Search

Ultracel Q+ Linear

İçerik Listesi

Ultracel Q+ Linear, yüz sarkmalarının önlenmesi ve tedavi edilmesi, cilt sıkılaştırma, gıdı görünümünün tedavisi, yüz inceltme ve çene hattının sıkılaşması netleştirilmesi konusunda yeni nesil bir HIFU (yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason) teknolojisidir. Hızlı ve acısız olma avantajlarının yanı sıra ameliyatsız bir lifting etkisi sunan Ultracel Q+ Linear tek seansta kırışıklık, sarkma gibi problemleri ortadan kaldırarak daha genç bir görünüm kazandırır. Ameliyatsız yüz germe yöntemleri arasında yeni teknolojisiyle popüler hale gelen Ultracel Q+ Linear her mevsim her cilde güvenle uygulanabilir.

Ultracel Q+ Linear Nedir?

Ameliyatsız yüz gençleştirme sağlayan Ultracel Q+ Linear, yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason; yani HIFU teknolojisinin en yeni ürünüdür. Diğer HIFU cihazlarına göre, atış etkinliği 10 kat, hızı 3 kat arttırılmıştır. Atışlar noktasal değil, çizgisel tarzda kesintisiz bir şekilde yapıldığı için yüz germe ve sıkılaştırma etkileri arttırılmış bir teknolojiye kavuşmuştur. Amaç yüz ve özel başlıkları sayesinde vücudun diğer bölgelerindeki sarkma problemlerini gidermek ve yağ hücrelerini azaltmaktır. Bu amaçla dokuya yüksek frekanslı ultrason dalgaları iletir. Doku üzerinde sıcaklık yükseltilerek kolajen üretimi desteklenir Bu ısınma, kontrolü bir şekilde gerçekleşir. Deride asla hasara yol açmaz. Ultracel Q+ Linear cerrahi olmayan, ameliyatsız bir cilt sıkılaştırma tedavisidir.

Ultracel Q+ Linear, 2 mm’den 13 mm derinliğe kadar cildin ve yağ dokusunun tüm katmanlara ulaşabilen yeni ve özel 14 değişik başlığa sahiptir. 3 ve 4.5 mm’lik derinliklerde yapılan çalışma kolajen sentezini destekler ve böylelikle ciltte toparlanma sağlar. 6 ve 9 mm’lik derinliklerde yapılan çalışmalar neticesinde gıdı germe inceltme, yanak inceltme ve yüze v görünümü kazandırma işlemleri gerçekleştirilir. Ultracel Q+ Linear aynı zamanda vücuttaki inatçı yağ hücrelerini azaltma konusunda da destek sağlar. Yüzde ve vücutta sarkan bölgeleri sıkılaştırma konusunda oldukça etkili sonuçlar sunar. Vücutta kol sıkılaştırma, diz estetiği amaçlı diz üstleri ve diz çevresini germe ve sıkılaştırma, bacak arası bölgesinde germe ve sıkılaştırma amaçları ile tedavi planlanabilir. 2 mm’lik yüzeyel başlığı kullanılarak sadece cilt yüzeyinde sağladığı kolajen sentezi ile cilt germe ve hafif derece leke problemlerine etki sağlanabilir. 

Ultracel Q+ Linear sisteminin diğer teknolojilere göre en önemli farkı 1 ya da 1 buçuk saniyede tek ve kesintisiz atış yapabilme özelliğine sahip olmasıdır. Bu özelliği baz alınarak diğer cihazlarla karşılaştırıldığında en hızlı tedavi süresini sunduğunu söylemek yanlış olmaz. Bu hızı sağlayan, teknolojisinde barındırdığı linear kartuş fonksiyonu ile mümkün olmaktadır. Diğer HIFU tedavilerine göre neredeyse 3 kat daha hızlıdır diyebiliriz. Yine diğer teknolojilere göre fark yaratan bir diğer özelliği de derin dokulara kadar ulaşarak yağ hücrelerini hedef alabilmesi ve vücut şekillendirme durumlarında da kullanılabilmesidir. Yüz ve vücut için geliştirilen farklı boyutta ve derinlikte birçok farklı kartuşu bulunmaktadır.

