fbpx
(0212) 234 34 91
0541 586 29 79
info@babuccu.com

BADEM GÖZ ESTETİĞİBadem göz estetiği ile yorgun, üzgün bakışların yerini yeniden canlanmış gözler alıyor. Kalıcı badem göz ameliyatı sayesinde gözü çekik gösteren makyaj hilelerine gerek olmayacak.

Badem göz estetiği hangi göz yapıları için uygundur?

Gözün dış kenarlarının yukarıya doğru çekik olması çoğu kadının arzusudur. Yüzün merkezi sayılan gözler iletişim ve algı için belirleyicidir. Göz şeklinin aşağı doğru bakıyor olması, kişiye olduğundan farklı bir ifade yükler. Bu durum genç yaşta olan kişilerde bile yorgun, mutsuz, üzgün ve yaşlı bakışlı ifadeleri ortaya çıkarır. Badem göz estetiği ile bu soruna çözüm getirilir ve istenilen göz yapısına sahip olunur. 

Badem göz estetiği öncesi hazırlıklar nelerdir?

Yüzün 3 boyutlu fotoğrafları çekildikten sonra dijital ortamda incelenir. Göz için en uygun olan açılar ile birlikte ve tasarım belirlenir. Sağlıklı karar vermek ve tasarımda elde edilen sonuçların kişinin beklentilere yanıtı değerlendirilir. Bu sayede gerçekçi ve güvenilir sonuçlara ulaşılır.

Badem göz estetiği nasıl yapılır?

Tıbbi terim olarak LATERAL KANTOPLASTİ veya KANTOPEKSİ adını verdiğimiz ‘’Badem göz estetiği’’ ENDOSKOPİK cerrahi uygulamasıdır. Kapalı teknikle yapılan endoskopik cerrahide, özel mikro kameralar aracılığı ile saçlı deri içinden 2 cm lik bir kesi ile girilir.  Tercihen genel anestezi altında operasyon gerçekleştirilir. . Ameliyatta gözün düşük yerleşimli dış köşesi yukarı doğru kaldırılır. Amaç dış köşenin, gözün iç kısmından 3-4 mm yukarıda konumlanmasını sağlamaktır. Sabitleme işlemi, dokunun yeni pozisyonunda güçlü bir askıyla kemik zarına fikse edilmesiyle gerçekleştirilir. Badem göz ameliyatı gözün iç-dış kenarları arasında 4-5 derecelik bir açı oluşturarak, göz yapısı daha çekici ve canlı bir hale getirilir.

Operasyondan sonra hastane yatışı gerekiyor mu?

Badem göz estetiği sonrasında hastanede yatış çoğunlukla gerekli olmaz. Hasta birkaç saat sonra evine dönebilir. İşlemden sonra 2-3 gün istirahat yeterlidir. Her ne kadar ameliyattan sonra kişi günlük ihtiyaçlarını karşılayabilecek kadar iyi olsa da dinlenmek iyileşme sürecini hızlandırır. Olası morluk ve ödemlerin oluşumunu azaltır. 

Ameliyat sürecinde dikkat etmesi gerekenler?

Badem göz estetiğinden sonra gözler kapatılmaz. Ameliyattan sonra sargı korse uygulanmaz. Sadece ten rengi bantlar ile şişliklerin oluşmasını önleyecek şekilde kompresyon sağlanır. Banyo ve yüz yıkama 3. Günden itibaren bantlarla yapılabiliyor. 5. Gün dikişlerin alınması ve bantların çıkarılması işlemi gerçekleştirilir.

Üst göz kapağı ve kaş düşüklükleri badem göz ameliyatını etkiler mi?

Kişide kaş ve üst göz kapağı düşüklüğü varsa kapak estetiği ile badem göz ameliyatı planlanır. Kaş kaldırma işlemi badem göz ameliyatının sonuçlarının başarısını arttırır. İyileşme sürecini değiştirmez.

Badem göz estetiği yüz ifadesini nasıl etkiler?

Düşük göz ifadesinin düzeltilmesi yüzdeki negatifliğin giderilmesi için çok önemli bir durumdur. Bu işlemle pozitif ve canlı yüz ifadesine sahip olan hasta karşı tarafa da bunu yansıtıyor. Kişinin pozitif olması her zaman sosyal çevresinde ve iş hayatında olumlu bir duruşunun olmasını sağlar.

İşlem yılın her döneminde uygulanabilir. Yüz ifadelerinde bozukluğa neden olmaz. Ameliyattan sonra ilk günlerde gözler daha fazla çekik görünse de sonuçların oturması birkaç hafta içinde oluyor. 

Ameliyatın sonucuna kalıcı demek doğru olacaktır; göz çevresindeki değişiklikler sadece zamana bağlı gelişen yaşla ilgili deformasyonlardan ibaret olacaktır.

Günlük hayata etkileri nelerdir?

Saçların yukarı doğru sıkı toplanması, makyaj hileleri gibi uygulamalara ve vakit kaybına artık ihtiyaç kalmıyor. Badem göz estetiği ile elde edilen çekici göz yapısını kişinin daha canlı ve dinamik görünmesine yetiyor.

Yayımlandığı Tarih: 28 Nisan 2020

ÜCRETSİZ Randevu ve Bilgi Formu

Size özel fırsatları kaçırmayın!

    Whatsapp