın germe ameliyatı sürecinde uygulanan teknik ile dokulara en az oranda hasar verilerek alın şekillendirme sağlanır. Bu da alın germe sonrası iyileşme sürecini hızlandırır. 

Endoskopik alın germe ameliyatında kesiler birkaç küçük delikten yapıldığı için daha az kesi izi olur. Bu kesi izleri de saçlı deri altında kalır. Kısacası endoskopik alın germe sonrası kişiyi rahatsız eden bir iz olmaz. Alın kırışıklığı ameliyatı uzun süreli bir kalıcı etki sağlar. Yarattığı alın şekillendirme etkisinin uzun süreli olması da önemli bir avantajdır. 

Endoskopik alın germe sadece alın kırışıklığı sorununu da ortadan kaldırmaz. Cerrahi teknikle alın gerdirme sağlanırken aynı zamanda kaşlar da yukarı çekilir ve üst göz kapağı sarkıklığı da hafif düzeyde yok edilir. Bu da yüze daha aydınlık bir hava ya da popüler bir       ifade ile “fresh” bir görünüm katar. 

Kişinin yoğun bir şekilde alın kırışıklığı ve alın sarkma probleminin olması, kaş seviyesinin aşağı doğru düşmesine ve zamanla ilerlemesi de görme alanının etkilenmesine yol açar. Endoskopik alın germe estetiği bu sorunu yaşayan kişilerin görüş alanı kalitesini de iyileştirir. Alın gerdirme, görüş alanını iyileştirmesi açısından da önemli avantaj sağlar.

Endoskopik Alın Germe Estetiği Öncesi Ve Sonrası

 • Alın şekillendirme cerrahisinden en az 3 hafta önce sigaranın bırakılması tavsiye edilir.      .
 • Endoskopik alın germe estetiği öncesi kullandığınız tüm ilaçlar konusunda hekiminizi bilgilendirin.
 • Kan sulandırıcı nitelikteki ilaçların operasyondan belirli bir süre önce bırakılması gerekir.
 • Alın gerdirme öncesi tüm beklentilerinizi hekiminizle açık bir şekilde konuşun.
 • Alın germe öncesi yapılan muayenede alın yapısı incelenir ve kişi için en uygun alın estetiği tekniği belirlenir. Alın şekillendirme planlaması bu çerçevede çizilir.
 • Endoskopik alın germe sonrası 3 gün ev istirahati önerilir.
 • Endoskopik alın germe ameliyatından kısa bir süre sonra işinize geri dönebilirsiniz.
 • Operasyondan 2 gün sonra duş alabilirsiniz.
 • Alın gerdirme sonrası genelde sık görülmese de morluk ve ödem gibi etkiler olabilir. Bu etkiler ilk bir hafta içinde geçer.
 • Alın estetiği sonrası ara ara soğuk uygulama yapmak ve başı dik tutmak morluk ve şişlik gibi etkilerin önlenmesine yardımcı olabilir.
 • Alın germe sonrası oluşabilecek morluk ve şişlikler için krem önerilmiş ise düzenli olarak kullanılmalıdır.
 • Ameliyat sonrası alın germe etkisi sebebi ile hafif ağrılar olabilir; ancak verilen ağrı kesici ilaçlar ile bu ağrılar kontrol altına alınır.
 • Alın kırışıklığı ameliyatı sonrası yoğun spor aktivitesinden 4 hafta kadar kaçının.
 • Operasyondan birkaç gün sonra hafif tempo yürüyüşler yapabilirsiniz.
 • Alın germe sonrası 4 hafta boyunca ağır kaldırmayın.
 • Alın gerdirme sonrası bir süre öne eğilme gerektiren hareketler ya da ağır ev işleri yapmayın.
 • Alın estetiği sonrası yaklaşık olarak 4-6 hafta yüzünüzü yoğun güneş ışığından koruyun.
 • Alın şekillendirme sağlanan bu cerrahi sonrası hamam, sauna, solaryum ve havuz gibi aktivitelerden 4-6 hafta kadar uzak durun.
 • Cilt bakımı gibi uygulamaları alın germe operasyonundan en az 2 hafta sonra yaptırabilirsiniz.
 • Alın germe sonrası 4 hafta kadar yüz üstü yatmayın.
 • Operasyon sonrası önerildiği şekilde pansuman bakımlarınızı yapın ve alın bölgesinin hijyenine dikkat edin.
 • Alın germe sonrası alın yapısı son halini 1-2 aylık süre içinde alır.
 • Sigara kullanımı alın germe ameliyatı sonrası da önerilmez. Sigara içmek, alın germe sonrası iyileşme sürecini olumsuz etkiler.

Endoskopik Alın Germe Estetiği Hakkında Sık Sorulan Sorular

Endoskopik alın germe ameliyatı kapalı bir cerrahi ile gerçekleşir. Saçlı deride açılan birkaç küçük kesi olur. Bu kesiler zaten saçlı alanda olduğu için ilk günlerde de karşıdan direkt olarak bakıldığında görülmez. Endoskopik alın germe sonrası bu küçük kesi izleri ilk günler belirgin olsa da zamanla belirsizleşir. Kısacası endoskopik alın germe ameliyatı sonrası kalıcı bir iz olmaz.

Endoskopik alın germe ameliyatında uygulanan teknik ile amaç alın kırışıklığını yok etmektir; ancak bunu yaparken kişinin doğal ifadesinin de kaybolmaması önemli bir kriterdir. Alın germe sonrası yapay bir görüntünün olmaması için alın gerdirme ve dolayısıyla kaş kaldırma derecesinin doğru bir şekilde planlanmak gerekir. Kişinin alın ve yüz hatları göz önünde tutularak doğru bir alın gerdirme planlaması yapılmalıdır. Bu noktada 3 Boyutlu simülasyon cihazlarından yardım alarak yüz oranları ölçülür ve ameliyat tasarımı yapılır. Endoskopik alın germe ameliyatı sonrası ifade kaybı gibi bir sorun ile karşılaşılmaması için deneyimli bir cerrahın seçilmesi gerekir.

Alın gerdirme fiyatları, alın estetiği yaptırmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konuların başında geliyor. Ancak standart bir endoskopik alın gerdirme fiyatı belirtmek doğru olmaz. Çünkü endoskopik alın germe ameliyatı fiyatı kişiye özel olarak planlanan cerrahi sürece göre belirlenir. Kimi kişilere sadece alın germe ameliyatı yapılırken kimi kişilere aynı zamanda kaş kaldırma ameliyatı gibi bir kaş estetiği ya da şakak germe ameliyatı da yapılabilir. Kişinin durumuna göre hepsi bir arada uygulanabilir. Bu tamamen kişinin alın kırışıklığı ve alın sarkma probleminin derecesine göre belirlenir.

Endoskopik alın gerdirme fiyatı konusunda bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times