Ultracel Q+ Linear Hangi Problemlerde Etkilidir?

Ultracel Q+ Linear

Ultracel Q+ Linear birçok probleme çözüm sağlayan bir işlemdir. En sık uygulama yapılan alan yüz bölgesidir. Yüz germe, yüz gençleştirme, yüz inceltme olanağı sunan bu işlem, gıdı ve boyun sarkma sorunlarında da etkilidir. Kaş kaldırma amacıyla da Ultracel Q+ Linear uygulanabilir. Farklı derinlik odaklarına sahip başlıkları ile kişinin problemine yönelik olarak bir tedavi planı çizilir. Ultracel Q+ Linear alın, kaş, çene hattı, jawline, nazolabial ve gıdı bölgesi gibi sorun yaşanan tüm alanlarda kullanılabilir.

Vücut şekillendirme ve inceltme amacıyla yüz dışındaki bölgelere de Ultracel Q+ Linear uygulanabilir. Kol, iç bacak, karın gibi bölgelerde ameliyatsız yöntemlerle şekillendirme hedefleyen kişiler için ideal bir işlemdir. Diz estetiği sağlamak için de uygun vakalarda kullanılabilir.

Her bölge için özel bir kartuşu bünyesinde barındıran Ultracel Q+ Linear en küçük ve hassas alanlar için kullanılabilir bir fonksiyona sahiptir. Örneğin; göz çevresi en dar ve en hassas diyebileceğimiz bölgelerden biridir. 2 milimetrelik dar uçlu kartuşu ile göz çevresi gibi dar alanlara da rahatlıkla işlem sağlanabilir.

Ultracel Q+ Linear hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.

Ultracel Q+ Linear Nasıl Uygulanır?

Ultracel Q+ Linear öncesi uygulama yapılacak bölge temizlenir. Anestezik krem uygulaması ve gerekli görülürse lokal anesteziden destek alınarak işlem hazırlığı tamamlanır. Yüz, boyun ya da vücudun hangi alanına işlem yapılacaksa sorunlu bölgeye göre başlık; yani prob seçimi sağlanır. İletkenliğin artması ve rahat hareket edebilmesi için proba jel sürülür. Daha sonra belirlenen noktalara hafif baskı yaparak prob gezdirilir ve hedeflenen derinliğe ultrasonik ses dalgaları gönderilir. Bu ultrasonik ses dalgaları dokuların ısınmasını sağlar ve hücreleri uyarır. Bu da cildimiz için önemli bir protein olan kolajen üretimini harekete geçirir. Sinirlerin geçtiği alanlara uygulama yapılmaz. Bu işlemden cilt dokusu hiçbir şekilde zarar görmez.

Kolajenin aktivite olması ile ciltte zamanla bir toparlanma etkisi görülür. Ameliyatsız yüz germe ve vücut şekillendirme sağlayan Ultracel Q+ Linear sırasında herhangi bir kesi ya da enjeksiyon yapılmaz. İşlem tek seans uygulanır. Sorunlu bölge sayısına ve alanın büyüklüğüne göre işlem 15 – 20 dakika içinde tamamlanır. Uygulama sonrası kişi sosyal ve iş yaşamına devam edebilir.

Ultracel Q+ Linear

Ultracel Q+ Linear Kimler İçin Uygundur?

Ultracel Q+ Linear, yüzünde ve vücudunda sarkma problemleri olanlar, yüz germe isteyen ama ameliyat olmak istemeyen kişiler, daha sağlıklı ve canlı bir cilde sahip olmak isteyen kişiler için ideal bir işlemdir. Ultracel Q+ Linear ile ameliyatsız cilt gençleştirme daha çok orta yaş grubu kadın ve erkekler tarafından tercih edilmektedir. Ultracel Q+ Linear, hafif ve orta derecede cilt sarkma problemlerinde etkili sonuçlar sağlar. Daha yoğun sarkma sorunlarında kişinin durumuna göre Yüz Germe ameliyatı önerilebilir.

