Search

360 Derece Vücut Germe

İçerik Listesi

360 derece vücut germe ile vücut şekillendirme ameliyatları, büyük kilo kayıpları sonrası oluşan yoğun sarkma problemlerini gideren bir cerrahidir. 360 derece vücut germe ameliyatı, 360 body lift, belt lipektomi, 360 derece karın germe ya da tüm vücut germe olarak da adlandırılır. Tüm vücut germe ameliyatında kişinin birden fazla problem yaşadığı alanlardaki deri sarkması, gerdirme teknikleri ile giderilir. Kısacası tüm vücut germe ameliyatı birden fazla bölgedeki soruna yönelik bir çözümdür..

Tüm vücut germe ile vücut genel görünümü daha sıkı ve estetik bir hale getirilir. 360 derece vücut germe ameliyatı ile vücut şekillendirme süreci kişiye özel olarak planlanır. Genellikle tek operasyonla bitirilmesi hedeflense de 360 body lift ameliyatları, yaşanan deri sarkması probleminin büyüklüğüne göre iki seansta da yapılabilir. Tüm vücut germe ameliyatlarında bir bütün olan vücudun yapısı bozulmadan en estetik ve en simetrik görünüm hedeflenir. 

360 Derece Vücut Germe İçin Kimler Aday Olabilir?

360 derece vücut germe cerrahisi bir kilo verme yöntemi değildir ya da tüm vücut germe ile obezite problemi çözülemez. Kişi kilo aldıkça deri altında yağ birikimi oluşur ve bu yağ dokusu deriyi zamanla genişletir. Yoğun kilo verme ile sarkık göbek, sarkan bacaklar ya da sarkan meme görüntüsü kaçınılmaz olur.

Kilolu kişiler büyük miktarda kilo kaybı yaşadıklarında doku ve deri elastikiyetlerini kaybedebilirler. Yani yoğun deri sarkması problemi ile karşı karşıya kalırlar. Bu problem genelde obezite cerrahisi sonrası yüksek oranda kilo veren kişilerde olur. Bu kişiler tüm vücut germe için doğru bir aday olabilir. 

Çoğul gebelik ya da hamilelik ile aşırı kilo alma durumlarında da bu deri sarkması sorunları görülebilir. Hamilelik sonrası sarkan göbeği sıkılaştırma amacıyla da 360 derece vücut germe uygulanabilir. Hamilelik sonrası diastazis rekti; yani karın kası ayrılması da, kadınlarda göbek çevresinde görülen fiziksel bir sorun olarak karşımıza çıkabilir. 360 body lift sürecindeki aşamalardan biri olan karın germe ameliyatı \ abdominoplasti ile karın sarkması giderilip karın düzleştirme sağlanırken kaslarda görülen diastazis rekti deformasyonuna da müdahale edilebilir.

Büyük oranda kilo verme sonucu vücudunda genel olarak deri sarkması yaşayan kişiler 360 derece vücut germe ameliyatı için ideal adaylardır. Tüm vücut germe ameliyatı için en temel neden etek tarzında yoğun deri sarkması yaşamaktır. Bunun için halk arasında deri gerdirme ameliyatı ya da deri alma ameliyatı olarak da ifade edilebilir.

Neden 360 Derece Vücut Germe Ameliyatı Yapılmalı?

Kilo verdikten sonra sarkma sık görülen bir problemdir. Örneğin; çok kilo alma ve sonrasında hızlı bir şekilde kilo verme ile vücutta karın sarkması kaçınılmaz olur. Özellikle alt göbek bölgesinde yoğun bir deforme görülür. Üst bacak yanları, iç bacak, sırt, bel, kalça kaslarında gevşeme ile bu alanlarda deri sarkması yaşanır. Kısacası büyük miktarda kilo verme durumlarında neredeyse tüm vücutta; yani karın, bel, popo bölgelerinde, uyluk ve kollarda yoğun bir deri sarkması meydana gelir. 

Vücuttaki yağların gitmesinin ardından ortaya çıkan bu deri sarkması kişiyi oldukça rahatsız eder. Özellikle kadınlarda göbek yağlarının erimesi sonrası ortaya çıkan sarkık göbek görünümü kişiyi mutsuz eder. Yoğun karın sarkması sebebi ile fiziksel görünüşünü beğenmeyen, sosyal yaşamdan kendini izole eden kişiler için tüm vücut germe ideal bir operasyondur. 360 body lift operasyonu ile vücut şekillendirme sonrası kişi daha sıkı ve estetik vücut hatlarına kavuşur.

