Search

3 Boyutlu (3D) Yüz ve Boyun Estetiği

İçerik Listesi

3 boyutlu yüz ve boyun estetiği operasyon öncesinde kişiye nasıl bir yüz ya da boyun estetiğine sahip olacağını gösterme şansı verir. Hızla gelişen teknoloji ile birlikte ortaya çıkan 3D; yani 3 boyutlu yüz ve boyun estetiği son dönemde daha aktif bir şekilde kullanılmaya başlanan ve hem hastaya hem de cerraha birçok avantaj sunan bir süreçtir. 3 boyutlu yüz ve boyun estetiği sahip olduğu teknoloji ile hem cerrah hem de hasta için estetik ameliyat sürecindeki kaygılarını yok eder ve aradaki iletişimi güçlendirir. 3D görüntüleme teknikleri ile gerçekleşen yüz ve boyun estetiği ameliyatları oldukça başarılı sonuçlar sunar.

3 Boyutlu (3D) Görüntüleme Nedir?

Günümüz teknolojisinin sağladığı imkanlar çerçevesinde estetik alanında da kullanılmaya başlanan 3 boyutlu görüntüleme ve simülasyon teknolojisi artık estetik ameliyatlarının vazgeçilmez bir parçası haline geldi. 3 boyutlu görüntüleme ve simülasyon teknolojisi özellikle yüz ve boyun estetiği gibi oldukça sık yapılan estetik ameliyat süreçlerinde de kullanılıyor.

3 boyutlu görüntüleme ve simülasyon teknolojisi, özel bir yazılım ile 36 megapixel çözünürlük ile çekilen fotoğrafları, renkli 3 boyutlu bir model haline getirir. 3 boyutlu görüntüleme ve simülasyon teknolojisi ile oluşturulan bu modellemeler, en ince ayrıntısına kadar gerçeği ile uyumlu tasarımlardır. 3 boyutlu simülasyon yazılımı bu modellemeler üzerinde değişiklikler yapmaya olanak sağlar. Kısacası 3 boyutlu görüntüleme ve simülasyon teknolojisi, operasyon sonrası ulaşılmak istenen hedef görünümü simüle eder ve oluşturulan modelleme ameliyat sonrası yeni görüntüyü ameliyat öncesinde görülebilir kılar. İstenildiği takdirde tüm bilgi ve görüntüler bu teknoloji hafızasına da kaydedilebilir.

3 Boyutlu (3D) Yüz Ve Boyun Estetiği

3 Boyutlu (3D) Yüz ve Boyun Estetiği Nedir?

3 boyutlu yüz ve boyun estetiği; cerrahın ameliyat öncesi modellemeler üzerinde planlama yapmasını ve çalışmasını sağlayan, hastanın ameliyat öncesinde cerrahın ameliyat planı hakkında fikir sahibi olmasına olanak sunan bir teknolojinin kullanıldığı estetik ameliyat sürecidir. 3 boyutlu yüz ve boyun estetiği ile ameliyat öncesi ve sonrası durum karşılaştırılabilir, yorumlanabilir ve modelleme üzerinde değişiklik yapılabilir.

Kişi, yüz ve boyun estetiği öncesi yapılan üç boyutlu görüntüleme ve simülasyon teknikleri ile ameliyat sonrası görünümünü daha ameliyat gerçekleşmeden görme imkanına sahip olur. 3 boyutlu simülasyon teknolojisinin sahip olduğu yüksek çözünürlük özelliği ile en ince ayrıntısına kadar gerçekçi tasarımlarla hasta, ameliyat sonrası ulaşacağı yeni görünümü birebir gerçekçi bir tasarım üzerinde görür. 

Araştırmalar ameliyat öncesi gerçekleşen 3 boyutlu simülasyon çalışmaları ile ameliyat sonrası elde edilen sonuçlar arasında yüzde 90 oranında bir benzerlik olduğunu gösteriyor. Bu özellik, yüz ve boyun estetiğinde cerrahiyi sonuçları açısından daha güvenli bir hale getirir. Bu teknoloji, yüz ve boyun estetiği sürecinde hasta ve hekim arasındaki iletişimin daha doğru bir şekilde ilerlemesini sağlar.