Uygulama yapılacak bölgede herhangi bir cilt lezyonu ya da enfeksiyonunun olmaması gerekir. Bu işlem, hamilelik ve emzirme dönemlerinde yapılmaz. Kanser hastaları, vücudunda metal stenti ya da elektronik cihaz olan kişilere, epilepsi ve diyabet hastalarına da uygulanmaz. 

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Ultracel Q+ Linear Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Ultracel Q+ Linear, öncesinde özel bir hazırlık süreci gerektirmez. İşlem sonrası da özel bir bakım süreci yoktur.
 • İşlemin ardından yüzde kızarıklık, soyulma ve kabuklanma olmaz.
 • Ultracel Q+ Linear yapılan bölgeye 2  saat su değdirilmemelidir. Mümkünse 24 saat süresince çok sıcak su ile duş alınmamalıdır.
 • Uygulama sonrası 1 gün makyaj yapılması tavsiye edilmez.
 • İşlem sonrası hemen iş ve sosyal hayata dönülebilir.
 • Uygulamanın ardından 2 – 3 gün sauna, hamam gibi aktivitelerden uzak durulmalıdır.
 • Ultracel Q+ Linear sonrası yüzü güneşten korumak önemlidir. Özellikle ilk 15 gün yüksek koruyucu güneş kremler kullanın.
 • Cilt tipinize uygun nemlendirici ile sık sık cildinizi nemlendirin. Ancak ilk 7 gün glikolik asit içeren kremler kullanmayın.
 • Ultracel Q+ Linear ile kişinin durumuna bağlı olarak farklı Amino terapi, gençlik serumu gibi cilt gençleştirme yöntemleri belirli bir planlama ile kombine edilebilir.
 • Medikal cilt bakımı, mezoterapi gibi işlemler Ultracel Q+ Linear işleminden 14 gün sonra yapılabilir.
 • Iv terapi gibi hem cilt sağlığını destekleyen hem de bağışıklık sistemini güçlendiren işlemler de bu süreçte önerilebilir.

Ultracel Q+ Linear Konusunda Sık Sorulan Sorular

Botoks ve dolgu yaptıran kişiler için Ultracel Q+ Linear yapılabilir. Bunun için mümkünse botoks ve dolgu işlemleri Ultracel Q+ Linear sonrası yapılmalıdır.

Daha genç bir görünüm kazandırmayı hedefleyen Ultracel Q+ Linear tek seanslık bir işlemdir ve işlemden hemen sonra etkisini görmeniz mümkündür. Zaman geçtikçe etkisi artarak devam eder; çünkü kolajen üretimi gün geçtikçe giderek artar. 2 – 3 ay içinde cilt sıkılaşması net bir şekilde fark edilir duruma gelir. Cilt yenileme etkisi 6 aya kadar devam eder ve en iyi sonuçlar bu dönemde görülür. Kişiden kişiye değişebilir ile birlikte 12 – 18 ay süreyle Ultracel Q+ Linear etkisini sürdürür. İşlem etkisi sonlandığında cildiniz eski haline dönmez. Kazandığı kolajen ve sıkılaşma miktarı ile yaş alma sürecine devam eder. 

Ultracel Q+ Linear uygulamasının hiçbir yan etkisi yoktur. İşlem sonrası kızarıklık ya da morarma gibi herhangi bir etki görülmez. Bu süreçte herhangi bir kesi ya da enjeksiyon da yapılmaz. Bunun için bir leke ya da iz kalma durumu yoktur. İşlem sırasında kullanılan her başlık işlem öncesi dezenfekte edilir ve hijyenik bir şekilde kullanıma hazır hale getirilir.

Ultracel Q+ Linear kişinin problemine yönelik olarak yüz ve vücudun farklı bölgelerine uygulanabilen bir işlemdir. Burada tamamen kişiye özel bir planlama ile hareket edilir. Ultracel Q+ Linear fiyatı da uygulama yapılacak bölge sayısına bağlı olarak belirlenir.

Ultracel Q+ Linear ameliyatsız yüz germe fiyatları konusunda bilgi almak için bizimle iletişim kurun.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times