360 Derece Vücut Germe hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.

360 Derece Vücut Germe Nasıl Yapılır?

Tüm vücut germe ameliyatı büyük oranda kilo vermiş kişilerde etkili olan ve vücut şekillendirme sonrası kişiyi hem fiziksel hem de psikolojik olarak fayda sağlayan estetik bir cerrahidir. 360 body lift ameliyatı sürecinde vücutta aşırı sarkma yaratan yağ ve deriler alınır. Vücut şekillendirme ile düzgün kontürlü bir vücut hattı sağlanır.

360 derece vücut germe; yani belt lipektomi operasyonu genel anestezi altında yapılır. Eğer vücutta yağ oranı hala yüksekse tüm vücut germe ameliyatında öncelikle yağ alma (liposuction) ile fazla yağlar alınabilir. Alt vücut şekillendirme ameliyatlarında kesi izleri, iç çamaşırı ya da bikini bölgesi denilen alana gizlenir. 360 body lift ameliyatı için kesi, göbek deliğinden 8 cm kadar altından yapılır ve bu kesi önden arkaya doğru dairesel bir şekilde devam eder. Bu aşamada karın germe sürecine ek olarak popo ve üst bacak yan bölgeleri kaldırılır. Sarkan bacak bölgelerine gerdirme sağlanır.

Tüm vücut germe ameliyatı sürecinde tek bir operasyonla bütün alt vücut için gerdirme sağlanır. Klasik karın germe ameliyatı izleri, tüm vücut germe cerrahisinde 360 derece; yani arka bölgeyi de kapsayacak şekilde olur. Tüm vücut germe operasyonu sürecinde gerçekleşen kol germe ameliyatı izleri de koltuk altına gizlenir.

Tüm vücut germe ameliyatında estetik dikişler kullanılır. 360 body lift operasyonları kişinin durumuna bağlı olarak 5-7 saat kadar sürer. 360 body lift cerrahisinde kişinin durumuna göre aynı seansta ya da ilerleyen zamanda planlanacak yeni bir cerrahi ile sırt, gıdı, kol ve pubik bölgelerine de gerdirme sağlanır. Kısacası tüm vücut germe ameliyatı; karın, kalça, bel ve bacak gibi bölgelere tek tek yapılacak estetik cerrahilere tek bir işlemle çözüm sağlar. 

360 Derece Vücut Germe

360 Derece Vücut Germe / 360 Body Lift Ameliyatı Öncesi

 • Tüm vücut germe ameliyatı öncesinde bu cerrahiden tüm beklentilerinizi, isteklerinizi doktorunuzla konuşun.
 • Vücut şekillendirme cerrahisi öncesi fiziksel muayene ile deri sarkması yaşadığınız problemli bölgeler belirlenir.
 • Cerrahi öncesi ameliyat için gerekli olan tahlil ve tetkik işlemleriniz yapılır.
 • 360 body lift ameliyatı öncesi kullandığınız tüm ilaç ve vitamin takviyelerini doktorunuza bildiriniz.
 • Kan sulandırıcı ilaçları kullanımının vücut şekillendirme operasyonlarından önce bırakılması gerekir. Doktorunuz bu konuda sizi bilgilendirecektir.
 • Eğer sigara kullanıyorsanız tüm vücut germe ameliyatı öncesi yaklaşık olarak 3 hafta kadar önce bırakmanız tavsiye edilir. Sigara, ameliyat süreci gibi 360 body lift ameliyatı sonrası iyileşme sürecini de olumsuz etkiler.
 • Vücut şekillendirme amaçlı yapılacak olan bu cerrahi öncesinde yaşadığınız soğuk algınlığı, grip gibi sağlık sorunlarını hemen doktorunuzla paylaşın.