3 Boyutlu (3D) Yüz ve Boyun Estetiği hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.

3 Boyutlu (3D) Görüntüleme Yüz ve Boyun Bölgesinde Hangi Operasyonlarda Kullanılır?

3 boyutlu görüntüleme ve simülasyon teknolojisi yüz ve boyun bölgesinde gerçekleşecek cerrahi ve cerrahi dışı operasyonlar için kullanılabilir. 3 boyutlu görüntüleme teknolojisi yüz ve boyun bölgesinde oluşan tüm deformasyonları en ince ayrıntısına kadar ortaya koyar. Bunun yanı sıra, cilt yağ ve kas dokusu gibi yapılar hakkında da bilgi sahibi olunmasını sağlar. Bu şekilde yüz ve boyun bölgesinde gerçekleşecek cerrahi ya da cerrahi dışı estetik uygulamalarının planlama süreci oluşturulur. 3 boyutlu görüntüleme ve simülasyon planlama çerçevesinde gerçekleşen yüz ve boyun estetiği operasyonları ile doğala en yakın sonuçlar elde edilir.

3 boyutlu görüntüleme ve simülasyon, yüz estetik ameliyatlarında ve cerrahi olmayan yüz estetik işlemlerinde kullanılan bir teknolojidir. Yüz ve boyun bölgesine uygulanacak cerrahi olmayan dolgu ve botoks gibi medikal estetik uygulamaları da kullanım alanlarından biridir. Orta yüz germe ya da alt yüz germe gibi tüm yüz germe operasyonlarında, boyun germe ameliyatlarında ve rinoplasti burun estetiği sürecinde 3 boyutlu görüntüleme ve simülasyon uygulanabilir.

3 boyutlu görüntüleme ve simülasyon teknolojisinin en sık kullanıldığı cerrahilerden biri burun estetiğidir. 3D burun estetiği ile burun simülasyonu sağlanır ve yeni burun tasarımı ameliyat öncesi kişiye gösterilir. Kısacası burun, göz, dudak, alın, şakak, kaş, gıdı ve boyun gibi alanlarda uygulanacak tüm yüz estetik ameliyatlarında 3 boyutlu görüntüleme ve simülasyon teknolojisi kullanılabilir.

3 Boyutlu (3D) Yüz Ve Boyun Estetiği

Yüz ve Boyun Estetiğinde 3 Boyutlu (3D) Görüntüleme Nasıl Yapılır?

Yüz ve boyun estetiği öncesi gerçekleşecek 3 boyutlu görüntüleme aşaması özel bir hazırlık süreci gerektirmez. Bu süreçte ilk olarak 3 boyutlu yüz ve boyun estetiği simülasyonu için kişinin tüm yüz ve boyun bölgesi ayrıntılı bir şekilde fotoğraflanır. Bu fotoğraflama sırada kişiye herhangi bir temas olmaz. Klasik bir fotoğraf çekimi gibi düşünebilir. Fotoğraflar, net bir görüntü sağlayan 36 megapiksel çözünürlüğe sahiptir. Yüz ve boyun estetiği için 3 boyutlu görüntüleme ve simülasyon sürecinde 6 ayrı kameradan çekim yapılır. Yüz ve boyun estetiği fotoğraf çekimi dakikalar içinde tamamlanan kısa bir işlemdir. 

Daha sonra bu görüntüler bilgisayar ortamına birebir gerçek boyutlarıyla aktarılır ve üç boyutlu modelleme süreci başlar. Özel bir yazılım sayesinde bu 3 boyutlu görüntüler üzerinde milimetrik düzenlemeler yapılabilir. Simülasyon yazılımı gerçeğe en yakın üç boyutlu modellemeleri gösterir. Modelleme süresi, kişiye yapılacak operasyonların durumuna göre değişse de 10-15 dakika içinde tamamlanır. 

Randevu Talep Edin

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Neden 3 Boyutlu (3D) Yüz ve Boyun Estetiği Tercih Edilmeli?

3 boyutlu görüntüleme ve simülasyon teknolojisinin yüz ve boyun estetiği operasyonlarında tercih edilmesinin en önemli nedeni, yapılan yüz ve boyun ölçümlerinin bilimsel verilere dayalı olmasıdır. Yüz ve boyun estetiği operasyonun başarılı olması için ölçümlerin ve ölçümlere bağlı hesaplamaların doğru yapılması gerekir. Yüz ve boyun estetiği öncesinde bu doğru ölçümlere 3 boyutlu simülasyon teknolojisi ile ulaşılabilir. Kısacası 3 boyutlu yüz ve boyun estetiği sürecinde kullanılan bu teknoloji, kişinin durumunu otomatik ölçümlerle en iyi analiz eden ve cerraha veriler sağlayan bir sistemdir. Yüz ve boyun bölgesinde birkaç estetik ameliyatının bir arada yapılması durumunda da 3 boyutlu simülasyon teknolojisi oldukça yol gösterici olur. Bu yüzden 3 boyutlu yüz ve boyun estetiği son dönemlerde oldukça sık tercih edilmektedir.

