fbpx
(0212) 234 34 91
0541 586 29 79
info@babuccu.com

ÇENE ESTETİĞİ – ÇENE PROTEZLERİSizin için bir özet geçmek istedik; Bu yazımız içerisinde çene estetiği, çene protezleri ve çene estetiği için tercih edilen yöntemlerden bahsediyor olacağız. Bu yazının temel amaçlarından bir tanesi BABUCÇU & BABUCCÇU estetik merkezinde verilen hizmetler içerisinde yer almaktadır.

Yüz ovalini destekleyen ve ifadeyi güçlendiren dikkat çekici bölgelerden biri çene bölgemizdir. Kadınlara daha yumuşak hatlı oval bir çene şekli arzulanırken, erkekler için daha keskin ve baskın karakterli çene şekli tercih edilmektedir.

Çene bölgesindeki şekil bozuklukları sıklıkla yapısal olarak kemik gelişiminden veya sonradan meydana gelmiş travmatik deformiteler nedeniyle görülebilmektedir.  

Çene şekline etki eden önemli etkenlerden biri de ısırım bozukluklarıdır. Dişlerin kapanışındaki bozukluklar çene kemiklerinin gelişiminde önemli rol oynamaktadır. Ortodontik tedavi ile paralel olarak çene bölgesi girişimlerini planlamak en doğru karar olacaktır.

Çene estetiği için tercih edilen yöntemler; çene kemiklerinde ilerletme, çene ucu törpülenmesi, geri alınması ve çene ucu protezleri ile yeniden şekillendirme yöntemleridir.

Çene Protezleri, kemik yapısına benzer bir şekilde imal edilen implantlar ve silikon protezler kullanılarak uygulanır. Ameliyat öncesinde 3 Boyutlu görüntüleme sistemleri ile çekilen fotoğraflar ve grafilerle yapılan teknik analizler sayesinde hangi boy ve şekilde implantın kişiye uygun olacağı belirlenir. Ayrıca 3 boyutlu görüntülüme sistemleri sayesinde ameliyat sonrası görünüşümüz hakkında da bilgi sahibi olabilmekteyiz.

Ağız içinden veya çene altından yapılan kesiyle implantın yerleştirilmesi gerçekleştirilir. İşlem sonra birkaç gün sıvı ve yumuşak gıda rejimi, ağız hijyenine dikkat etme haricinde özel bir bakım gerektirmez.

İşlem lokal anestezi ve sedasyon eşliğinde hastane ortamında yapılır. Yatış gerektirmez. 1 hafta ödem oluşumunu engellemek için özel bir bandaj takmanız gerekebilir.

Tüm sorularını cevaplamak için lütfen bize ulaşın…. İletişim

Yayımlandığı Tarih: 10 Ekim 2019

ÜCRETSİZ Randevu ve Bilgi Formu

Size özel fırsatları kaçırmayın!

    Whatsapp