360 Derece Vücut Germe / 360 Body Lift Ameliyatı Sonrası

 • Tüm vücut germe ameliyatı sonrası 1-2 gün hastanede yatış gerekebilir.
 • Vücut gerdirme sağlanan bölgelere sıvı ve kan birikimini önlemek için direnler yerleştirilir. Taburcu edilirken bu direnler çıkarılır.
 • Belt lipektomi; yani 360 derece vücut germe ameliyatlarından sonra günlük aktivitelerinize 1-2 hafta, işinize de 2-3 hafta sonra dönebilirsiniz.
 • Tüm vücut germe sonrası 1-2 ay cildinizi yoğun güneşten koruyun.
 • Vücut şekillendirme sağlayan bu cerrahiden sonra sigara içilmesi kesi izlerinde doku kayıpları yaratabilir. Bu da 360 body lift sonrası iz kalma riskini artırabilir. Bunun için tüm vücut germe ameliyatından sonra sigara içilmemesi gerekir.
 • Tüm vücut germe ameliyatı sonrası hamam, sauna, havuz gibi aktivitelerinizi 1-2 ay erteleyin.
 • 360 body lift sonrası cerrahi gerçekleşen alanlara özel korseler giymeniz gerekebilir. Vücut şekillendirme sağlandıktan sonra bu korseler genel olarak 1-2 ay süreyle kullanılır.
 • Tüm vücut germe ameliyatı genel olarak aşırı ağrılı bir ameliyat değildir. Ancak vücut gerdirme nedeniyle operasyon sonrası birkaç gün hafif ağrılar olabilir. Bu ağrılar için doktorunuz tarafından size ağrı kesiciler önerilecektir.
 • 360 body lift operasyonu sonrası ilk 10 gün dikişlere zarar vermeyecek şekilde, daha dik bir pozisyonda uyumaya çalışın.
 • Tüm vücut germe sonrası ilk günlerde gerdirme nedeniyle belden öne doğru eğik yürümeniz gerekebilir. Gerilmek için kendinizi zorlamayın. Zamanla daha dik yürüyebileceksiniz.
 • 360 derece vücut germe ameliyatı sonrası 1-2 ay kadar ağır kaldırmayın.
 • Vücut şekillendirme cerrahisi sonrası spor aktivitelerinizi 1 ay erteleyin.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

360 Derece Vücut Germe Hakkında Sık Sorulan Sorular

Tüm vücut germe ameliyatından sonra morluklar oluşabilir. Bu kişiden kişiye değişiklik gösterebilen bir durumdur. Oluşan morluklar da 360 body lift ameliyatından sonra 2 hafta içinde kaybolmaya başlar. Vücut şekillendirme sonra şişliklerin olması normal bir durumdur. Şişlik etkileri de birkaç hafta içinde azalmaya başlar. 

Tüm vücut germe ameliyatı sonrası gerdirme sağlanan alanlarda kesi yerlerine bağlı izler olabilir. Vücut şekillendirme ameliyatı tekniğine bağlı olarak oluşan bu kesi izleri, ilk günlerde daha belirgin olsa da zamanla solar. 360 body lift ameliyatından 6-12 ay sonra izler daha belirsiz hale gelir. Tüm vücut germe sonrası ameliyat izleri, kişinin cilt kalitesine göre de değişebilen bir durumdur. 

Vücut şekillendirme cerrahisi ile giderilen deri sarkması sonrası vücut germe etkisi oldukça başarılıdır. Ancak tüm vücut germe sonrası bu etkinin kalıcı olması kişinin elindedir. Tüm vücut germe sonrası öncelikle beslenmeye dikkat etmek gerekir. Fast food, şekerli, unlu, yağlı gıdaların fazla tüketilmemesi gerekir. Aksi takdirde vücut şekillendirme ile sağlanan yeni görünüm tekrar kilo alımı ile bozulur ve süreç başa döner.

Yine 360 derece vücut germe ameliyatından sonra doktor onayının ardından egzersizi hayatınızın bir parçası haline getirmeniz gerekir. Vücut şekillendirme sağlandıktan sonra bu estetik formu koruma da sporun önemli bir yeri vardır.

Tüm vücut germe ameliyatı kişiye göre planlanan bir süreç içerir. Vücut şekillendirme sağlanırken operasyon bölgeleri belirlenir ve cerrahi planı buna göre oluşturulur. Örneğin; kişinin durumuna göre liposuction gibi yağ alma operasyonları ile kombine edilebilir. Bunun için standart bir 360 derece vücut germe ameliyatı fiyatı belirtmek doğru olmaz.

Tüm vücut germe ameliyat fiyatı için bizimle iletişim kurun.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times