3 Boyutlu (3D) Yüz ve Boyun Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

3 boyutlu yüz ve boyun estetiği barındırdığı teknoloji ile hem cerraha hem de hastaya birçok avantaj sunar. Öncelikle kişi ameliyat öncesi gerçeğine birebir yakın 3 boyutlu olarak göreceği yeni yüz ve boyun estetiği hakkında bilgi sahibi olur. Kişi, bu modelleme üzerinden beklentilerini, değişmesini istediği noktaları net bir şekilde cerrahına ifade eder. 3 boyutlu modelleme ile operasyon sonrası kavuşacağı yeni görüntüyü ameliyat öncesi gördüğü için yüz ve boyun estetiği sonuçları konusunda endişe yaşamaz.

Özellikle yüz estetiği, yüz germe ve burun estetiği gibi birkaç ameliyatın kombine edildiği bir süreci içeriyorsa; kişiler bunu zihninde tam canlandıramadığı için sonuçların ne olacağı konusunda genelde bir endişe hissederler. 3 boyutlu yüz ve boyun estetiği sürecinde kullanılan bu simülasyon teknolojisi kişinin yaşadığı bu kaygıyı yok eder. Cerrahın planladığı yüz ve boyun estetiği sonuçlarını, ameliyat öncesinde hastasına gösterebilmesi hem de bunu 3 boyutlu olarak yapabilmesi kişiye yüksek derecede memnuniyet ve güven verir. 

Ameliyat öncesi hasta ve cerrah arasında yaşanan bir iletişim eksikliği ameliyat sonrası herkes için memnuniyetsizlik yaratabilir. Bu çerçevede 3 boyutlu yüz ve boyun estetiği sürecinde kullanılan simülasyon, hasta ve cerrah arasında yanlış bir iletişim olmasını önler; hatta aralarındaki iletişimin daha sağlıklı olmasını sağlar ve iletişimi güçlendirir.

3 boyutlu yüz ve boyun estetiği sürecinin cerrah için de birçok avantajı vardır. Cerrah, ameliyat öncesi süreçte yüz ve boyun estetiği konusunda çalışmalar yapabilir ve planladığı ameliyatın sonuçlarını önceden görebilir. Ameliyatta uygulayacağı tekniklerin yüz ve boyun bölgesine nasıl etki edeceğini görür. Kısacası 3 boyutlu simülasyon sistemi cerrah için bir kılavuz olur. Bu aşamada kişinin başka estetik cerrahilere ihtiyacı olup olmadığını değerlendirebilir. Örneğin; sadece “yüz germe yapılması estetik sonuç için yeterli olacak mı” yoksa “boyun germe ameliyatının da yapılması ideal sonuç için gerekir mi” bunu rahatlıkla görebilir ve bu farkındalıkla cerrahi süreci en doğru şekilde yönetebilir.

3 Boyutlu (3D) Yüz ve Boyun Estetiği Konusunda Sık Sorulan Sorular

3 boyutlu yüz ve boyun estetiği ameliyat öncesi ve sonrası durumu karşılaştırma imkanı sağlayan bir özelliktedir. Bu süreçte ilk ve en önemli aşama yapılan fotoğraf çekimidir. Kişinin yüz ve boyun bölgesi ayrıntılı bir şekilde fotoğraflanır. Yüz ve boyun estetiği öncesinde 3 boyutlu modellemeler yapabilmek için gerçekleşen bu fotoğraf çekimi genel olarak 5-6 dakika kadar sürer.

Yüz ve boyun estetiği sürecinde 3 boyutlu simülasyon için öncelikle kişinin fotoğrafları tüm yüz ve boyun bölgesi net bir şekilde görünecek şekilde her açıdan çekilir. Daha sonra bu fotoğraflar bilgisayara aktarılır ve 3 boyutlu modellemeler sağlanır. Yüz ve boyun estetiği kapsamında yapılması planlanan burun estetiği, yüz germe, boyun germe gibi operasyonların sonuçları modellemelere yansıtılır ve ameliyat sonrası ulaşılacak yeni görüntü o an kişiye gösterilir. Kısacası fotoğraf çekimi sonrası dakikalar içinde yapılması planlanan yüz ve boyun estetiği modellemeleri kişiye hemen gösterilebilir.

Her bireyin yüz ve boyun bölgesinde yaşadığı estetik sorunlar ya da sahip olmak istediği ideal görünüm farklı olabilmektedir. Kişinin istekleri, sorunları gibi tüm kriterler göz önünde bulundurularak kişiye özel bir süreç ile yüz ve boyun estetiği planlaması yapılır. Bu çerçevede yüz ve boyun estetiği için fiyatlandırma yapılır. Bu estetik cerrahiden önce yapılan 3 boyutlu yüz ve boyun estetiği simülasyonu için ayrı bir ücretlendirme yapılmaz.

Randevu almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times